ابزار تحلیلی سئو شما چیست؟

ابزار تحلیلی سئو

ابزار تحلیلی سئو – اگر می‌خواهید به سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کنید، قبل از هر چیز باید با ابزار تحلیلی سئو در سایت آشنا شوید و از آن استفاده کنید.

به‌طورکلی امروزه سرچ در گوگل برای جستجوی مطالب مورد نیاز، خرید محصولات متعدد و هر چیزی که به فکرمان برسد، بسیار شایع شده است. به همین‌خاطر بسیاری از شرکت‌ها و گروه‌ها برای ارائه‌ی کالاها و مطالب خود از اینترنت استفاده می‌کنند و به دنبال افزایش رتبه سایت در گوگل هستند.

اما بهترین راه تحلیل سئو برای افزایش رتبه سایت در گوگل چیست؟ آیا تحلیل سئو در افزایش رتبه سایت کمک می‌کند؟ در این مقاله درباره ابزار تحلیلی سئو صحبت خواهیم کرد. با آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همراه باشید.

 

ابزار تحلیلی سئو چه کاربردی دارد؟

در واقع تحلیل سئو سایت برای هر سایتی نیاز است. منظور از ابزار تحلیلی سئو، بهینه سازی بهتر وب‌سایت بوده که می‌تواند بهترین کارایی را برای موتورهای جستجو داشته باشد.

ابزار تحلیلی سئو به شما در چیدمان استراتژی بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند. بنابراین تحلیل سایت یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید همیشه درنظر بگیرید.

بنابراین وجود ابزارهای متعدد در هر کاری به ما در بالابردن دقت یا سرعت روند کار کمک می‌کند. سئو هم از یکی از این موارد مهم است. با وجود ابزار سئو می‌توان مدیریت بهتری بر روی عملکرد سئو سایت داشت. با کمک آن می‌توان بررسی بیشتری از سایت‌ها و مراحل انجام سئو انجام داد.

ابزارهای بسیار زیادی برای تحلیل سئو در سایت وجود دارد که به شما در کسب سئو و رتبه بهتر سایت کمک می‌کند. در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

Ahrefs

استفاده کردن از این ابزار بسیار ساده هست و می‌توانید برای تحلیل سئو از آن استفاده کنید. از دیگر قابلیت‌های این ابزار، دریافت اطلاعات درمورد ارزش رتبه‌بندی بک لینک‌های موجود در وب‌سایت است و همین‌طور می‌تواند بک لینک‌های جدید و باارزش را از بک لینک‌های قدیمی جدا کند.

Majestic Seo

این ابزار، نیز می‌تواند در تشخیص بک لینک‌های ورودی و خروجی سئو کمک کند. همین‌طور با این ابزار، می‌توانید طریقه لینک‌سازی داخلی و خارجی را بررسی کنید.

Google Search Console

همان‌طور که از نامش مشخص است یکی از ابزارهای رایگان گوگل بوده که برای تحلیل سئو به کار می‌رود. همچنین این ابزار، آمار بسیار واضحی از شرایط سایت مانند رتبه و کلمات کلیدی کاربران را گزارش می‌دهد. از دیگر قابلیت‌های این ابزار، داشتن موتور جستجو هست که جهت افزایش سئو و تولید محتوای متنی به سایت‌تان کمک می‌کند.

Histats.com

این سایت برای افرادی که به سئو و تعداد بازدیدکنندگان سایت اهمیت می‌دهند پیشنهاد می‌شود. بنابراین این ابزار، برای وقتی استفاده می‌شود که قصد دارید تعداد بازدیدکنندگان و مدت زمان ماندن آنها را به دست بیاورید.

Yoast plugin

این ابزار، دارای محبوبیت زیادی بوده که دارای محیطی مانند word است. همین‌طور در استفاده درست کلیدواژه و تولید محتوای متنی استاندارد به سایت‌تان کمک می‌کند.

از دیگر موارد این ابزار، گذاشتن عکس، استفاده و نظارت روی لینک‌های داخلی و خارجی و کنترل کردن آن‌ها است.

Link Miner

با استفاده از ابزار، می‌توان لینک‌های خطادار در هر صفحه را جستجو کرد و سپس با خروجی گرفتن از این صفحه‌ها اطلاعات بدست آمده را تحلیل کرد.

Slerpee

این ابزار، نتایج مثبت و ارزشمندی را در زمینه تحلیل سئو به سایت‌تان می‌دهد. از دیگر مزایای این ابزار، نمایش شکل سایت شما است این شکل می‌تواند به افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کند.

Beam UsUp

این ابزار با بررسی کردن خطا و اشتباهات، از تولید محتواهای تکراری جلوگیری می‌کند. همین‌طور در صورت استفاده از این ابزار، می‌توانید در مدت زمان بسیار کمی سیو سایت را افزایش دهید.

Nibbler

با استفاده از این ابزار، می‌توانید با معیارهای مناسب رتبه‌هایی را به سایت‌تان اختصاص دهید. این رتبه‌ها به سایت شما در رفع و بررسی ایرادات کمک می‌کند و درنهایت باعث تحلیل سئو در سایت می‌شود.

 Built With

این ابزار، دارای قابلیت‌هایی مثل نمایش وب سرور، مدیریت محتوا، داده‌های مرتبط با هاست، سرویس ایمیل و غیره است. همچنین با استفاده از این ابزار، می‌توانید تکنولوژی‌های موجود در سایت را مشاهده کنید.

Moz Toolbar

با استفاده از این ابزار، می‌توان در هنگام جستجو میزان بک لینک‌های هر صفحه را در صفحات مربوطه مشاهده کرد. همچنین Moz Toolbar اطلاعات مربوط به دامنه و تحلیل سئو در یکی از صفحه‌های مربوط به گوگل است.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

GTmetrix

این ابزار علاوه‌بر گزارش عملکرد سایت به بهینه بودن کدها و میزان فشرده سازی آن کمک می‌کند. همین‌طور با دادن امتیازاتی به پارامترها میانگین نمره A تا F داده می‌شود.

Seo site checkup

 این ابزار، با بررسی کردن امتیاز سئو گزارشی درمورد تحلیل سئو به شما ارائه می‌دهد و از وجود خطاهای سایت شما را آگاه می‌کند. این ابزار، می‌تواند با دادن امتیازی از ۱ تا ۱۰۰ موارد مهم سئو را برای شما فراهم کند.

Google keyword planner

 یک ابزار بسیار کاربردی است که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه کلمات مورد نظر کاربران را به شما ارائه می‌دهد. بنابراین این ابزار، شما را از جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران آگاه می‌کند و توسط آن می‌توانید به تحلیل سئو در سایت‌تان کمک کنید.

در نهایت می‌توان به این نکته اشاره کرده که ابزار تحلیلی سئوی سایت یک امر بسیار مهم است، زیرا این کار در جهت بهبود استراتژی های سئو بوده و سایت‌تان بدون آن نمی‌تواند موفقیت کسب کند.

نتیجه‌گیری

با خواندن مطالب بالا می‌توانید به شیوه‌های سئو و بازاریابی دیجیتال سایت‌تان کمک کنید. شما از کدام ابزار برای تحلیل سئو استفاده می‌کنید؟ سوال‌ها و تجربه‌هایتان را برای ما در قسمت نظرات بنویسید و در صورت تمایل این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها