وظایف کارشناس سئو سایت برای ارتقا وب سایت های مختلف

/
/
وظایف کارشناس سئو سایت برای ارتقا وب سایت های مختلف
وظایف کارشناس سئو سایت برای ارتقا وب سایت های مختلف

یک کارشناس سئو سایت مهارت زیادی در برنامه نویسی وب دارد و به سادگی می‌تواند کار ساخت اپلیکیشن های مختلف را انجام دهد. معمولاً یک کارشناس سئو سایت Site SEO expert با داشتن دانش کافی و نسبتاً هزینه‌های بالای کارشناسی قوانین سایت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. همچنین سعی می‌کند تا امتیاز سایت شما را بالا برده و در صفحه اول گوگل رتبه اول را برای سایتتان به دست آورد. با ما همراه باشید تا با وظایف کارشناس سئو سایت بیشتر آشنا شوید.

کارشناس سئو سایت کیست؟

امروزه بیشتر کسب و کارها برای مدرنیته شدن به سمت فضای اینترنتی روی آورده‌اند‌‌. اگر چه در سال‌های گذشته بیشتر افراد تمایل به خریدهای حضوری داشتند. ولی طی سال‌های اخیر مشاغل آنلاین مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کارها قرار گرفته است‌. اما برای اینکه بتوانید در انجام این کار موفق عمل کنید باید با یک کارشناس سیو در ارتباط باشید.‌

اصولاً یک کارشناس سئو سایت تلاش می‌کند تا با اجرای روش های بهینه سازی سئو شما را به سود قابل توجهی برساند. زیرا متخصص سئو تمام الگوریتم موتورهای جستجو را می‌شناسد و در زمینه بهینه سازی سایت دارای مهارت‌های زیادی است. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از یک استراتژی مؤثر مسیری را انتخاب کنید که صفحه وب‌سایتتان برتر از رقبای دیگر قرار بگیرد.

چگونه کارشناس سئو حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کارشناس سئو سایت با یک متخصص سیو هیچ تفاوتی ندارد. در صورتی که این دو شخص مهارت های مجزایی داشته و خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. در واقع کارشناس سئو به شخصی گفته می‌شود که جهت افزایش رتبه سایت نیز به خوبی می‌تواند تکنیک های سئو را پیاده سازی می‌کند. چنین فردی اصول و قوانین مهم سئو را در موتورهای جستجوگر اجرا نموده و در نهایت باعث ترافیک سایت خواهد شد. پس یک کارشناس سیو سایت فعالیت‌های خوبی در رابطه با آنالیز دارد. همچنین می‌تواند پیاده سازی تغییرات سایت را انجام داده و عملکرد سایت مانند مشاوره سئو را به صورت حرفه‌ای آموزش دهد.

توجه داشته باشید که کارشناسان حرفه‌ای سئو تنها به دنبال افزایش ترافیک سایت نیستند‌. بلکه به دنبال راهکار مناسبی برای جذب مشتریان بیشتر هستند. تا بتوانند سود بیشتری را برای صاحبان کسب و کارهای مختلف به ارمغان آورند.

پس برای اینکه بتوانید یک کارشناس حرفه‌ای سئو پیدا کنید بایدعلاوه بر موارد بالا، مطمئن باشید که فرد منتخب شما با تمام تکنیک های سئو اعم از موارد زیر آشنایی دارد:

کارشناس سئو سایت بهتر است یا مشاور سئو؟

اگر قصد دارید تا مدیریت و کارشناسی وب سایت خود را انجام دهید باید به دنبال یک کارشناس سئو سایت باشید؛ زیرا یک مشاور سئو شرایط اجرای کلیه تکنیک های سئو را ندارد. از طرفی گوگل برای رتبه بندی وب سایت های مختلف نیز الگوریتم بهینه سازی را به عنوان پایه اصلی قرار داده است‌. همچنین سئو یک صنعت متغیر می‌باشد که در طول سال بارها قواعد و اصول سئو تغییر خواهد کرد. بنابراین برای کارشناسی وب سایت خود باید به دنبال افرادی باشید که نسبت به تمام این اصول و تغییرات آگاهی کافی دارد. تمام نیازهای یک وب سایت را شناخته و اطلاعات آن را پردازش کند. از آنجایی که سئو یک سیستم عملی است. بنابراین یک کارشناس سئو باید بتواند یافته‌های خود را با استفاده از تکنیک های لازم ارزیابی کند.

مزایای کمک گرفتن از کارشناس سئو سایت

صرفاً استفاده از یک کارشناس سئو سایت نمی‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد.‌ بلکه باید فرد کارشناس از تخصص و اطلاعات کافی برخوردار بوده و فوق‌العاده حرفه‌ای باشد. همچنین تمام فعالیت‌های سئو به همراه کمپین های SEM در گوگل را مدیریت کند. در واقع فردی که به عنوان کارشناس سیو سایت انتخاب می‌کنید باید هزینه‌های کمپین را مدیریت کند. جهت بازاریابی موتورهای جستجوگر نیز بتواند صفحه های کپی و فرود را به درستی بهینه سازی نماید. لینک های تبلیغاتی رقیب را شناخته و بررسی کند. معمولاً کارشناسان سئو می‌توانند در طراحی وب سایت های مختلف دخالت کنند و برای تغییر در آن‌ها پیشنهاداتی را ارائه دهند. در این زمینه از مشاوره دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

ویژگی های کارشناس سئو سایت حرفه ای

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

در حقیقت SEO چیزی پیشرفته‌تر از درج کلیدواژه‌های مختلف در محتواهای متنی است. پس یک کارشناس سئو سایت باید علاوه بر بهینه سازی متاتگ‌ها نیز دارای مهارت های زیادی در حوزه بازاریابی باشد. فردی که به عنوان کارشناس سیو فعالیت دارد باید بتواند با استفاده از پلتفرم های مختلف در وب سایت شما پتانسیل بالایی را ایجاد کند. همچنین با توجه به آخرین بروز رسانی‌های جدید از قوانین سئو یک چک لیست آماده کند. در نهایت توانایی پیدا کردن کلمات کلیدی کم رقابت را داشته و درک نسبی از HTMI و CSS ایجاد کند‌. همچنین در نوشتن محتواهای تبلیغاتی از مهارت زیادی برخوردار باشد.

همچنین بخوانید: بررسی گوگل آنالیتیکس و مزایای استفاده از آن

مهارت‌های یک کارشناس سئو سایت

افرادی که در حوزه یک کارشناس سئو سایت فعالیت دارند لازم است تا در این زمینه شناخت کافی از ابزارهای تخصصی سئو سایت داشته باشد.

از جمله این ابزارها عبارت‌اند از:

 • گوگل ترند
 • گوگل سرچ کنسول یا همان گوگل وبمستر
 • گوگل آنالیتیکس
 • گوگل ادز
 • و سایر نرم افزارهای دیگر جهت ارتقاء سئو
 • توانایی یافتن کلیدواژه‌های اصلی
 • داشتن استراتژی لازم برای تولید محتویات متنی و ویدیویی
 • لینک بیلدینگ
 • شناخت سئو داخلی
 • سئو خارجی
 • لوکال سئو
 • شناخت سیستم های مدیریت محتوا
 • مبانی هاستینگ و سایر زبان های برنامه نویسی دیگر
 • شناخت بهترین رسانه‌ها
 • ارتباط با شبکه های اجتماعی
 • و…

وظایف کارشناس سئو سایت

با توجه به بازار کار سئو و متفاوت بودن روش های بهینه سازی سئو امروزه مهارت یک کارشناس سئو سایت بسیار حائز اهمیت است. در واقع متخصص سئو در اجرای پروژه های سئو سایت باید مانند یک هنرمند عمل کند؛ زیرا موتورهای جستجو دائماً الگوریتم‌های جستجو را تغییر می‌دهند.

بنابراین جهت انتخاب بهترین الگوریتم و به دست آوردن مناسب‌ترین نتایج جستجو لازم است تا کارشناس قوانین سئو سایت از دانش کافی برخوردار باشد. همچنین بتواند سه اصل مهم را به خوبی انجام دهد‌. مانند:

استراتژی تولید محتوا

از آنجایی که محتوا بخش مهمی از سئو را تشکیل می‌دهد‌. بنابراین یک کارشناس سئو سایت باید یک محتوای ارزشمند را در جایگاه مناسبی از سایت قرار دهد.

ایجاد بک لینک

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برای افزایش رتبه سایت لازم است تا یک کارشناس سیو بک لینک‌هایی را برای وب سایت شما بخرد. از طرفی بک لینک های تقلبی را حذف کند؛ زیرا موتورهای جستجوگر در کمترین زمان بک لینک های فیک را تشخیص می‌دهد. در نتیجه رتبه وب سایت پایین می‌آید.

استراتژی کلمه کلیدی

شخصی که به عنوان کارشناس سئو سایت فعالیت می‌کند‌. باید به خوبی در رابطه با هر نوع کسب و کاری مجموعه‌ای از کلمات کلیدی را بشناسد. در واقع کارشناس باید در بین محتواهای متنی رقبای تجاری شما بررسی‌های لازم را انجام دهد. همچنین لیستی از بهترین کلمه های کلیدی را در وب سایت شما به کار ببرد؛ زیرا گاهی اوقات یک کلمه کلیدی مناسب می‌تواند سایت شما را قدرتمندترین سایت جهان معرفی کند.

3 فاکتور که کارشناس سئو باید انجام دهد

اگر چه متخصصین و کارشناسان سئو سایت لزوماً نباید برنامه نویس باشند؛ ولی لازم است تا یک کارشناس سیو در اجرای تمام اصول اولیه HTMI مهارت کافی داشته باشند؛ زیرا ممکن است که شما در هنگام بهینه سازی سایت با مشکلاتی مثل ساختار کدها و یا کاربرد تگ‌ها روبه‌رو شوید.

بنابراین یک کارشناس سئو باید با سه فاکتور مهم آشنایی داشته باشد.

سئو داخلی

یک کارشناس سئو باید بتواند تمام اقدامات لازم جهت بهینه سازی سایت را انجام دهد.

سئو خارجی

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

عمدتاً کارشناسان سئو باید مهارت کافی برای اجرای سئو خارجی را داشته باشند. یعنی لینک سازی را انجام دهند. همچنین جهت اجرای رپورتاژ آگهی و کارهای دیگری مثل سوشال سیگنال و … از دانش فنی برخوردار باشند.

سئوی فنی یا سئو تکنیکال

یکی از بخش‌هایی که کارشناس سئو سایت باید بر روی آن تمرکز داشته باشد سئو تکنیکال است. اگر چه این موضوع برای وب سایت های کوچک اهمیت زیادی ندارد. ولی اصولاً وب سایت های بزرگ که دارای صفحات زیادی هستند باید توسط کارشناسان سئو مورد بررسی قرار بگیرند.

بهترین کارشناس سئو سایت

اگر می‌خواهید بدانید که یک متخصص سئو سایت در کار خود چقدر مهارت دارد و موفقیت سایت شما تا چه اندازه است. می‌بایست برخی فاکتورهای مهم‌ را بررسی کنید.

مانند:

 • سئوی تکنیکال یعنی بالا رفتن سرعت سایت، رفع خطاها، دیده شدن در گوشی های همراه و…
 • ایمپرشن
 • متوسط موقعیت
 • موقعیت کلمه کلیدی
 • میزان بازدید کاربران از سایت خود
 • میزان جستجوی کلمات کلیدی در مقایسه با سایر رقبا
 • کاهش نرخ پرش یعنی خارج شدن کاربران از سایت
 • بالا بردن زمان ماندن کاربران در وب سایت
 • بازدید مجدد کاربران از سایت
 • افزایش سرعت ایندکس صفحات
 • ارتقای کیفیت بک لینک‌ها
 • افزایش اعتبار دامنه
 • افزایش اعتبار صفحات فرود و غیره
 • جستجوی برند
 • نرخ تبدیل
 • بازگشت سرمایه و…

خدمات سئو سایت در مای کاستومر

با توجه به هر آنچه در قسمت بالا گفته شد، قطعاً متوجه این امر شده‌اید که بهینه سازی سئو سایت نیاز به دانش علمی، تجربه بالا و آگاهی خوب در این زمینه دارد. از این رو اگر می‌خواهید در کمترین زمان بهترین نتیجه را برای افزایش رتبه سایت خود دریافت کنید می‌توانید بهترین خدمات را از تیم تخصصی ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر بخواهید. در واقع ما در مجموعه خود ابتدا موقعیت سایت شما را بررسی می‌کنیم. سپس بهترین راهکارها را برای بالا بردن سئوی وب‌سایتان در پیش می‌گیریم تا در موتورهای جستجو بهتر دیده شوید و فروشتان چند برابر شود.

سخن پایانی

در نهایت باید گفت امروزه کارشناسان سئو سایت دو دسته هستند. فریلنسرها که جزو کارشناسان حقیقی بوده و شرکت‌ها که به صورت حقوقی فعالیت دارند. در واقع برخی از افرادی که در منزل یا محل‌های شخصی کار کارشناسی سایت و اجرای قوانین سئو را انجام می‌دهند معمولاً خدمات خود را باکیفیت کمتری ارائه می‌دهند. زیرا ممکن است با انتخاب یک کارشناس سئو سایت حقیقی شما نتوانید پشتیبانی طولانی مدت داشته باشید. یعنی بعد از مدتی ممکن است که متخصص سئو پاسخگوی نیازهای شما جهت رفع خطاهای سایت نباشد. بر همین اساس به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اجرای روش های بهینه سازی سئو، طراحی سایت و دریافت سایر خدمات یک کارشناس سئو سایت افراد مطمئن و مراکز معتبر را انتخاب کنید. اصولاً در شرکت‌های حقوقی کارشناسان سئوکار مختلفی فعالیت دارند. بنابراین شما می‌توانید از خلاقیت‌های بیشتری در ارتقاء سئو سایت خود بهره ببرید. همچنین تا رسیدن به نتایج مطلوب و حضور در صفحه اول گوگل مورد پشتیبانی قرار بگیرید.

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ما

پخش ویدئو
banner-blog-1

نوشته های اخیر