myc-logo1

سئو تضمینی ، دروغی شیرین و دوست داشتنی!

سئو تضمینی ، دروغی شیرین و دوست داشتنی!
سئو تضمینی
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
اولین امتیاز رو ثبت کنید

بیایید وب سایتتان را به ما بسپارید تا در عرض ۲۴ ساعت شما را به لینک اول بیاوریم! آخر ما نور چشمی‌های گوگل هستیم و کسب رتبه برایمان کاری ندارد. اصلا سئوی ما تضمینی و به شرط چاقو است!

راستی، ما در گوگل آشنا داریم، نگفته بودم نه؟ من پسر عموی لری پیج (مدیرعامل و موسس گوگل) هستم و با یک تماس ساده هم می‌توانم پارتی وب سایتتان شوم و آن را بالا بیاورم. به هر حال نسبت فامیلی است دیگر، لری پیج که روی ما را زمین نمی‌اندازد! خلاصه سئو و رتبه یک گوگل را به نام ما سند زده‌اند و خیالتان راحتِ راحت!

چیزی که خواندید بخشی از ادعای شرکت‌های نامعتبر در خصوص سئو تضمینی (Guaranteed SEO) بود. شرکت‌هایی که رسیدن به رتبه یک را به شما گارانتی می‌دهند و به قول خودشان کارشان حسابی تضمین شده است. اما واقعیت این است که سئوی تضمینی یک دام بزرگ است که برای افراد ناآگاه پهن می‌شود.

چرا؟ چرایش را در ادامه این مطلب از مجله مای کاستومر خواهیم گفت. پس ادامه جذاب این بخش را از دست ندهید تا از رازهایی بزرگ برایتان پرده برداریم!

سئو تضمینی چیست؟

راستش را بخواهید سئوی تضمین شده یعنی بلوف زدن و حرف مفت! در واقع سئو سایت تضمینی قراردادی است که در آن، شرکت‌های نامعتبر تضمین می‌دهند که شما را به رتبه‌های بالای گوگل برسانند و در حقیقت برای آن گارانتی در نظر می‌گیرند.

مثلا به شما وعده می‌دهند که در تایمی خاص، سایتتان را به لینک یک رسانده و اگر نتوانستند، نه تنها تمام وجهتان را عودت می‌دهند، بلکه خسارت هم می‌پردازند. حال قطعا همه شرکت‌های سئو وظیفه دارند در قبال خدماتشان متعهد بوده و بهترین‌ها را ارائه نمایند.

 اما در اینجا ما به تعهد و ارائه خدمات با کیفیت کاری نداریم، بلکه مسئله مهم تضمین کردن سئوی سایت است، که حقیقتش را بخواهید چیزی جز یک خیال خام نیست.

 پس سئو تضمینی به هیچ عنوان واقعیت ندارد و نباید به چنین شرکت‌هایی اعتماد کنید. حتی اگر کمترین هزینه را از شما دریافت کنند. برای دانستن میزان هزینه اصولی و دقیق سئو سایت کلیک نمایید.

۵ دلیل مهم برای دوری از سئو تضمینی سایت!

۵ دلیل مهم برای دوری از سئو تضمینی سایت!

اگر نظر ما را بخواهید، می‌گوییم هرگاه سایتی را دیدید که خدمات سئو را به صورت تضمینی ارائه می‌داد، نه تنها واردش نشوید، بلکه آدرسش را هم یادداشت کنید تا بعدها خدای نکرده اتفاقی هم گذرتان به آن نیفتد! چرا؟ چون استفاده از سئو به صورت تضمینی، فاکتور‌های منفی و خطرناک زیر را به همراه دارد:

۱_ تضمین کردن چیز‌های غیر قابل کنترل، محال است!

گوگل و الگوریتم‌هایش را می‌توان جز غیر قابل کنترل‌ترین سیستم‌ها دانست، چون هیچ فردی نمی‌تواند نظارت کامل بر روی آن‌ها داشته باشد و در حقیقت در اختیار یک نفر و دو نفر نیستند. حال چطور ممکن است سئو کاری بتواند بدون در دست داشتن کنترل کامل گوگل، سئوی سایت شما را تضمین کند؟

 بگذارید در خصوص سئو تضمینی برایتان یک مثال ساده بزنم. فرض کنید سایت شما محتوای خوبی دارد، بک لینک‌های زیاد دریافت کرده و بازدید آن نیز فوق العاده است. اما درست زمانی که قرار است رتبه خوبی بگیرید، گوگل الگوریتم‌هایش را آپدیت می‌کند و باید مسیر را از سر بروید.

 یا مثلا سایت‌های رقیب با وجود اینکه عالی عمل کرده‌اید، با به کار گیری برخی ترفندها اجازه نمی‌دهند رتبه‌اتان افزایش یابد. پس در چنین فضای غیر قابل کنترلی، انتظار کسب رتبه‌های تضمینی، منطقی نخواهد بود.

۲_ افتادن در تله کلاه سیاه‌ها!

اصلا تا نام سئو تضمینی به میان می‌آید، یاد ضرب و المثل قدیمی” از هول حلیم افتاد تو دیگ! می‌افتم! برخی سئو کاران متقلّب، برای اینکه شما را به لینک یک برسانند و مبلغ قرارداد را دریافت کنند، از تکنیک‌های کلاه سیاه کمک گرفته و عملا سایت را به نابودی می‌کشانند.

 در این حالت ممکن است سایتتان برای مدت کوتاهی به لینک یک بیایید، اما بعدش باید جوابگوی الگوریتم‌های گوگل باشید که دستبند به دست برای دستگیری‌اتان آمده‌اند! پس باید مراقب باشید که از هول سئو تضمینی در دیگ سوزان سئوکاران کلاه سیاه نیفتید!

سئو کلاه سیاه

 ۳_ سئو تضمینی به قیمت بالا آمدن روی کلمات کم سرچ و بی هدف!

تا به حال چیزی راجع به ارزش کلمات کلیدی شنیده‌اید؟ مثلا همه کلمات ارزش کافی برای بالا آمدن را ندارند، چرا؟ چون برای کاربر با اهمیت نبوده و سرچ بسیار کمی دارند.

 در نتیجه رسیدن به رتبه یک گول روی این کلمات، به سادگی آب خوردن اتفاق می‌افتد و شاهکار خاصی نیست. این در حالی است که شما برای کسب نتایج مطلوب، باید در کلمات ارزشمند رتبه داشته باشید. حال در سئوی تضمینی معمولا سئوکاران سایتتان را روی کلمات کم سرچ و کم ارزش بالا آورده و حقیقتا این دستاورد بزرگی به شمار نمی‌رود.

 می‌خواهید برایتان یک مثال ساده بزنم؟ مثلا کلمه ” خرید خودرو در تهران” کلمه ارزشمندی است و سرچ فوق العاده بالایی دارد. حال اگر روی چنین کلمه‌ای بالا بیایید باید بگوییم دست مریزاد!

 اما کلمه‌ای مثل” خرید خودرو در احمد آباد کاشان” کلمه با ارزشی نیست، چون اصلا سرچ بالایی ندارد. پس اگر با سئوی تضمین شده روی چنین کلمه‌ای بالا بیایید، در حقیقت به هدف اصلی دست نیافته‌اید.

۴_ سئو تضمینی با نادیده گرفتن نیازهای سایت!

هر سایتی زمینه فعالیت، نیازها، نقاط ضعف قوت و حتی اهداف متفاوتی را نسبت به دیگر سایت‌ها دارد. حال بر همین اساس قطعا نمی‌توان برای همه سایت‌ها یک استراتژی مشترک را در نظر گرفت و ادعا کرد که همه آن‌ها قرار است به رتبه یک گوگل برسند.

 پس با سئوی تضمین شده، احتمالا قرار است نیازهای سایتتان نادیده گرفته شوند و به آن‌ها توجهی نخواهد شد.

۵_ رتبه بالا یک وسیله است نه هدف اصلی!

دیگر دلیل دوری از سئو تضمینی این است که هدف شما تنها کسب رتبه نیست. بلکه شما می‌خواهید به واسطه رتبه یک بودن، به بازدید بالا، فروش بیشتر، نرخ تبدیل زیاد و حتی برندسازی دست پیدا کنید.

پس رتبه یک در واقع وسیله‌ای است که شما را به این اهداف خواهد رساند. اما سئوی تضمینی ممکن است تنها رتبه شما را بالا ببرد نه بازدید و میزان فروشتان را! پس این مسئله را نیز در نظر بگیرید.

سئو تضمینی، متهم ردیف اول در دادگاه گوگل!

سئو تضمینی، متهم ردیف اول در دادگاه گوگل!

گوگل مانند یک دادگاه است که الگوریتم‌ها مسئول اجرای قانون در آن هستند و سایت‌های متخلّف را مجازات می‌کنند‌. حال سئوی تضمینی متهم ردیف اول این دادگاه است. چرا که مدیران گوگل بارها و بارها اعلام کرده‌اند که تضمین سئو دروغی بیش نیست و هیچکس نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد.

حتی برخی مدیران گوگل به کاربران توصیه کرده‌اند به هیچ عنوان از شرکت‌های ارائه دهنده سئو تضمینی، خدمات دریافت نکنند و بارها این شرکت‌ها را متقلّب خوانده‌اند. این هم از نظر گوگل جانِ عزیزمان!

نظر قانون چیست؟

اگر از لحاظ قانونی هم بررسی کنیم، سئو تضمینی هیچ مقبولیتی ندارد. چون طبق قوانین، قرارداد باید در خصوص مواردی تنظیم گردد، که در آن‌ها مالکیتی وجود داشته باشد. حال وقتی قرارداد سئو تضمینی را امضا می‌کنید، سئو کار مالک رتبه یک گوگل است و قرار است آن را به شما ببخشد؟ خوب، معلوم است که نه!

 پس معامله و قراردادتان از لحاظ قانونی صحت نداشته و پذیرفته نمی‌شود. اینگونه حتی نمی‌توانید خسارات خود را نیز در مراجع قانونی مطالبه کنید، چون قرارداد قانونی نیست و مهمترین رکن آن یعنی وجود مالکیت، رعایت نشده است.

مشاوره رایگان با مای کاستومر

سخن آخر و بازهم نکته‌ای مهم!

خوب، این هم از ماجرای سئو تضمینی و آثار مخرب و جبران ناپذیرش! حال برویم به سراغ نکته الماسی مای کاستومر: الگوریتم کبوتر را که می‌شناسید؟ این الگوریتم یک وظیفه مهم دارد و آن این است که برای هر کاربر، بر اساس موقعیت جغرافیایی‌اش، نتایج جستجوی خاصی را نمایش دهد.

 مثلا اگر شما در تهران عبارتی خاص را سرچ کنید، نتایجی که دریافت می‌کنید با فردی که کار را در شیراز انجام داده کاملا متفاوت خواهند بود‌. در نهایت هیچکس نمی‌تواند تضمین بدهد که شما برای همه کاربران در هر نقطه‌ای از کره زمین، در لینک یک نمایش داده شوید.

 همین مسئله به تنهایی نشان می‌دهد که سئو تضمینی یک شعار و دروغ محض بوده و هرگز تحقق نمی‌یابد. پس یک‌ کلام، ختم کلام: به دنبالش نباشید. شرکت دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر ارائه دهنده خدمات سایت، سئو و شبکه‌های اجتماعی در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت مشاوره اختصاصی رایگان با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول
سئوی تضمینی را امتحان می‌کنم و اگر نتیجه حاصل نشد هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنم، مشکلی ندارد؟

بله، چون این روزها قیمت یکی از مهمترین معیارهای مشتریان هنگام خرید است.

سئو تضمینی با دستکاری الگوریتم‌ها! آیا حقیقت دارد؟

معلوم است که نه! گوگل جایی نمی‌خوابد که زیرش آب برود و الگوریتم‌هایش را آنقدر پیچیده طراحی کرده که حتی کسی سر کارشان در نیاورد‌ چه برسد به دستکاری و این صحبت‌ها! پس این مورد هم دروغی بیش نیست.

سئو تضمینی موقتی رایگان! آیا واقعیت دارد؟

قطعا خیر، همانطور که گفتیم سئو سایت فرآیند پیچیده و دشواری است و قطعا هیچ شخصی آن را به طور رایگان در اختیار دیگران قرار نخواهد داد. حتی موقتی، حتی برای چند ساعت!

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
اولین امتیاز رو ثبت کنید
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *