بهترین روش‌ها برای بهینه سازی و افزایش رتبه سایت

بهترین روش‌ها برای بهینه سازی و افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت در گوگل با توجه به تکنیک‌های خاصی صورت می‌گیرد. امروزه تمام صاحبان وب‌ سایت‌های مختلف سعی می‌کنند تا با استفاده از این روش‌ها سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانند. بر همین اساس سئوکاران روش‌هایی را در گوگل طراحی کرده‌اند که با رعایت این تکنیک‌ها می‌توانید رتبه سایت خود را بالا ببرید‌. معمولا تمام این روش‌ها به صورت اصول سئو در اختیار دارندگان وب سایت قرار می‌گیرد.

بهترین روش برای افزایش رتبه سایت

طی سال‌های اخیر برخی از افراد ادعا دارند که در کمترین زمان می‌توانند رتبه هر وب سایتی را افزایش دهند. شاید این گفته در ابتدای کار صحت داشته باشد و سایت شما در صفحه اول گوگل برساند. ولی چون از طریق روش‌های اسپم ارتقاء رتبه به دست آورده است قطعاً گوگل بعد از مدتی سایت شما را جریمه خواهد کرد. بر همین اساس ما در این بخش از وب سایت مای کاستومر، جهت افزایش رتبه سایت در گوگل ما سعی کرده‌ایم چند تکنیک برتر را به طرز اصولی به شما آموزش دهیم. ضمن اینکه تیم حرفه‌ای ما نیز بهترین خدمات و بررسی‌ها را برای بالا بردن رتبه سایت شما ارائه می‌دهد. پس برای شناخت این خدمات و روش‌ها ما را همراهی کنید.

تولید محتوای ارگانیک و مرتبط

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

امروزه تولید یک محتوای جذاب و پرمخاطب می‌تواند بیشتر از هر روشی باعث بالا بردن رتبه سایت شود. زیرا سایت‌هایی که دارای محتواهای غیر کپی و باکیفیت هستند از طرف گوگل امتیاز بالاتری کسب خواهند کرد.

به روز رسانی محتواهای سایت

به روز رسانی محتواهای سایت نه تنها کاربران بیشتری را به سمت خود می‌کشانند. بلکه از نظر گوگل وب‌سایت‌های به روز رسانی شده رتبه بالاتری خواهند داشت. البته اگر بتوانید مدام از محتویات جدید استفاده کنید قطعاً با افزایش رتبه سایت روبه‌رو می‌شوید.

تاثیر متا تگ ها در افزایش رتبه سایت

در هر کدام از صفحات وب سایت شما بخش‌هایی طراحی شده است به نام تگ یا همان head که عمدتاً درون آن‌ها متا تگ جای داده می‌شود‌. در واقع هر یک از این صفحات متاتگ های منحصربه‌فردی دارند که لازم است با سایر متاتگ ها متفاوت باشد. در این میان قسمتی که به عنوان ها و توضیحات تعلق دارد در افزایش رتبه سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. فراموش نکنید که در این بخش از سایت خود حتماً کلمات کلیدی را استفاده کنید.

رابطه افزایش رتبه سایت با چگالی کلمات کلیدی

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

یکی از مواردی که در افزایش رتبه سایت حائز اهمیت است چگالی کلمات کلیدی می‌باشد. در واقع لازم است تا حداقل تعداد کلمات ۵۰۰ و بیشترین مقدار در یک متن ۱۵۰۰ کلمه باشد.‌ عمدتاً برای رسیدن به رتبه یک گوگل باید از تعداد کلماتی در محتویات خود استفاده کنید که کاربر را خسته نکند؛ چون در این صورت کاربر صفحه را بسته و به سراغ سایت دیگری می‌رود.

توجه به لینک ها

برای اینکه بتوانید به بالاترین رتبه سئو سایت دست پیدا کنید لازم است به لینک ها توجه داشته باشید؛ زیرا لینک ها مهم‌ترین فاکتوری هستند که صفحات و سایت‌ها را با یکدیگر مرتبط می‌سازد. لینک های داخلی میان صفحه های وب سایت توسط انکر تکست صورت می‌گیرد سبب ایجاد یک ارتباط میان صفحه های داخلی و ایندکس شدن آن‌ها می‌شود‌. همیشه به خاطر داشته باشید که لینک های خارجی نقش مؤثرتری نسبت به لینک های داخلی در ارتقا وب سایت خواهند داشت.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی بیشتر از هر روش دیگری میان افراد ارتباط برقرار کرده است. پس برای افزایش رتبه سایت سعی کنید در هنگام طراحی وب سایت حتماً قسمت پایین صفحه دکمه‌ای را برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید. همچنین به شما پیشنهاد می‌دهیم تا برای سایتتان در هر شبکه اجتماعی صفحه ای را به صورت خصوصی طراحی کنید و برای ارتقا رتبه سایت مدام در آن‌ها فعالیت داشته باشید.‌

تگ Alt عکس

اگر چه تگ ارتباط مستقیمی با افزایش رتبه سایت ندارد؛ ولی گاهی اوقات عکس‌ها در صفحات وب سایت به درستی آپلود نمی‌شوند‌. پس هنگامی که عکس‌ها باز نشوند برای کاربر جمله ای به طور اختصاصی درون تگ نمایش داده خواهد شد.‌ بنابراین برای راهنمایی هر چه بیشتر کاربر تأکید می‌کنیم تا کلمه کلیدی اصلی را در این تگ قرار دهید؛ چرا که در هنگام جستجوی عکس گوگل لازم است تا از این تگ ها استفاده شود‌.

رابطه افزایش رتبه سایت به کار بردن نقشه سایت

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

نقشه سایت یکی از مهم‌ترین عوامل برای راهنمایی کاربر جهت پیمایش در سایت است. جهت انجام این کار لازم است که برای هر صفحه جدید یک لینک اختصاصی در نقشه سایت طراحی شود تا گوگل در کمترین زمان آن را ایندکس کند. پس نقشه سایت با خوبی می‌تواند نقش بسزایی در بهبود سئو سایت داشته باشد.

سرعت سایت

از جمله مواردی که در افزایش رتبه سایت اثر بخش است سرعت سایت می‌باشد. هر چقدر که صفحات سایت با سرعت بیشتری بارگذاری شود قطعاً کاربر مدت زمان بیشتری را در وب سایت خواهد ماند. پس از لحاظ قوانین سئو چنین سایتی می‌تواند امتیاز بالاتری را کسب کند؛ اما چنانچه بارگذاری یک صفحه در سایت بیشتر از دو ثانیه بیشتر شود مطمئن باشید که کاربر صفحه را ترک خواهد کرد.

افزایش رتبه سایت با بهینه سازی عکس‌ها

از جمله موضوعات مهمی که باعث افزایش رتبه‌ی سایت می‌شود سرعت بارگذاری عکس‌های مختلف در وب سایت است. در واقع فرمتی که برای بارگذاری عکس‌ها در نظر گرفته می‌شود خیلی حائز اهمیت است. البته گاهی اوقات فرمت‌ها به درستی مورد پشتیبانی قرار نمی‌گیرند‌. از این رو بهتر است تا جای ممکن عکس‌ها اندازه کوچکی داشته باشند و با داشتن اندازه مناسب باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شوند.

ایندکس شدن صفحات

موتورهای جستجوگر گوگل اهمیت زیادی به ایندکس شدن صفحات می‌دهد؛ چون صفحه‌هایی توسط گوگل بررسی می‌شوند که با استفاده از ربات‌های خزنده ایندکس شده باشند. بر همین اساس شما می‌توانید با کمک برخی ابزارهای وبمستر گوگل نظیر Google Search Console وضعیت ایندکس صفحه های وب سایت خود را بررسی کنید. البته افزایش رتبه سایت از طریق سرعت ایندکس به پارامترهای مختلفی مانند عوامل زیر بستگی دارد.

  • اعتبار سایت
  • تعداد بک لینک ها
  • کیفیت بک لینک ها
  • فاصله زمانی ارسال مطالب
  • نسبت متن به کد در سایت

همه ما می‌دانیم که یک محتوای جذاب و باکیفیت می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شود؛ اما سؤال اینجاست که منظور از یک محتوا آیا کدهای HTML می‌باشد یا اینکه محتواهای متنی؟ در پاسخ باید گفت نسبت مناسب کدهای HTML که اصولاً برای محتواهای متنی به کار می‌رود بین 25 تا ‌70 است. در صورتی که متن‌های مخفی شده هیچ تأثیری در تغییر این اعداد نخواهد داشت. اگر چه متن‌های به کار رفته در وب‌سایت‌ها چگالی مشخص شده‌ای دارند؛ اما هیچ گاه نباید نسبت متن به کد HTML را فراموش کنید.‌

استفاده از فایل های صوتی

از آنجایی که یک عکس، ویدئو و حتی یک فایل صوتی می‌تواند ارزش زیادی را به محتواهای شما بدهد‌. بنابراین با به کار بردن این فاکتورها در لابه‌لای محتواهای متنی خود شانس افزایش رتبه سایتتان را چند برابر کنید. تبادل سایت با سایت ‌های رنک بالا اگر چه انجام این روش برای افزایش رتبه سایت نسبتاً قدیمی است؛ ولی باز هم می‌توانید توسط این تکنیک خود را به صفحه اول گوگل برسانید.

برقراری ارتباط سایت

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

اگر به هر دلیلی وب سایت شما برای مدت زمان طولانی ارتباطی با کاربران نداشته باشد. قطعاً گوگل برای سایت شما امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت. پس برای پیشگیری از این قطع شدن‌های موقت هیچ گاه هاست های اشتراکی را به کار نبرید.

افزایش صفحات وب سایت

هر چقدر که صفحات سایت شما صفحه های زیادتری داشته باشد‌ بدون شک گوگل امتیاز بهتر و بالاتری را به وب‌سایتتان خواهد داد. البته نباید صفحات شما تکراری باشد؛ چون انجام این کار می‌تواند از طرف گوگل برای شما امتیاز منفی کسب کند.‌ لینک دهی امضاء در تالارهای گفتگو گوگل همیشه به تالارهای گفتگویی که فعالیت زیادی دارند امتیاز خوبی می‌دهد‌. پس شما می‌توانید با شرکت در این تالارها ترافیک سایت خود را بالا ببرید. در واقع با ارسال مطالب مختلف و لینک دهی به سایت خود در این تالارها امکان افزایش رتبه سایتتان وجود دارد. البته اگر مدیران تالارها این اجازه را به شما بدهند و باعث حذف لینک‌های شما نشوند.

بهترین شرکت سئو و افزایش رتبه سایت

چنانچه مراکز دیجیتال مارکتینگ برای شما سایتی را طراحی کنند که دارای متدهای لازم نباشد. قطعاً نمی‌توانید که چگونه در رتبه بندی گوگل سایت خود را بهتر کنید. پس سعی کنید طراحی سایت شما به گونه‌ای باشد که از گوگل رتبه منفی دریافت نکنید. همچنین از روش‌های غیر مجاز مانند کلاه سیاه در آن استفاده نشده باشد. در این میان ما به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با نام تجاری مای کاستومر می‌توانیم با رعایت استانداردهای سئو بهترین سایت را طراحی کنیم. همچنین با استفاده از بهترین تکنیک‌ها رتبه‌های بالایی را از موتورهای جستجوگر برای شما کسب نماییم. با توجه به دانش فنی کارشناسان ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر شما می‌توانید در مدت کوتاهی به لینک اول گوگل برسید. از این رو در بازدید وب‌سایتتان ترافیک ایجاد شده و قطعاً کسب و کار پررونقی خواهید داشت.

سخن پایانی

با توجه به فراگیر شدن دنیای مجازی در زندگی‌های روزمره بنابراین بیشتر کسب و کارها به صورت اینترنتی فعالیت می کنند. پس اگر شما هم به عنوان یک تولید کننده و یا ارائه دهنده کارهای خدماتی می خواهید مشتریان زیادی را از طریق وب سایت خصوصی به دست آورید. بهتر است تمام تلاش خود را به کار ببندید تا رتبه سایتتان را بالا ببرید. مطمئناً دیده شدن در صفحه اول گوگل می‌تواند شانس فعالیت شما را بالاتر ببرد. امروزه اقدامات زیادی برای افزایش رتبه سایت وجود دارد؛ اما در حقیقت اصلی ترین موضوع در این خصوص نحوه طراحی سایت شما است. زیرا کارشناسان مختلف با توجه به ساختار سایت شما ممکن است روش های متنوعی را به کار ببرند.

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها