مهم ترین روش ها برای افزایش رنک الکسا

مهم ترین روش ها برای افزایش رنک الکسا

افزایش رنک الکسا از دیگر موارد مهم هنگام تولید محتوای متنی است. طراحی سایت، سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل، همگی مواردی هستند که در جذب مخاطب آنلاین نقش مهمی دارند. اما رتبه ترافیک الکسا به چند دلیل بسیار مهم است. با رتبه الکسا می‌توانید ببینید محتوای شما نسبت به سایت‌های دیگر چگونه عمل می‌کند. اگر رتبه الکسای بالایی دارید، به این معنا است که محتوای شما عملکرد خوبی دارد و مخاطب را جذب می‌کند. در ادامه به معرفی موارد مهمی برای افزایش رنک الکسا میپردازیم.

در مورد رتبه الکسا بیشتر بدانید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

ترافیک الکسا بر اساس داده‌هایی که توسط کاربران در پانل داده جهانی در یک دوره ارائه می‌شود، رتبه بندی می‌شود. سایتی که بالاترین بازدیدکنندگان و بازدید از صفحه را دارد در رتبه ۱ قرار می‌گیرد. همچنین الکسا نمونه‌ای از ترافیک اینترنت جهانی است که رتبه الکسا و تخمین معیارهای غیر تایید شده را محاسبه می‌کند. این پنل از میلیون‌ها کاربر اینترنتی تشکیل شده که از بیش از 25000 افزونه مرورگر مختلف استفاده می‌کنند.

یکی از افزونه‌های مرورگر قطعاً پسوند مرورگر رتبه ترافیک الکسا است. بنابراین، رتبه الکسا با بازدید مخاطبانی که دارای پسوند مرورگر هستند، در مرورگر خود، به وب سایت شما وارد شده‌اند.

اهمیت افزایش رنک الکسا

یکی از دلایل مهم افزایش رنک الکسا این است که می‌توانید به‌عنوان یک روزنامه نگار در HARO درخواست دهید. HARO (Help a Reporter Out) یک سرویس آنلاین رایگان است که خبرنگاران می‌توانند به‌وسیله آن به مردم متصل شوند. پس از پیوستن به HARO، می‌توانید به‌عنوان «منبع» ثبت‌نام کنید و 3 بار در روز ایمیل‌هایی حاوی درخواست‌های روزنامه‌نگار تایید شده را دریافت می‌کنید.

HARO برای تولید سریع محتوا عالی است. با جمع‌آوری تعدادی نقل قول از کارشناسان از طریق HARO، می‌توانید در کمترین زمان یک پست حرفه‌ای تولید کنید. این پست‌ها معمولاً در فضاهای اجتماعی خیلی زیاد به اشتراک گذاشته می‌شود و بک لینک‌های زیادی به‌دست می‌آورند. زیرا افرادی که در این مقاله نقل‌قول می‌کنند برای اشتراک‌گذاری و لینک دادن به آن انگیزه‌ی زیادی دارند. اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی، بازدید مخاطبان سایت شما را افزایش می‌دهند. لینک‌ها باعث اعتبار دامنه سایت شما می‌شود. همچنین برای کلمات کلیدی هدف خود رتبه بالاتری به‌دست می‌آورید.

روش‌های افزایش رنک الکسا

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برای افزایش رتبه الکسا مانند موارد دیگر بازاریابی آنلاین مثل بهبود سئو ، کلمات کلیدی و… روش‌هایی وجود دارد. بنابراین در ادامه چهار روش مهم رای برای بهبود رتبه الکسا به شما معرفی می‌کنیم.

1. پسوند مرورگر رتبه الکسا را نصب کنید

در ابتدا برای افزایش رنک الکسا لازم است افزونه مرورگر Alexa Traffic Rank را در گوگل کروم نصب کنید. با کمک این افزونه و با مشارکت در اطلاعات ترافیکی الکسا، وب مکانی بهتر را برای کمک ارائه می‌کند. همچنین با نصب این برنامه، الکسا در هر زمان بازدید شما را ضبط می‌کند. پس از نصب افزونه، شما شاهد پیشرفت عمده‌ای در رتبه الکسای خود خواهید بود. بعد از مدتی جهش رتبه الکسا خود را مشاهده می‌کنید.

برای اینکه از رتبه الکسا خود در جهت درست مطمئن شوید، باید هر روز از چندین IP از سایت خود بازدید کنید. از این طریق برنامه افزودنی این بازدیدها را ثبت می‌کند.

2. محتوای با کیفیت را به‌صورت منظم منتشر کنید

از دیگر روش‌های مهم برای افزایش رنک الکسا تولید محتوای با کیفیت است. تولید محتواهای با کیفیت که برای مردم با ارزش و مفید باشد بسیار مهم هستند. در زمانی مشخص یک پست را در سایت منتشر کنید و بعد از مدتی آن را آپدیت کنید. سپس شاهد بهبود رتبه الکسا خود باشید.

3. ایجاد لینک از سایت‌های معتبر

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

ایجاد لینک از سایت‌های معتبر دیگر روی سایت شما باعث افزایش چشمگیر رتبه الکسا شما می‌شود. اگر محتوای مفید و با ارزش تولید کنید به‌طور طبیعی سایت‌های معتبر دیگر به شما لینک می‌دهند و این لینک دهی‌ها علاوه بر بهبود الکسا باعث افزایش اعتبار دامنه شما می‌شود.

4. محتوای خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری محتواهای خود از روش‌های فوق العاده برای افزایش رنک الکسا به شمار می‌رود. هر چیزی که باعث شود محتوای شما بیشتر دیده شود، ترافیک مرورگر الکسا شما افزایش خواهد یافت. بنابراین اشتراک‌گذاری محتوای شما در رسانه‌های اجتماعی بسیار ضروری است و برای بهبود الکسا مفید و مؤثر است.

در واقع شما می‌توانید محتواهای خود را در رسانه‌هایی مانند توییتر، لینکدین و فیس‌بوک به اشتراک بگذارید. سپس می‌توانید افزونه‌های اجتماعی مختلف را در سایت خود نصب کنید. از این طریق می‌توانید اشتراک‌گذاری محتوای خود را برای هر کسی در آن پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی هستند، آسان کنید.

نتیجه گیری

با نصب افزونه مرورگر، ایجاد محتوای با کیفیت، ایجاد لینک و به اشتراک گذاری محتوا می‌توانید باعث افزایش رنک الکسا شوید. رعایت تمام مواردی که در بالا ذکر شد به شما در بهبود رتبه الکسا و در ادامه بازدید بیشتر و فروش بهتر کمک می‌کند. رتبه ترافیک الکسا برای نظارت بر عملکرد محتوای شما و پیوستن به HARO به‌عنوان یک روزنامه نگار مفید است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همواره در تلاش است که بهترین راه و روش‌ها را برای رشد بازاریابی شما ارائه کند. این سایت مقالات متعدد و مفیدی را تولید کرده است که با مطالعه آنها می‌توانید با دانش بیشتری در این مسیر حرکت کنید.

از سویی دیگر یک راهنما و مشاور بی نظیر مانند مهندس معراج معمارنسب در کنار شما می‌تواند موفقیتتان را تضمین کند. با کسب تجربه و دانش ایشان مسیر رشد و موفقیت شما بسیار هموارتر خواهد شد.

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها