چگونه استراتژی لینک سازی داخلی خود را بسازید؟

استراتژی لینک سازی داخلی

در تولید محتوا سئو شده بکار بردن استراتژی لینک سازی داخلی اهمیت بالایی دارد. لینک سازی داخلی صفحات وب‌سایت شما را به هم متصل می‌کند. لینک داخلی با ایجاد پیوند بین صفحات مختلف وب‌سایت شما، یک تاکتیک ساده و کاربردی بوده که سبب ماندن کاربر در وب‌سایت شما می‌شود. پیاده‌سازی استراتژی‌ لینک سازی داخلی کار سخت و پیچیده‌ای نیست از طرفی در رتبه‌بندی وب‌سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است.
افزودن لینک داخلی در تولید محتوا به شما این امکان را فراهم می‌کند که بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در وب‌سایت شما سپری کنند از طرفی ترافیک بازدید از وب‌سایت شما هم به‌مراتب افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از نکات مهم در قواعد سئو این است که اگر می‌خواهید وب‌سایت شما رتبه‌بندی شود باید در محتوا حتماً لینک داخلی را بکار ببرید.

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی فرآیند ایجاد یک شبکه منطقی از پیوندها بین صفحات سایت شما است که به موضوعات، مفاهیم و ایده‌های یکسانی می‌پردازد. این به کاربران کمک می‌کند تا به‌راحتی در وب‌سایت شما حرکت کنند و اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات موردعلاقه خود پیدا کنند. پذیرش یک استراتژی لینک سازی داخلی به شما کمک می‌کند تا بهینه‌سازی موتور جستجو را تقویت کنید و تجربه کاربری خود را بهبود بخشید.
لینک داخلی یک جنبه ضروری از یک سازمان وب‌سایت است که توسط موتورهای جستجو مورد تحسین قرار می‌گیرد و تصویر واضح و دقیقی از ساختار سایت شما به کاربران ارائه می‌دهد. پایبندی به شیوه‌های خوب لینک داخلی به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا معماری سایت، موضوعات تحت پوشش و معناشناسی وب‌سایت شمارا تعیین کنند.

درنتیجه موتورهای جستجو می‌توانند به‌راحتی صفحات شمارا برای مرتبط‌ترین عبارات در صنعت شما جستجو و فهرست کنند. به‌طور مثال لینک داخلی مانند یک کتابخانه کار می‌کند بدین‌صورت که همه آن کتاب‌ها در قفسه‌های کتابخانه دسته‌بندی‌شده‌اند درواقع هر کتاب یک جایگاه خاصی دارد. یک استراتژی لینک داخلی با ساختار مناسب تقریباً به همین صورت عمل می‌کند. یک استراتژی لینک داخلی خوب به کسب‌وکار شما کمک می‌کند درعین‌حال ترافیک بازدید کاربران را افزایش و موجب سودآوری بیشتر خواهد شد. پس در طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی این مهم را در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از استراتژی لینک سازی داخلی در وب‌سایت

استفاده از لینک داخلی دارای مزایای بسیاری است که ما در ادامه متن به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

ایجاد سلسله ‌مراتب در استراتژی لینک سازی داخلی

لینک داخلی روابطی بهتری را در وب‌سایت ایجاد می‌کند و سلسله مراتب واضحی رابین صفحات محتوای سایت شما به وجود می‌آورد تا بتوانید کاربران و موتورهای جستجو را به مهم‌ترین محتوای خود هدایت کنید. لینک‌های داخلی که انتخاب می‌کنید باید در صفحه اصلی قرار دهید.

بالا رفتن ارزش و اعتبار صفحات پیوند داده‌شده

بکار بردن لینک داخلی در صفحه اصلی موجب بالا رفتن ارزش صفحات پیوند داده‌شده در وب‌سایت می‌شود. هنگامی‌که صفحاتی را از معتبرترین صفحات خود پیوند می‌دهید، صفحات پیوند داده‌شده به دلیل ارتباط آن‌ها با صفحه مهم‌تر، ارزش و اعتبار بیشتری پیدا خواهند کرد. این ارزش پیوند به صفحات پرترافیک شما امکان می‌دهد تا بخشی از اختیارات خود را در صفحات جدید یا صفحاتی که دوست دارید کاربران بیشتری ببینند به اشتراک بگذارید.

خزیدن گوگل را افزایش می‌دهد

لینک داخلی به خزیدن گوگل کمک می‌کند، که درنهایت باعث هدایت ترافیک به سایت شما می‌شود. خزیدن وب‌سایت فرآیندی است که در آن نرم‌افزار به‌طور خودکار در صفحات شما «خزیده» می‌شود تا محتوای وب‌سایت شما را فهرست کند. افزودن لینک باعث می‌شود موتورهای جستجو راحت‌تر بتوانند تمام صفحات سایت شمارا پیدا کنند، به این معنی که وب‌سایت شما بیشتر در نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

تجربه کاربری بهبود یافته از اقدامات استراتژی لینک سازی داخلی

راه‌اندازی یک سیستم لینک داخلی واضح به کاربران کمک می‌کند تا در سایت شما حرکت کنند. لینک داخلی یافتن آنچه را که به دنبال آن هستند برای کاربران آسان‌تر می‌کند و می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا محتوای جدیدی را که موردعلاقه‌شان است کشف کنند.

به کار بردن استراتژی‌ لینک سازی داخلی در وب‌سایت

ایجاد بهترین استراتژی لینک داخلی زمانی مؤثرتر است که قبل از شروع به افزودن پیوندها، با یک برنامه‌ریزی دقیق پیش روید.
برای اینکه در وب‌سایت لینک داخلی را به‌درستی انجام دهید باید چگونگی ساختن استراتژی لینک سازی داخلی را در وب‌سایت خو بدانید. در ادامه به برخی از استراتژی لینک سازی داخلی را برای شما بیان می‌کنیم تا شما با کمک این استراتژی‌ها بهتر بتوانید لینک داخلی مناسبی را در وب‌سایت خود بکار ببرید.
نکات زیر به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی خوب برای سازمان‌دهی لینک‌های خود طراحی کنید. استراتژی لینک سازی داخلی شامل مواردی از قبیل زیر است:

متناسب با لینک دهی داخلی محتوای مرتبط انتخاب کنید

لینک دهی داخلی در صفحات وب‌سایت به خواننده نشان خواهد داد که در رابطه با این محتوا می‌توانید از صفحات مرتبط با این محتوا نیز استفاده کنید. احتمالاً کاربران با خواندن محتوای شما برایشان سؤالاتی پیش می‌آید که می‌توانند جواب سؤالشان را از طریق لینک دهی داخلی در صفحات مرتبط با همین محتوا به‌راحتی بگیرند
لینک دهی کلمات کلیدی در صفحات اصلی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین استراتژی لینک سازی داخلی محسوب می‌شود. صفحات اصلی وب‌سایت شما یکی از صفحات پربازدید و مهم محسوب می‌شود به همین خاطر به کار بردن کلمات کلیدی اصلی در این صفحات اهمیت بالایی دارد

یک درخت پیوند بسازید

یک درخت پیوند طراحی کنید تا تمام صفحات مختلف وب‌سایت شما و نحوه ارتباط آن‌ها با یکدیگر را ترسیم کند. بدین شکل با ترسیم درخت پیوند شما اطمینان خواهید یافت که لینک سازی داخلی مربوط به همه صفحات را در متن به‌کاربرده‌اید.

در استراتژی لینک سازی داخلی محتوای نسبی را باهم پیوند دهید

پیوند دادن محتوای نسبی در گروه‌ها به موتورهای جستجو امکان می‌دهد صفحه شما و موضوع محتوای سایت شما را به‌صورت متنی مشخص کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر صفحه‌ای در وب‌سایت خوددارید که در مورد تعمیر تهویه مطبوع صحبت می‌کند، باید پیوندهای داخلی در مورد مسائل تهویه مطبوع، نحوه اطلاع از زمان تماس با تعمیرکار تهویه مطبوع و سایر تهویه مطبوع مشابه ایجاد کنید.

کلمات کلیدی لینک داخلی را رنگی و بولد کنید

برای اینکه کاربر بتواند راحت‌تر لینک داخلی را پیدا کند بهتر است کلمه کلیدی در لینک داخلی را به‌ دلخواه رنگی و بولد کنید تا در متن بهتر دیده شود. در پست‌های تازه‌تر وب‌سایتان برای فراموش‌نشدن پست قدیمی لینک داخلی بدهید. باگذشت زمان به‌تدریج پست‌های قدیمی وب‌سایتتان بازدیدکننده کمتری خواهد داشت و در آخر هم فراموش خواهد شد. برای اینکه پست‌های قدیمی همانند پست‌های تازه‌تر بازدیدکننده داشته باشد باید در صفحات تازه‌تر لینک داخلی در رابطه با پست‌های قدیمی بدهید.

لینک‌های داخلی را در محتوا پراکنده کنید

به همان نسبت که پراکندگی کلمات کلیدی در تولید محتوا اهمیت دارد، میزان پراکندگی لینک‌های داخلی نیز اهمیت بالایی دارد. برای زیبایی ظاهر محتوا بهتر است لینک‌های داخلی را در محتوا به‌صورت پراکنده بنویسید.

سخن پایانی

استراتژی لینک داخلی در تولید محتوا موجب بهینه‌سازی وب‌سایت و از طرفی افزایش ترافیک بازدید از سایت شمارا به همراه خواهد داشت. لینک داخلی یا ایجاد پیوند بین صفحات مختلف وب‌سایت شما، یک تاکتیک ساده است که در تولید محتوای باید به آن اهمیت داده شود. پیاده‌سازی استراتژی‌های لینک داخلی کار سخت و پیچیده‌ای نیست از طرفی در رتبه‌بندی وب‌سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است
آژانس دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ای از افراد متخصص و کار بلدی است که با سال‌ها فعالیت درزمینه طراحی سایت، مدیریت پیج اینستاگرام، تولید محتوا، بهینه‌سازی وب‌سایت بازاریابی تجربه‌های زیادی دارد که می‌تواند در این زمینه‌ها شمارا یاری کند تا وب‌سایتتان رتبه بالاتری را در گوگل کسب کند.

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها