افزایش رتبه سئو سایت

افزایش رتبه سئو سایت

مبحث سئو بسیار پیچیده و گسترده است. سئو به معنی فرایند بهینه‌سازی سایت شما برای بیشتر دیده‌شدن توسط کاربران در موتورهای جستجو است. گوگل هرسال صدها تغییر در الگوریتم رتبه‌بندی موتور جستجو ایجاد می‌کند. یک استراتژی سئو که سال پیش کاربردی بوده، امسال دیگر مؤثر ننخواهد بود. برای افزایش رتبه سئو سایت باید از مشورت کارشناسان این حوزه استفاده کنید. در این مقاله برخی از راه های افزایش رتبه سایت در گوگل و افزایش رتبه سئو بررسی خواهد شد.

سئو چیست؟

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

سئو یکی از بخش‌های اصلی دیجیتال مارکتینگ است. مردم سالانه میلیون‌ها جستجو برای کسب اطلاعات درباره خدمات و کالاهای موردنظر خود در اینترنت انجام می‌دهند. جستجو منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندهاست و به‌عنوان روش مکمل برای سایر کانال‌های بازاریابی محسوب می‌شود. بیشتر دیده‌شدن و بالارفتن رتبه نسبت به رقبا در نتایج جستجو، بهترین نتیجه برای سایت است.

به طور خلاصه، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی دیجیتال و جامع است. وقتی شما متوجه می‌شوید کاربر سایتتان چه می‌خواهد، می‌توانید این اطلاعات را در کمپین‌ها، وب‌سایت و فضای اجتماعی خود اجرایی کنید.

روش‌های افزایش رتبه سئو سایت

برای بهبود موتورهای جستجو و افزایش رتبه سئو سایت، راه‌های زیادی پیشنهاد می‌شود. کمک‌گرفتن از کارشناسان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر بهترین راه برای افزایش رتبه سایت در گوگل و هدایت ترافیک به سایت است. برخی از راه‌های پیشنهادی کارشناسان عبارت‌اند از:

انتشار مطالب موثق و مرتبط

نکته اصلی برای تولید محتوای متنی، کیفیت و اعتبار محتواست. محتوای باکیفیت که به طور اختصاصی برای مخاطب شما تهیه شده باشد، بهترین راه افزایش ترافیک سایت است. استفاده از لحن مناسب و پرهیز از اشتباهات نگارشی و املایی ضروری است. محتوای سایت شما باید مطابق با نیاز مخاطبتان باشد و پرسش‌های او را پاسخ دهد.

اگر مطالب سایت شما این شرایط را داشته باشد، مخاطب زمان بیشتری را در سایت شما می‌گذراند و در نتیجه رتبه سایت بالا می‌رود. استفاده از عکس و ویدئوهای مرتبط و باکیفیت نیز باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود.

تیتر بندی مطالب

هدایت بازدیدکننده به سایت برای بالابردن رتبه کافی نیست. اگر کاربر وارد سایت شود و با حجم انبوهی از مطالب نامنظم روبرو شود، فوری سایت شما را ترک می‌کند. اگر گوگل متوجه شود که سایت شما بازدید زیادی دارد اما فوری از سایت خارج می‌شوند، در نتایج جستجو نمایش داده نخواهید شد. بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا مطلب شما بهتر دیده شود. از تیتر و زیرتیتر برای دسته‌بندی مطالب استفاده کنید. سعی کنید پاراگراف‌ها طولانی و خسته‌کننده نباشد.

استفاده درست از کلمات کلیدی

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

فکر نکنید اگر یک کلمه کلیدی در سایت قرار بگیرد، گوگل شما را در نتایج جستجوی آن کلمه نمایش می‌دهد. کلمات کلیدی باید به شیوه درست در مطلب قرار بگیرند. شما باید در صفحه از یک کلمه کلیدی استفاده کنید و روی آن تمرکز کنید. کلمه کلیدی باید مرتبط با محتوای سایت و نیاز مخاطب شما انتخاب شود. اگر می‌خواهید رتبه سئو سایت را افزایش دهید باید از کلمات کلیدی در جای مناسب و به‌اندازه کافی استفاده کنید.

لینک‌های داخلی و خارجی

لینک‌های داخلی باعث ایجاد یک ساختار به‌هم‌پیوسته درون سایت شما می‌شوند. این کار باعث می‌شود موتور جستجو تمام مطالب موردنیاز کاربر را در سایت شما بیابد. هرچه کاربر زمان بیشتری در سایت شما بگذراند، رتبه سئو سایت بیشتر می‌شود و ترافیک سایت بالاتر می‌رود.

برای گرفتن لینک از دیگر سایت‌ها (بک‌لینک) حتماً از سایت‌های معتبر استفاده کنید. انتقال اعتبار بین دو سایت که به هم لینک می‌دهند بسیار اهمیت دارد. اگر شما از یک سایت معتبر لینک بگیرید، برای گوگل و کاربران معتبر شناخته می‌شوید. اما باید بدانید که خلاف این قضیه هم صدق می‌کند. اگر شما از یک سایت نامعتبر با امنیت پایین لینک بگیرید، اعتبار، ارزش و رتبه سایت شما آسیب خواهد دید. پس اگر از اعتبار لینکی که استفاده می‌کنید مطمئن نیستید بهتر است آن را حذف کنید. لینک‌هایی که می‌گیرید باید با محتوای سایت شما مرتبط باشند وگرنه باعث هدایت ترافیک نمی‌شوند.

به‌روزرسانی مطالب قبلی

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

به‌روزرسانی مطالب یکی از راه‌های اصلی برای بیشتر دیده‌شدن سایت است. ممکن است بعضی از مطالب سایت در طی یک یا دو سال قدیمی و بدون استفاده شوند. با بررسی داده‌های گوگل آنالیتیکس، می‌توانید صفحاتی که در سایت شما کمتر موردتوجه قرار می‌گیرند را پیدا کنید. اگر برای شما مهم است که این مطلب توسط مخاطبانتان دیده شود، آن را بازنویسی یا به‌روزرسانی کنید

برای انجام این کار می‌توانید کلمه کلیدی موردنظرتان را در گوگل جستجو کنید. 5 نتیجه اول را خوب مطالعه کنید و با مطلب سایت خود مقایسه کنید که چه چیزی در مطلب شما کم است. بعد بدون کپی‌کردن، مطلب را به‌روزرسانی و جذاب کنید. .

مدت زمانی که برای بالابردن رتبه سئو سایت لازم است، بستگی به یک سری عوامل دارد. اگر اعتبار دامنه فعلی سایت شما پایین است، حدود 6 ماه طول خواهد کشید. اما با انجام درست پیشنهادهای بالا می‌توانید این زمان را کمتر کنید. اما به یاد داشته باشید برای افزایش رتبه سایت در گوگل هیچ میان‌بری وجود ندارد. برخی از این میان‌برها به اعتبار و رتبه سایت شما لطمه می‌زنند.

بهترین راه برای افزایش رتبه سایت، مشورت با کارشناسان و خبرگان دیجیتال مارکتینگ است. آقای مهندس معراج معمار نسب مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر در تمام مراحل طراحی سایت ، بهینه‌سازی و افزایش رتبه سایت در گوگل و الکسا در کنار شما خواهند بود تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها