myc-logo1

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام سال ۲۰۲۴، پیجتون دیگه نمیپره!

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام سال 2024، پیجتون دیگه نمیپره!
محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
4.5/5 - (2 امتیاز)

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام (Instagram daily limits) این روزها بسیار سخت گیرانه‌تر از گذشته شده‌اند. سخت که چه عرض کنیم، ناجوانمردانه! اینستاگرام خود را همانند شهری تلقی می‌کند که کاربران شهروند آن هستند. در این شهر قوانینی وجود دارد که همه و همه باید رعایت کنند.

حال الگوریتم‌های اینستا نیز حکم قاضی و محکمه را دارند و اگر کاربری تخلف کند، او را مجازات می‌کنند. حال مجازات آن‌ها چیست؟ بلاک شدن! یا محروم شدن از امکانات اینستا. پس بسیار مهم است که به عنوان یک کاربر در این شبکه اجتماعی از محدودیت‌ها و قوانین آن آگاه باشید، تا خدایی نکرده الگوریتم‌ها به عنوان متخلّف دستگیرتان نکنند!

در ادامه این مطلب از مجله مای کاستومر قصد داریم شما را با مهمترین محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام آشنا نماییم. پس تا انتهای این بخش از مای کاستومر ما را همراهی کنید.

چرا محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام وجود دارند؟

یادتان هست که در قسمت مقدمه گفتیم محدودیت‌ های اینستا ناجوانمردانه هستند؟ اما در اینجا حرفمان را پس می‌گیریم! چون این محدودیت‌ها برای اجرای عدالت میان کاربران طراحی شده‌اند. فرض کنید فرد صفحه‌ای با یک محتوای بی ارزش در اینستاگرام دارد. حال این شخص هیچ زحمتی برای تولید محتوای خود نمی‌کشد.

اما چون محدودیتی وجود ندارد تا جان در بدن دارد برای پست‌های خود کامنت گذاشته و آن‌ها را لایک و شِر می‌کند. الگوریتم های از همه جا بی خبر نیز آمار بالای صفحه او را می‌بینند و بر همین اساس پست هایش را وارد اکسپلور اینستاگرام می‌کنند. اگر همه کاربران به همین روش اتکا کنند اینستا پر می شود از محتواهای بی ارزش و بی کیفیت!

به همین دلیل محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام طراحی شدند تا از سو استفاده افراد سودجو جلوگیری شود. در نهایت اینگونه فقط و فقط پیج هایی رتبه می گیرند و وارد اکسپلور می شوند که برای محتوایشان زحمت زیادی کشیده‌اند. حالا متوجه شدید چرا می‌گوییم محدودیت های اینستاگرام برای ایجاد عدالت طراحی شده اند؟

آشنایی با انواع محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام

آشنایی با انواع محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام (قوانین اینستاگرام 2024)

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام شامل موارد مختلفی می‌شوند که در زیر به بررسی مهمترین قوانین اینستاگرام 2024 پرداخته‌ایم:

محدودیت فالو در اینستاگرام (روزی چند نفر میشه فالو کرد؟)

شما می‌توانید در طول روز حداکثر 150 نفر را فالو یا آنفالو کنید. اما توجه داشته باشید که انجام یک باره این کار سبب بلاک شدنتان می‌شود. پس بهتر است در طول یک ساعت بیش از 10 نفر را فالو یا آنفالو نکنید. در طول یک روز یا ۲۴ ساعت نیز نباید بیش از ۱۰۰ نفر را ففالو یا آنفالو کنید. محدودیت فالو در اینستاگرام را جدی بگیرید چراکه در غیر این‌صورت تا مدتها امکان فالو آنفالو از شما گرفته می‌شود و حتی ممکن است از قابلیت‌هایی مثل لایک کردن هم منع شوید.

محدودیت تگ کردن

بخش دیگری از محدودیت‌های روزانه اینستاگرام مربوط به تگ کردن می‌شوند. شما می توانید در هر پست خود حداکثر 20 نفر را تگ کنید.

محدودیت دایرکت

شما می‌توانید در طول روز به 70 نفر دایرکت بدهید. اما اگر پیامی یکسان را در هر دایرکت ارسال کنید، اینستا تصور می‌کند که شما ربات هستید و بلاکتان خواهد کرد.

محدودیت استوری گذاشتن

هرکاربر می‌تواند در طول روز حداکثر 100 عدد استوری را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارد.

محدودیت کامنت اینستاگرام

یکی دیگر از محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام کامنت گذاری است. شما می‌توانید در طول روز حداکثر 200 کامنت بگذارید. اما هرگز این کار را به صورت یک مرتبه و یکجا انجام ندهید تا بلاک نشوید. برای رعایت محدودیت کامنت گذاشتن در اینستاگرام بهتر است میان هر کامنت 30 ثانیه فاصله بگذارید.

محدودیت پاک کردن پست

اینستا هیچ محدودیتی برای پاک کردن پست ندارد. پس هر کاربر می‌تواند هر زمان که بخواهد هرتعداد از پست‌های پیج خود را بدون هیچ مشکلی پاک کند.

محدودیت لایک اینستاگرام

لایک کردن به ظاهر ساده و بی محدودیت به نظر می‌رسد. اما در حقیقت اینطور نیست. چراکه هر کاربر می‌تواند در هر ساعت نهایتا 100 پست را لایک کند و بیشتر از این تعداد سبب بلاک شدن او خواهد شد. همچنین بیش از 300 لایک در طول روز طبق محدودیت لایک اینستاگرام مجاز نخواهد بود.

محدودیت پست گذاری

و اما می‌رسیم به یکی از مهمترین بخش‌های محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام! شاید عجیب به نظر برسد، اما اینستا هیچ محدودیتی را برای پست گذاشتن در نظر نگرفته است. مثلا شما می‌توانید روزانه ده‌ها پست را بدون هیچ محدودیتی به اشتراک بگذارید. اما ما توصیه می‌کنیم مابین اشتراک گذاری هر پست حداقل چند ساعت فاصله باشد. چون پست گذاشتن زیاد سبب کاهش بازدید صفحه شده و به علت تعداد بالای پست‌ها کاربران قادر به مشاهده همه آن‌ها نخواهند بود.

محدودیت‌ های کاراکتر

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام به تعداد کاراکتر ها نیز مربوط می شوند. شما می‌توانید در هر پست برای قسمت کپشن نهایتا از ۲۲۰۰ کاراکتر استفاده کنید. اما برای کامنت گذاری تنها مجازید در هر کامنت تنها ۲۴۰ کاراکتر استفاده کنید.

محدودیت لایو

لایو اینستاگرام نیز محدودیت‌های خاص خود را دارد. نهایت زمان هر لایو یک ساعت است و بعد از آن لایو کاملا قطع خواهد شد‌. پس برای ادامه باید مجددا لایو برگزار کنید. همچنین در هر شبانه روز قادرید تنها ۴ ساعت لایو بگذارید.

محدودیت تایم پست‌ ها

یکی دیگر از محدودیت‌های روزانه اینستاگرام محدود بودن تایم پست هاست‌. هر ویدئوی شما اگر کمتر از یک دقیقه باشد می‌توانید آن را به صورت پست در صفحه‌اتان بارگذاری کنید. اما ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه باید در قسمت آی جی تی وی بارگذاری شوند. همچنین نهایت زمان هر ویدیو یک ساعت است و اگر تایم بیشتری داشته باشد، نمی‌توانید آن را به اشتراک بگذارید.

محدودیت تعداد اکانت اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام شامل تعداد اکانت ها نیز می‌شود. ممکن است بخواهید به جز پیج‌های کاری‌اتان یک اکانت شخصی نیز داشته باشید و این هیچ اشکالی ندارد. اما توجه نمایید که طبق گفته خود اینستا می‌توانید نهایتا ۵ اکانت در یک گوشی داشته باشید. علاوه‌بر این در گوشی‌های اندرویدی با داپلیکیت گرفتن از اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی خود، می‌توانید در هر کدام از این اپ‌های جداگانه با  ۵ اکانت متفاوت لاگین شوید. 

برای رعایت الگوریتم‌های روزانه اینستاگرام به طور اصولی، بهتر است مدیریت اینستاگرام خود را به متخصصان شبکه های اجتماعی بسپارید. تیم مای کاستومر صفر تا صد خدمات مدیریت پیج اینستا را ارائه می‌دهد.

چگونه از بلاک شدنمان در اینستا جلوگیری کنیم؟

چگونه از بلاک شدنمان در اینستا جلوگیری کنیم؟

محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام می‌توانند باعث بلاک شدن شما شوند. پس برای جلوگیری از این مسئله، به نکات زیر توجه نمایید:

 • محتوای با ارزش و با کیفیت تولید کنید.
 • از ادمین‌های حرفه ای برای پیج خود کمک بگیرید.
 • ز برنامه‌های مورد تایید اینستاگرام استفاده کنید نه برنامه های غیر مجاز.
 • به هیچ وجه از ربات‌ها و اسکریپت‌ها برای افزایش لایک و فالوور در اینستا استفاده نکنید.
 • آرام و آهسته عمل کنید، شما مسئول لایک و کامنت‌های اینستاگرام آن هم در یک ساعت نیستید!
 • از محتواهای سایر پیج‌ها کپی برداری نکنید. سعی کنید برای تولید محتوا از خلاقیت و فکر خود بهره بگیرید. 
 • از هشتگ‌های غیر مرتبط در محتوای خود استفاده نکنید. نباید بیش از ۳۰ هشتگ برای هر پست استفاه کنید.
 • مطالب غیر مجاز مانند محتواهای خشونت‌آمیز، جنسی، سو استفاده از حیوانات، کودکان و زنان را به هیچ عنوان منتشر نکنید.
 • مرتبا از حساب کاربری خود در اینستا استفاده نمایید، چون در غیر این صورت اینستا شما را به عنوان ربات به حساب می‌آورد.

محدود شدن در اینستا چقدر طول میکشد؟

محدود شدن در اینستاگرام حداقل ۲۴ ساعت طول می‌کشد. البته به این موضوع نیز بستگی دارد که شما در یک مدت زمان کوتاه چندبار انجام محدودیت‌ها را تکرار کنید. دریافت هر اخطار به این معناست که شما مدت زمان بیشتری محدود خواهید شد. بنابراین سعی کنید بعد از دریافت اولین اخطار حداقل یک هفته آن عمل را تکرار نکنید. 

محدودیت های اینستاگرام به سود خودمان هستند!

در این مطلب از مجله مای کاستومر به بررسی مهمترین و جدیدترین محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام پرداختیم. این‌ محدودیت‌ها می‌توانند سبب افزایش کیفیت محتوای اینستاگرام و راحتی هرچه بیشتر کاربران شود. پس قطعا اینستاگرام در این زمینه نیز هوشمندانه عمل کرده است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر ارائه دهنده خدمات سایت، سئو و شبکه‌های اجتماعی در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول
آیا محدودیت‌ های روزانه اینستاگرام همیشه ثابت هستند؟

خیر، این محدودیت‌ها هرساله به روز می‌شوند.

در پیج اینستاگرام خود چند های‌لایت می‌توانیم ایجاد کنیم؟

شما هیچ محدودیت خاصی در این زمینه نداشته و می‌توانید هرچند عدد‌های لایت که می‌خواهید ایجاد نمایید.

برای نگارش بیو اینستاگرام حداکثر می‌توان از چه تعداد کاراکتری استفاده کرد؟

شما می‌توانید برای این قسمت حداکثر از ۱۵۰ کاراکتر استفاده کنید‌.

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
4.5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه کاربران

5 پاسخ

  1. سلام. بیش از ۱۰۰ استوری در یک روز نباید آپلود کنید. اگر از ۱۰۰ استوری در روز بیشتر بگذارید اینستاگرام به طور خودکار استوری های اولیه شما را حذف می‌کند تا استوری های جدید جایگزین شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *