نحوه نوشتن پست های وبلاگ با کیفیت بالا

نحوه نوشتن پست وبلاگ

امروزه تقریباً همه مایلند افکار خود را در وب به اشتراک بگذارند. با بسیاری از راه های آسان وبلاگ نویسی که توسط سرویس هایی مانند Posterous و Tumblr و مدیوم به ما ارائه شده است، چرا این کار را انجام ندهید؟ با این وجود، ما نباید به طور غیرقابل کنترلی در مورد چیزهای تصادفی در وب بگردیم. بلکه باید در نوشتن پست های وبلاگ دقت بالایی به خرج بدهید.

اگر واقعاً می‌خواهیم چیز جالبی را با جامعه مورد نظر خود به اشتراک بگذاریم، باید حداقل حرفه‌ای بودن و قابل اعتماد بودن را مطرح کنیم و بر صحت و کیفیت نوشته‌هایی که در اینترنت قرار می‌دهیم تأکید کنیم. چه در حال حفظ یک وبلاگ شخصی، راه اندازی یک وبلاگ طراحی، یا مدیریت و به روز رسانی وبلاگ رسمی شرکت خود باشید، نکات اساسی و استراتژی های مورد بحث در این مقاله تضمین می کند که همه پست های شما حرفه ای، با کیفیت و عالی خواهند بود. با آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همراه باشید و از اطلاعاتی که در پایان این مقاله درباره نوشتن پست های وبلاگ به دست می آورید شگفت زده شوید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

چرا باید به کیفیت پست های وبلاگ اهمیت دهیم؟

وبلاگ های طراحی سایت، منبعی بی پایان از اطلاعات هستند. با این حال، این اطلاعات باید قابل اعتماد و مفید باشد تا واقعاً به جامعه طراحی سایت کمک کند.

اگر می خواهیم اطلاعات موثق به دست آوریم، باید نگران ارائه اطلاعات موثق نیز باشیم.

ملاحظات برای نوشتن پست های وبلاگ آنلاین

وقتی در حال نوشتن یک پست وبلاگ برای به اشتراک گذاشتن با جامعه آنلاین هستیم، می توانیم ملاحظات زیادی را در نظر بگیریم. نکات زیر موارد ضروری را پوشش می دهد که باید برای هر پست وبلاگی که می نویسید به خاطر بسپارید.

توسعه ایده و عنوان پست شما

ایجاد ایده برای پست وبلاگ شما روشی است که ما معمولاً فرآیند نوشتن را آغاز می کنیم. اول از همه، ایده‌های شما باید اصیل باشند، اگرچه همه ما می‌دانیم که این سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، زیرا در حال حاضر محتوای زیادی در آنجا وجود دارد. هنگام انتخاب موضوعی برای نوشتن، مطمئن شوید که دانش و تجربه لازم را برای نوشتن درست در مورد آن موضوع دارید.

این تضمین می کند که نوشته شما معتبر است. همچنین باید به فکر یک عنوان محکم برای ایده خود باشید که دربرگیرنده آنچه در مورد آن بحث خواهید کرد. اغلب، در نوشتن وبلاگ، حتی بهتر است که عنوان پست را قبل از نوشتن خود پست پیشرفت دهید.

چرا اینطور است؟ چندین دلیل وجود دارد که چرا نوشتن یک عنوان ایده خوبی است:

. به شما یک نقطه شروع می دهد.
. این به شما ایده ای مختصر برای کار می دهد.
. به شما ایده هایی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی می دهد.
. این تضمین می‌کند که نوشته‌های خود را متمرکز نگه دارید، زیرا می‌توانید به طور مرتب در حین نوشتن آن را بررسی کنید.
. عنوان پست باید دعوت کننده باشد. در ذهن خوانندگان، عنوان شما باید به این صورت ترجمه شود: «تو باید همین الان مرا بخوانی!»

برخی از نمونه‌های موضوعات رایج مرتبط با طراحی سایت عبارتند از:

فهرست‌های الهام‌بخش یا منابع (مثلاً ویترین طرح های وبلاگ، قالب های رایگان وردپرس)

فن‌آوری‌های جدید (به عنوان مثال راهنمای کار باا HTML5، راهنمای ویژگی‌های جدید WordPress 3.0)
نظریه و مفاهیم طراحی (به عنوان مثال تئوری رنگ)
نرم افزار و ابزار طراحی (به عنوان مثال سایت های انتخاب پالت رنگ، سیستم شبکه)

ایجاد یک مقدمه قدرتمند در نوشتن پست های وبلاگ

برای اینکه از ابتدا خوانندگان را درگیر کنید، باید با یک چکیده جذاب شروع کنید که به طور خلاصه موضوع پست وبلاگ را در بر می گیرد. این مقدمه باید کوتاه و مختصر باشد. سعی کنید آن را در 3-5 جمله نگه دارید.

پس از خواندن پاراگراف مقدماتی شما، خوانندگان باید بلافاصله بدانند که در حال مطالعه چه نوشته ای هستند. به معرفی خود به عنوان یک طراح فکر کنید. به خواننده بالقوه اجازه دهید بداند چرا باید بقیه پست را با تحریک کنجکاوی خود بخواند و ارزشی را که در صورت خواندن پست به دست خواهد آورد، بیان کنید.

این مقدمه همچنین می تواند برای توسعه مواردی مانند گزیده پست، ابرداده، توضیحات برای ارسال به پورتال های اخبار اجتماعی و غیره مفید باشد.

استفاده از منابع پژوهشی و ثانویه

یک پست وبلاگ همیشه باید دارای اطلاعات صحیح و دقیق باشد. بهتر است از ایده ها و استدلال ها با منابع ثانویه، نقل قول ها و مطالعات تحقیقاتی حمایت کنید.

لینک دادن به منابع مرتبط، چیزهایی را که در پست‌های وبلاگ خود می‌گویید تقویت می‌کند و به خواننده زمینه بیشتری در مورد مواردی که در حال بحث هستید می‌دهد.

ارائه نظرات شخصی جالب در نوشتن پست های وبلاگ

اگر موضوع را خودتان انتخاب کرده اید، دلیل آن این است که چیز جدید و جالبی در مورد آن دارید. ارائه دیدگاه خود چیزی است که یک پست وبلاگ را از یک مقاله خبری یا یک مقاله آکادمیک خسته کننده و قدیمی متمایز می کند.

در استفاده از سبک نوشتاری خود تردید نکنید. نظرات شخصی باعث بحث و گفتگو و ترویج گفتگو می شود.

نظر شما همچنین پست‌ها را جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند افراد را بیشتر درگیر تجربه خواندن کند.

ساختار پست های وبلاگ خود را برای خوانایی

یک پست وبلاگ با خواندن آسان به افراد کمک می کند آن را به سرعت با چشم اسکن کنند تا بتوانند تصمیم بگیرند که آیا برای آنها جالب است یا نه. به پستی فکر کنید که دارای پاراگراف های 30-40 خطی است.

ظاهر بصری متن زیاد به قدری وحشتناک و ترسناک خواهد بود که خوانندگان از خواندن کامل پست دلسرد می شوند.

نکات زیر را در نظر بگیرید:

. پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید.
. در هر پاراگراف یک ایده داشته باشید.
. از لیست های شمارشی استفاده کنید.
. از عناوین برای تقسیم پست خود به بخش های منطقی استفاده کنید.
. برای برجسته کردن اصطلاحات و مفاهیم کلیدی از کلمات پررنگ و تاکید استفاده کنید.
. نوشته خود را واضح نگه دارید، از زبان مجهول اجتناب کنید.

استفاده از تصاویر در نوشتن پست های وبلاگ

وقتی سعی می‌کنید ایده‌هایتان را به خوانندگان برسانید، کمک‌های بصری خوب کمک زیادی می‌کنند. اگر در مورد آمار صحبت می کنید، چرا از نمودارها و نمودارها به جای جداول داده با تعداد زیادی اعداد ترسناک استفاده نمی کنید؟

از نمودارها یا طرح ها برای نشان دادن گردش کار و سلسله مراتب استفاده کنید. از عکس های معرف برای نشان دادن یا تقویت ایده ها استفاده کنید. وبلاگ نویسان طراحی موضوع تصاویر را آسان می کنند.

به عنوان طراح، ما می توانیم به سرعت تصاویر سفارشی خود را برای تکمیل پست های وبلاگ خود ایجاد کنیم.

استفاده از نقل قول

نقل قول از افراد قابل توجه می تواند استدلال های شما را تقویت کند و می تواند یک عنصر حمایتی ارزشمند برای پست های وبلاگ شما باشد. بیایید با آن روبرو شویم: هر موضوع محبوبی که وجود دارد احتمالاً پوشش داده شده است.

ما می توانیم از نقل قول های مناسب برای حمایت از ایده های خود استفاده کنیم. به عنوان بهترین روش، مطالب نقل شده طولانی باید قالب خاصی داشته باشد. در HTML، عنصر blockquote وجود دارد که به طور خاص برای استناد به بلوک های طولانی متن از منبع دیگری است.

محتوای نقل‌شده باید کلمه نویسنده را نقل قول کند و همچنین منبع را به درستی ذکر کند. در اینجا نمونه ای از قالب بندی <blockquote> آورده شده است:

فناوری و به ویژه فناوری اطلاعات به سرعت در حال پیشرفت است. مردم با تغییرات مداوم، بزرگ و سریعی که بر سخت افزار و نرم افزار استفاده می کنیم کنار آمده اند.

استناد به منابع مرتبط

مهم است که منابع اطلاعاتی دیگری را در اختیار خواننده قرار دهید تا بتواند به تحقیق خود در مورد موضوعی که در پست وبلاگ شما پوشش داده شده است، ادامه دهد.

این همچنین نشان دهنده تعهد شما به ارائه محتوای کامل و مفید برای خوانندگان است. این منابع مرتبط می‌تواند شامل منابعی باشد که استفاده کرده‌اید، کتاب‌هایی که به خوبی موضوع را پوشش می‌دهند، سایر پست‌های مرتبط در وبلاگ شما و پست‌های وبلاگ از سایت‌های دیگر.

همچنین بخوانید: نحوه انجام تست سئو

کنترل کیفیت

پس از نوشتن یک پست در هنگام تولید محتوای متنی ، نباید آن را بلافاصله منتشر کنید.

شما باید مدتی را برای تصحیح، ویرایش و اطمینان از اینکه موضوع به بهترین شکل ممکن تنظیم شده است، اختصاص دهید. تمام تلاش‌هایی که برای نوشتن پست وبلاگ خود انجام داده‌اید، ممکن است در صورت ناقص نوشته شدن و اشتباهات املایی آن از بین برود.

نتیجه

اگر بسیاری از چیزهایی که در این مقاله در مورد آنها صحبت کردم برای شما جدید هستند، ممکن است به نظر برسد که وبلاگ نویسی خیلی بیشتر از آنچه در ابتدا پیش بینی می کردید وجود دارد.

اما حفظ یک وبلاگ عالی که تضمین می کند تلاش های وبلاگ نویسی شما نتایج خوبی خواهد داشت، ذاتاً کار کمی بیشتر از وبلاگ نویسی معمولی دارد. هر چیزی با ارزش خلق شود زمان می برد.

شما میتوانید برای مشاوره سئو یا طراحی سایت با آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر تماس بگیرید تا اطلاعات مفیدی از کارشناسان دریافت کنید.

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها