ابزار آنالیز سئو سایت

ابزار آنالیز سئو سایت

وجود ابزارهای مختلف در بالا بردن دقت و سرعت روند کار به ما کمک می‌کند. سئو نیز از این قاعده مستثنا نیست. با وجود ابزار آنالیز سئو سایت ، می‌توانید مدیریت بهتری بر روی سئو داشته باشید. با استفاده از ابزار سئو، بررسی دقیق‌تری از سایت خواهید داشت. در این مقاله با ابزارهای بررسی سئو سایت آشنا می شوید. ما قصد داریم به شما برای سئو بهتر و افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کنیم.

ابزار آنالیز سئو چیست؟

منظور از ابزار سئو، سایت‌ها و برنامه هایی است که با استفاده از آن می‎توان سایت را از لحاظ رعایت نکات کلیدی، آنالیز و بررسی کرد. برای استفاده از برخی ابزار آنالیز سئو، باید هزینه‌ای پرداخت کنید اما ابزارهای رایگان سئو، در بعضی موارد می‌تواند حرفه‌ای عمل کند و نقاط ضعف و قوت رقیب های شما را نشان دهد.

استفاده از انواع ابزار سئو، به شما در افزایش میزان کسب و کار و سرمایه کمک می کند. برای این منظور شما باید اطلاعات کافی درباره ابزار آنالیز سئو سایت داشته باشید. زمانی این موارد به شما کمک می‌کند که بتوانید سایت رقیب را تحلیل کنید.

ابزارهای ارائه شده در این مطلب توسط سایت های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که صاحب کسب و کار هستید، لازم است تا با انواع ابزار سئو آشنا شوید.

 

ضرورت استفاده از ابزار آنالیز سئو سایت

وضعیت سایت در نتایج جستجو و آنالیز سئو سایت در موتور جستجو بسیار مهم است. تمام سایت‌ها باید نحوه نمایش صفحات در گوگل و دید کاربر هنگام ورود به سایت را تحلیل کنند. در بررسی سایت، باید رابطه سایت با موتور جستجو را هم در نظر گرفت.

نه تنها وضعیت سایت در موتور جستجو آنالیز شود، بلکه نحوه مشاهده سایت توسط کاربر، نحوه ورود و خروج کاربر از سایت، صفحات محبوب برای کاربر و فاکتورهای مهم دیگر بررسی شود. با به دست آوردن این اطلاعات می‌‎توانید وبسایت خود را ارتقا دهید. در واقع هدف سئو، ارتباط بهتر با موتور جستجو و کاربر است.

 

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

هر ابزار سئو کاربرد متفاوتی دارد. مثلا بعضی از ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی و برخی برای پیدا کردن مشکلات سایت به شما کمک می‌کند. اما مهم‌ترین دلیل برای استفاده از ابزار سئو، آنالیز سایت خود و سایت رقیب و به دست آوردن اطلاعات دقیق است.

همچنین باید یک تحلیل درست از کلمه کلیدی، لینک، بک لینک و تولید محتوای متنی که مورد پسند کاربر است داشته باشید تا بتوانید سایت خود را در رتبه‎‌های بالاتر در گوگل قرار دهید.

 

انواع ابزار آنالیز سئو سایت

در اینجا قصد داریم نمونه‌ای از انواع ابزار آنالیز سئو را به شما معرفی کنیم. بسیاری از این از ابزارها رایگان هستند اما کارایی خاصی ندارند و ممکن است وقت شما را تلف کند. برخی ابزارهای حرفه‌ای کارایی مثل بررسی وضعیت سایت، آنالیز وب سایت در گوگل، بررسی سئو و موارد دیگر را دارند که قابل مقایسه با ابزارهای رایگان نیست.

Ahrefs

Ahrefs از جمله ابزارهای سئو سایت از که کارکردی ساده اما موثر دارد. با استفاده از این ابزار می‌توانید سئو خارجی و لینک‌های خارجی سایت خود و رقیب را بررسی کنید و تعداد لینک های از دست رفته یا اضافه شده را مشاهده کنید.

از جمله مواردی که این ابزار بررسی می‌کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آنالیز تعداد بک لینک‌های سایت
  • بررسی تغییرات به وجود آمده بر روی بک لینک‌ها
  • جداسازی بک لینک‌های مفید از بک لینک‌های قدیمی

 

Histats

این ابزار بیشتر زمانی کاربرد دارد که قصد دارید اطلاعاتی درباره بازدیدکنندگان سایت، ترافیک سایت و آمار مراجعه کنندگان به سایت را به دست آورید. این ابزار برای کسانی که به سئو سایت اهمیت می‌دهند، بسیار مفید است. بسیاری از وب مسترها از این سایت استفاده می‌کنند.

 

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

Google Analytics

Google Analytics یکی از ابزار آنالیز سئو سایت است که توسط گوگل معرفی شده و به صورت رایگان برای بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار می‎گیرد. با استفاده از این سایت می‌توانید اطلاعاتی دقیق در مورد رفتار بازدیدکنندگان و کاربران سایت خود کسب کنید.

Google Analytics امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • آمار بازدیدکنندگان به طور روزانه.
  • مدت زمان ماندگاری کاربران در سایت.
  • تشخیص ابزار مورد استفاده برای ورود کاربر از سایت مثلاً کاربر از طریق کامپیوتر یا گوشی همراه وارد سایت شده است.
  • موضوعات مورد علاقه کاربر.
  • لینک‌هایی که ترافیک را وارد سایت می‌کند.

 

SEMrush

SEMrush از ابزارهای قوی برای سئو به شمار می‌آید. این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که قدم اول در سئو را محکم بردارید. با استفاده از این ابزار می‌توانید کلمات کلیدی و کلید واژه‌های مرتبط را تحلیل کنید و از بهترین واژه‌ها استفاده کنید تا میزان کلیک سایتتان بالا برود.

همچنین این ابزار طول کلمات کلیدی را برای شما تحلیل می‌کند. ابزار SEMrush از ابزارهایی است که برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید. معمولا ابزارهایی که پولی هستند، امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

آنالیز سئو سایت باید به صورت دائم انجام شود تا از وضعیت سئو آگاه شوید و به نتایج اول گوگل دست پیدا کنید. برای این کار در مای کاستومر چند ابزار آنالیز سئو سایت را به شما معرفی کردیم تا در این راه به شما کمک کنند. احتمالا پس از مطالعه مطالب بالا به این نتیجه رسیده اید که خدمات برخی از این سایت‌ها شبیه به هم است. اما استفاده از آنها به میزان بودجه شما و هدف شما بستگی دارد.

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها