مشکلات سئو دارید؟ عیب یابی ۶ مشکل رایج سئو

/
/
مشکلات سئو دارید؟ عیب یابی 6 مشکل رایج سئو
مشکلات سئو

ممکن است شما بهینه سازی اولیه برای موتورهای جستجو (SEO) را در عمل برای سایت خود اعمال کرده باشید، اما پس از آن با مشکل مواجه می شوید. جای نگرانی نیست! در مسیر رسیدن به رتبه های بالا و افزایش ترافیک، می توانیم به رفع مشکلات سئو SEO Issues برخورد کنیم و آن ها را رفع کنیم. برای بهبود استراتژی سئوی خود، باید مشکلات سئو را شناسایی و برطرف کنید تا نتایج خوب را مشاهده کنید. احتمالا شما با یک مشکل سئوی رایج مواجه هستید که بازاریابان و صاحبان وب سایت را آزار می دهد. با آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همراه باشید و به خواندن شش مشکل رایج سئو و نحوه عیب یابی آنها ادامه دهید!

اگر فوراً به کمک یک آژانس برتر سئو نیاز دارید، مای کاستومر می‌تواند یک بررسی تخصصی سئو انجام دهد و بهبودهای قدرتمندی در سایت برای بهبود رتبه‌بندی شما و ایجاد نتایج ارائه دهد. اکنون با شماره 02126408816 تماس بگیرید تا با کارشناسان تیم مای کاستومر صحبت کنید.

محتوای شما برای سئو مناسب نیست

با دسترسی آسان به اطلاعات و موتورهای جستجوی پرسرعت، احتمالاً انتظار دارید که کاربران گستره توجه کمی داشته باشند. اما دامنه توجه آنها به آن اندازه که فکر می کنید کوتاه نیست. مطالب جامع و عمیق در موتورهای جستجو بهتر عمل می کند زیرا مردم هنگام تحقیق مطالب کامل را می خواهند.

موتورهای جستجو همچنین می خواهند به صفحات بهتر امتیاز مثبت دهند، بنابراین به افراد کمک می کنند اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. در حالی که تعداد کم کلمات شما را از یک نقطه ایده آل در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) دور نمی کند، بین پست های طولانی تر که به طور کامل به یک موضوع می پردازند و نحوه رتبه بندی آنها ارتباط وجود دارد. اگر فضای بیشتری برای توضیح نظر خود دارید، می توانید به جزئیات مهمی بپردازید و کاربران را راضی کنید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

به محتوای سئو عمق دهید

تعداد ناکافی کلمات زمانی که رقبای شما پست های 2000 و 3000 کلمه ای تولید می کنند به یکی از مشکلات سئو تبدیل می شود زیرا شما سعی میکنید محتوای خود را در 500 کلمه نگه می دارید.

در محتوای خود عمیق تر بشوید تا رتبه بالاتری کسب کنید. اگر می ترسید بازدیدکنندگان نخواهند محتوای بیشتری بخوانند، با استفاده از سرفصل ها، تگ ها، تصاویر، ویدیوها و سایر عناصر روی صفحه، مطالبی با درک آسان ایجاد کنید. این به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

شما دارای محتوای تکراری تصادفی هستید

گوگل هر نوع محتوای تکراری را مجازات نمی کند. مانند بسیاری از هشدارهای گوگل، مجازات محتوای تکراری به اقدامات فریبنده منتهی می شود. محتوای سایت شما که زیر رادار محتوای تکراری مضر است، شامل نسخه‌های صفحات و محتوای یکسان است.

محتوای تکراری بدی که گوگل برای آن نظارت می‌کند، مطالبی است که افراد آن را کپی می‌کنند فقط برای کسب رتبه بهتر. معمولاً، بازاریابان اینترنتی برای سرقت کپی به سایت‌های دیگر سر نمی‌زنند، بنابراین محتوای تکراری به‌عنوان یکی از  مشکلات سئو، ناخواسته است.

سایت‌ها اغلب زمانی با مشکلات محتوای تکراری مواجه می‌شوند که نشانی‌های اینترنتی مختلف یک صفحه را نشان می‌دهند.

همچنین بخوانید: محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست و آیا به سئو شما آسیب می رساند؟

محتوای تکراری را پیدا کنید

بنابراین، چگونه می توانید مشکلات سئو را قبل از اینکه به دردسر تبدیل شود، متوجه شوید؟

می‌توانید محتوای تکراری ناشی از انواع URL‌ها را در گزارش سرچ کنسول گوگل بیابید. بخش «بهبودهای HTML» توضیحات متا تکراری را نشان می‌دهد، که مساله شما در مورد هجوم URL‌های تکراری است. Rel=canonical و redirects 301 به موتورهای جستجو سیگنال می دهند که اقدام مناسب برای آن صفحات چیست.

ویژگی HTML rel=canonical توضیح می دهد که چرا URL ها دارای یک کپی هستند و کدام یک در SERP ها رتبه بندی می شوند. ریدایرکت های 301 به طور دائم افراد را به URL ترجیحی می فرستد و بیشتر قدرت رتبه بندی صفحه را کانال می کند. همچنین می‌تواند برخی از پیچیدگی‌هایی که این مشکلات محتوای تکراری ایجاد می‌کنند را هموار کند.

از تغییر مسیرهای 301 برای حفظ اعتبار لینک از یک وب سایت قدیمی استفاده کنید و در عین حال کاربران (و موتورهای جستجو) را به مکان جدید راهنمایی کنید.

عناوین و تگ های بی اثر دارید

تگ‌های عنوان و هدر ابزارهای مفیدی در بررسی سئوی شما هستند، اما اگر نتوانید این تگ ها را به درستی اجرا کنید، یکز از آزاردهنده ترین مشکلات سئو را در دستان خود دارید. مسائل مربوط به تگ عنوان که بر سئو تاثیر می گذارد، استراتژی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. تگ‌های عنوان تکراری می‌توانند مانعی برای عملکرد سئوی شما باشند، اما خوشبختانه، می‌توانید با همان روش URLهای تکراری، آنها را بررسی کنید.در این زمینه آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر اماده ارائه خدمات به شما است.

تگ های عنوان و سرصفحه را تقویت کنید

شما می توانید با یک توسعه دهنده وب یا متخصص سئو کار کنید تا این تگ ساده HTML را اضافه یا تقویت کنید و به صفحه خود عنوانی که شایسته آن است بدهید.

مشکلات تگ سرصفحه همچنین کمپین شما را که با دقت برنامه ریزی کرده اید نقض می کند. تگ H1 با تگ عنوان متفاوت است و معمولاً در بالای مقاله در صفحه واقعی سایت قرار می گیرد (در حالی که تگ های عنوان به قسمت برگه مرورگر و SERP ها می چسبند).

موتورهای جستجو از تگ های هدر برای تشخیص اطلاعات مهم در مورد صفحه شما استفاده می کنند.

اگر به جای جابجایی به فونت‌های کوچک و الگوی ساختاریافته، تگ H1 را در پایین صفحه تکرار کنید، به نظر می‌رسد که چندین عنوان روی صفحه برای گوگل دارید. یک تگ H1 منحصر به فرد را در بالای محتوای خود قرار دهید و از تگ های H2 و H3 برای عنوان های فرعی استفاده کنید. می‌توانید سلسله مراتب اطلاعاتی را تنظیم کنید که Google آن را دوست داشته باشد و کاربران بتوانند از آن استقبال کنند.

همچنین بخوانید: ایندکس اول موبایل چیست؟ نحوه بهینه سازی گوگل برای Mobile First indexing

سرعت لود سایت شما پایین است

صفحه ای که با سرعت حلزون بارگیری می شود یکی از  مشکلات غیرقابل انکار سئو است. اما دلایل متعددی وجود دارد که صفحات شما می توانند در فرآیند بارگذاری زیاد طولانی شوند. یکی از مشکلات سئو با سرعت لودینگ طولانی صفحه زمانی است که سایت ها به تدریج سنگین می شوند و شما به افزایش کم کم سرعت بارگیری آن توجه نمیکنید.

سرعت سایت خود را افزایش دهید

برای بررسی سرعت بارگذاری صفحات شما، گوگل ابزار رایگانی به نام PageSpeed Insights ارائه می دهد که سرعت شما را ارزیابی می کند.

عکس های با حجم بالا می توانند مقصر اصلی کاهش سرعت صفحات باشند.

معمولا فایل های تصویری با حجم بالا سایت ها را متوقف می کنند و کاربران را ناامید می کنند. اندازه تصاویر را تغییر دهید تا ابعاد و وضوح عالی برای بارگذاری بهتر به دست آورید. با این حال، ابزار PageSpeed و سایر ابزارها می توانند مشکلات سئو را شناسایی کرده و راه حل هایی را برای افزایش زمان بارگذاری پیشنهاد دهند.

خدمات بهینه سازی سرعت صفحه مای کاستومر می تواند سایت شما را بهبود بخشد و زمان بارگذاری شما را افزایش دهد.

لینک های خراب دارید

کاهش شدید ترافیک و بسیاری از لینک های خراب اغلب به هم کمک میکنند و باعث میشوند. لینک های شکسته یا لینک هایی که کار نمی کنند بودجه خزیدن شما را که ظرفیت گوگل برای یافتن و پردازش صفحات سایت شما است، کاهش می دهد.

لینک های شکسته را اصلاح کنید

می‌توانید بررسی کنید تا ببینید آیا هجوم لینک های شکسته در بخش خطاهای ایندکس سرچ کنسول گوگل وجود دارد یا خیر. لینک هایی “یافت نشد هستند” آنهایی هستند که افراد را بدون محتوای مفید رها می کنند و پیام خطا را مشاهده می کنند.

اگر می خواهید صفحه شما معتبر و معتبر باقی بماند، لینک های خراب را از سایت خود حذف کنید. طراحی مجدد و تغییرات عمده سایت اغلب باعث این مشکلات سئو می شود، بنابراین به نحوه تغییر سایت خود توجه کنید. آماده باشید تا لینک هایی خود را با مراحل عمدی در طول پروژه طراحی مجدد دست نخورده نگه دارید.

از بهینه سازی موبایل صرف نظر کردید

چیزی که بسیاری از مردم آن را ” الگوریتم Mobilegeddon” نامیدند. انتخاب گوگل برای ایندکس کردن سایت های بهینه شده برای موبایل آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست. کاربران دائماً از تلفن همراه خود جستجو می‌کنند، اما زمانی که وب‌سایت‌ها نسبت‌های دسکتاپ را برای نمایشگرهای کوچک حفظ می‌کنند، ممکن است با شکست مواجه شوند.

در میان بسیاری از مشکلات سئو که می توانید با آن مواجه شوید، بدون نسخه موبایل و طراحی ریسپانسیو مشکل بزرگی است.

به نمایه سازی موبایل اول برسید

می‌توانید از طریق تست Google’s Mobile Friendly به نحوه نمایش سایت خود برای کاربران دستگاه تلفن همراه نگاه کنید. فقط URL خود را وارد کنید تا تصویری از سایت خود در زمینه موبایل دریافت کنید.

مشکلات سئو را با کمک مای کاستومر برطرف کنید

مشکلات سئو خوشایند نیستند، اما با کار سخت، سایت شما می تواند دوباره در صدر SERP ها برای کلمات کلیدی مورد نظر شما قرار بگیرد و در ترافیک واجد شرایط حاکم شود.

بررسی سئو از یک شرکت پیشرو در سئو یک راه قابل اعتماد برای حرکت رو به جلو و رسیدگی به مشکلات سئو است. مای کاستومر یک آژانس بازاریابی اینترنتی با خدمات کامل است که در سئو مهارت دارد.

آیا علاقه مند هستید که از مشاوره سئو خود نهایت استفاده را ببرید؟ آیا میخواهید طراحی سایت داشته باشید و یا طراحی فروشگاه اینترنتی خود را به ثمر برسانید میتوانید با ما تماس بگیرید

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

نظرات

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ما

پخش ویدئو
banner-blog-1

نوشته های اخیر