آژانس مای‌کاستومر
آژانس مای‌کاستومر

خدمات سئو، طراحی سایت و …

آکادمی مای‌کاستومر
آکادمی مای‌کاستومر

دوره‌های آموزشی و پکیج ها

مشاوره خدمات
ورود به آکادمی
ورود به آکادمی

تقویم محتوایی فروردین ماه ۱۴۰۳

تقویم محتوایی فروردین ماه ۱۴۰۳
تقویم محتوایی فرودین ماه
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
5/5 - (2 امتیاز)

با مصادف شدن آغاز سال 1403 با ماه مبارک رمضان، نوروز امسال حال و هوای متفاوت و باطراوتی برای ایرانیان دارد. ما نیز این هماهنگی را به فال نیک گرفته و سراغ تقویم محتوایی فرودین ماه می‌رویم. فروردین پر از رویداد‌ها و اتفاقات ویژه‌ای است که پرداختن به آنها از نظر تولید محتوا، تاثیر مستقیمی بر جذب مخاطبان و دنبال‌کنندگان بلقوه دارد.روز جهانی شادی (۲۰ مارچ) – جشن نوروز

۱ فروردین ۱۴۰۳ | روز جهانی شادی – جشن نوروز

شروع فصل بهار در تمامی دنیا مقارن است با «روز جهانی شادی». در ایران نیز بهار، برپایی جشن باستانی و باشکوه «نوروز» و تحویل سال شمسی را نوید می‌دهد، همانطور که حافظ شیرازی می‌فرماید:‌ «نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی/ که بسی گُل بِدمد باز و تو در گِل باشی».

در این روز سعی کنید پست‌های شاد و جذاب، همراه با موزیک‌های حال و هوای نوروزی را به اشتراک بگذارید. می‌توانید از فالوورها و دنبال‌کنندگان‌تان درخواست کنید با ارسال تصاویر هفت‌سین‌شان در مسابقه‌ی زیباترین سفره شرکت‌ کنند. و یا اینکه از آن‌ها بخواهید ویدئوی کوتاهی از حافظ خوانی‌شان روی سفره هفت‌سین بفرستند تا به بهترین غزال‌خوان یک یادگاری از طرف مجموعه‌تان ارسال کنید. همچنین دستمایه طنز قرار دادنِ همزمانی عید‌دیدنی‌ها با وقت افطار می‌تواند موضوعی جالب و بامزه برای کاربران باشد.

۲ فروردین ۱۴۰۳ | عید نوروز

برای تعطیلات نوروز تولید مجموعه‌ای از پست‌های آموزشی در رابطه با رانندگی با احتیاط در سفرهای نوروزی و حفظ محیط زیست در این ایام، علاوه بر ایجاد فرهنگسازی در جامعه، موجب ایجاد حسی مثبت در دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی شما خواهد شد.

۳ فروردین ۱۴۰۳ | عید نوروز

۴ فروردین ۱۴۰۳ | عید نوروز

روز امید

۶ فروردین ۱۴۰۳| روز امید

در این روز سعی کنید از پست و استوری‌های امیدبخش و انگیزه‌دهنده بهره بگیرید. همچنین برگزاری لایو‌ها و انتشار‌ پست‌های آموزشی در رابطه با نحوه برنامه‌ریزی و تدوین چشم‌انداز برای سال پیش‌رو می‌تواند ایده‌‌ای خلاقانه باشد. چراکه برای تزریق امید در آغاز سال جدید بدون داشتن برنامه‌ای هدفمند و واقع‌بینانه غیرممکن است.

۷ فروردین ۱۴۰۳ | ولادت امام حسن مجتبی

۸ فروردین ۱۴۰۳ | روز جهانی تئاتر (۲۷ مارچ)

این روز را به هنرمندان تئاتر در کشورمان تبریک بگویید، برخی از چهر‌ه‌های شاخص تئاتر و نمایش ایران را معرفی کنید و به اهمیت و تاریخچه این هنر در بهبود فرهنگ و شعور جمعی بپردازید.

۱۰ فروردین ۱۴۰۳ | جشن آبانگاه

جشن آبانگاه یکی از مراسم‌های کهن و باستانی است که از گذشته تا به امروز میان ایرانیان و به‌خصوص هم‌وطنان زرتشتی مرسوم بوده است. این جشن از جمله جشن‌های مهم ازجمله نوروز و مهرگان است. به‌دلیل اهمیت بارش باران و حفظ آب در سرزندگی یک سرزمین، جشن آبانگاه در ستایش آب و باران و بزرگداشت ایزدبانوی آب در ایران برپا می‌شده است. در این روز ضمن تبریک جشن «آبانگاه» و طبق باورهای نیاکان‌مان، هم‌وطنان را به استفاده بهینه و نگاهی قدرشناسانه نسبت به آب -این نعمت خدادادی- تشویق کنید.

۱۱ فروردین ۱۴۰۳ | ضربت خوردن حضرت علی (ع) 

حضرت علی (ع) برای شیعیان از جایگاه والایی برخودار است. در این روزها (روزهای ضربت خوردن تا شهادت امام علی) کمی از فضای شاد و یا طنز پیج خود بکاهید و با هم‌وطنان سوگوار همراه شوید.

۱۳ فروردین ۱۴۰۳ | سیزده‌ به‌در – شهادت حضرت علی (ع) 

در تقویم فرودین ماه سیزدهم فروردین امسال با شهادت حضرت علی همزمان شده است. در این روز به فالوورهای پیج خود یادآور شوید که با رعایت احترام به عقاید هم‌وطنان خود به برگزاری مراسمات دینی و ملی بپردازند. همچنین این نکته را گوشزد کنید که در روز سیزده‌به‌در از آسیب به طبیعت، رها کردن زباله‌ها در باغ‌ها و بوستان‌ها به‌شدت خودداری کنند. علاوه بر این حین پخش و دریافت نذری در این ایام از ریختن ظروف یک‌بار مصرف در معابر و فضای شهری بپرهیزند.

ایده های محتوایی

۱۴ فروردین۱۴۰۳ | شب قدر 

در آخرین شب قدر می‌توانید دنبال‌کنندگان پیج خود را با فرازهایی از دعای روح‌بخش جوشن کبیر همراه کنید.

۱۷ فروردین ۱۴۰۳ | سروش روز (جشن سروش‌ گان)

سروش از ایزدان بزرگی است که بر نظم جهان مراقبت دارد، پیمان‌ها را می‌پاید و فرشته‌ی نگهبان خاص زرتشتیان است. جشن‌ سروش‌گان فلسفه‌ای معنوی و مذهبی دارد. در این روز ایرانیان به معابد رفته و با خدای خود به نیایش و عبادت می‌پرداختند. معرفی روز‌های باستانی و کهن ایران‌زمین در فضای مجازی، می‌تواند برای بسیاری از دنبال‌کنندگان وطن‌دوست شما خوشایند و جالب توجه باشد.

۱۹ فروردین ۱۴۰۳ | روز جهانی بهداشت

مراسم روز جهانی بهداشت، سالانه به عنوان فرصتی به منظور جلب توجه جهان به موضوع بهداشت جهانی است و سازمان بهداشت جهانی و کشورهای جهان رویدادهای بین‌المللی، منطقه‌ای و محلی را در چنین روزی بررسی می‌کنند.

شما نیز اگر بلاگر آرایشی و بهداشتی هستید و یا در این زمینه محصولاتی را عرضه می‌کنید، همچنین اگر صاحب یک پیج پزشکی و درمانی هستید، به مناسبت روز بهداشت می‌توانید نکات و آموزش‌های بهداشتی را در قالب یک رشته پست در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

۲۲ فروردین ۱۴۰۳ | عید سعید فطر

عید فطر فرصت خوبی برای راه‌اندازی کمپین‌های تخفیف و ارتقا فروش است. با طراحی کمپین‌های تخفیفِ هدفمند علاوه بر جذب فالوورهای بیشتر به جهش فروش از طریق پیج‌تان کمک کنید.

۲۳ فروردین ۱۴۰۳ | روز دندانپزشک

روز عطار نیشابوری

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | روز عطار نیشابوری

عطار یکی از شاعران تاثیرگذار و شیرین سخن در ادبیات فارسی که میان دوستداران فرهنگ و ادب پارسی از جایگاه خاصی برخودار است. با ذکر ابیاتی زیبا از قبیل: « ای دل اگر عاشقی در پی دلدار باش/ بر در دل روز و شب منتظر یار باش» این روز را گرامی بدارید.

۳۰ فروردین ۱۴۰۳‌ | روز علوم آزمایشگاهی

تقویم محتوایی فرودین ماه

در این بخش سعی کردیم مهمترین مناسبت های تقویم فروردین ماه ۱۴۰۳ را باهم مرور کنیم. در پایان جا دارد بگوییم بسیار خرسندیم که یک‌سال دیگر در کنار دنبال‌کنندگانِ آژانس مای کاستومر هستیم. تیم مای کاستومر تمام قد، با انگیزه و امیدوار برای سال پیش‌رو همراه شما است، تا رنگ‌و‌بویی تازه به فضای کسب‌و‌کارتان ببخشد.

star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *