myc-logo1

پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام (آپدیت دی ماه ۱۴۰۲)

پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام (آپدیت دی ماه 1402)
پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
4.7/5 - (8 امتیاز)

 «این محتوا با تغییر لیست پربازدیدترین هشتگ‌های اینستاگرام، به طور مرتب آپدیت می‌شود.»

پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام (Most popular instagram hashtags) کدام موارد هستند و اساسا چه کاربردی دارند؟ همانطور که می دانید اینستاگرام یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان بوده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی و عرضه شد.

این شبکه اجتماعی میان ما ایرانی‌ها نیز محبوبیت فراوانی پیدا کرده و شاید بتوان گفت به بخشی جداناپذیر از زندگی روزمره‌امان تبدیل گردیده است. محبوبیت اینستاگرام به قدری می‌باشد که امروزه به بستری برای رشد و دیده شدن کسب و کارها نیز تبدیل شده است. به طوری که میلیون‌ها کسب و کار در این پلتفرم مشغول به فعالیت و تعامل با مخاطبان خود هستند.

حال برای فعالیت حرفه‌ای در فضای اینستاگرام، می‌بایست با ابزارها و قابلیت‌های آن آشنا شوید. یکی از بهترین قابلیت‌هایی که اینستاگرام به شما ارائه می‌کند هشتگ است. اگر تا کنون از هشتگ های اینستاگرام استفاده نمی‌کردید، وقت آن رسیده که با قدرت و تاثیر هشتگ گذاری حرفه‌ای در رشد پیجتان آشنا شوید. حتما شما نیز بارها و بارها کلمه هشتگ را شنیده‌اید. آن هم این روزهایی که با فراگیر شدن فضای مجازی، هشتگ زدن به یکی از امور ساده روزمره‌امان تبدیل شده است.

هشتگ اینستا ابزاری کاربردی برای دسته بندی محتوا در اینستاگرام هستند. همان # های کوچکی که هر روز هنگام گشت و گذار در اینستاگرام با آن‌ها سر و کار داریم. حال برخی از هشتگ های اینستاگرام نسبت به سایرین پربازدیدتر بوده و استفاده از آن‌ها به پیشرفت پیج بسیار کمک می‌کند.

در این مطلب از مجله مای کاستومر قصد داریم شما را با پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام  آشنا کرده و اهمیت استفاده از آن‌ها‌ را مورد بررسی قرار دهیم. 

هشتنگ در اینستاگرام چیست؟

هشتنگ در اینستاگرام چیست؟

احتمالا شما نیز هنگام گشت و گذار در اینستاگرام ، بارها و بارها به هشتگ‌ها برخورد کرده‌اید. هشتگ یکی از ابزارهای کاربردی اینستاگرام است که کاربردهای متفاوتی دارد. در واقع هشتگ به کلماتی گفته می‌شود که قبل از آن‌ها از علامت # استفاده می‌کنند. به بیان ساده‌تر اگر قبل از نوشتن هر کلمه از علامت # استفاده کنید، به هشتگ تبدیل خواهد شد. حال اگر بر روی یک هشتگ کلیک کنید به صفحه دیگری هدایت می‌شوید. در صفحه جدید نیز تنها محتواهای مرتبط با آن هشتگ‌ را مشاهده می‌کنید.

هشتگ اینستا چه کاربردی دارد؟

حال که با هشتگ آشنا شدیم بیایید بررسی کنیم که این ابزار چه کاربردی دارد و اصلا به چه کارمان می‌آید. مهمترین کاربرد هشتگ دسته بندی محتواهاست و این کار را به شیوه هوشمندانه‌ای انجام می‌دهد. در واقع هر گاه شما از هشتگ خاصی استفاده کنید، پستتان در کنار سایر پست‌هایی که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند قرار می‌گیرد. اینگونه کاربران دسترسی آسان‌تری به پست‌هایتان خواهند داشت. اصلا بیایید برای درک بهتر کاربرد هشتگ برای اینستاگرام یک مثال ساده بزنیم.

فرض کنید به یک کتابفروشی وارد شده‌اید و به دنبال کتاب خاصی هستید. اما پس از ورود با یکی از دو حالات زیر مواجه می‌شوید:

 1. هزاران کتاب متنوع که در چند قفسه کنار هم چیده شده‌اند و موضوع آن‌ها ارتباطی به یکدیگر ندارد.
 2. کتاب‌ها با توجه به موضوع و محوریتی که دارند در قفسه‌های خاصی قرار گرفته‌اند. حال صاحب کتابفروشی در کنار هر قفسه موضوع کتاب‌هایی که در آن چیده شده‌اند را نوشته است. آن هم روی یک برگه کاغذی بزرگ!

در کدام حالت کتاب مدنظرتان را سریع‌تر می‌یابید؟ خوب مشخص است دیگر حالت دوم!

پس هشتگ اینستا را نیز همان برگه کاغذی بزرگی در نظر بگیرید که در بدو ورود به کتابفروشی در یافتن کتاب کمکتان کرد. به همین سادگی!

مهمترین مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

مهمترین مزایای استفاده از پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام

و اما برویم به سراغ اصل مطلب! چرا از هشتگ برای پست اینستا استفاده کنیم؟ آیا تاثیری در رشد پیج ما دارند؟ قطعا بله! استفاده از هشتگ های اینستاگرام مزایای فراوانی به همراه دارد‌ که مهمترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • افزایش بازدید پست‌ها

مهمترین فاکتور مثبت استفاده از هشتگ است. تصور کنید کاربری قصد خرید لباس مجلسی را دارد. در اولین مرحله این کاربر هشتگ لباس مجلسی را جستجو می‌کند. اینگونه پست تمامی کسب و کارهایی که از این هشتگ استفاده کرده‌اند برای او نمایش داده خواهد شد. شما که قصد ندارید این کاربر پیگیر را از دست بدهید؟ پس قدرت هشتگ در اینستاگرام را دست کم‌ نگیرید.

 • موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی

همانطور که می‌دانید بازدهی تبلیغات بسیار اهمیت دارد. حال اگر تبلیغات خود را در فضای اینستاگرام و با استفاده از هشتگ‌ها اجرا کنید، بی شک بازدهی مطلوب‌تری دریافت خواهید کرد. چون در اینجا هشتگ مانند تبلیغات دهان به دهان برایتان عمل خواهد کرد و پیام شما را به گوش هزاران مخاطب می‌رساند. البته باید حتما از هشتگ خاصی استفاده کنید. اینگونه کاربران نیز مرتبا آن را زیر پست هایشان تگ کرده و کم کم هشتگ شما پربازدید می‌شود.

 • یافتن ایده‌های نوین

دیگر مزیت استفاده از هشتگ های پربازدید اینستاگرام یافتن ایده‌های جدید است. شما باید هشتگ مرتبط با کسب و کارتان را سرچ کنید و پست‌های آن را بررسی کنید. با بررسی بهترین و پربازدیدترین پست‌های هشتگ مورد نظر، ایده‌های جدیدی کسب خواهید کرد. چون می‌بینید که مخاطبانتان از چه نوع محتوایی بیشتر خوششان آمده و حتی خلاقیتتان نیز افزایش می‌یابد.

 • آنالیز رقبا

رقبا بهترین درس‌ها را به شما خواهند داد. پس آنالیز آن‌ها نیز بیشترین اهمیت را دارد. استفاده از هشتگ اینستا این کار را نیز برایتان ساده‌تر می‌کند. با جستجوی هشتگ مرتبط با کسب و کارتان می‌توانید پست‌های رقبا را بررسی کنید. در واقع می‌توانید ببینید که رقبا چه چیزی می‌فروشند؟ چگونه تبلیغ می کنند؟ آیا در اینستاگرام موفق عمل کرده‌اند؟ پاسخ تمامی این سوالات را با یک سرچ ساده هشتگ پیدا خواهید کرد.

 • افزایش دنبال کنندگان

استفاده از هشتگ برای اینستاگرام باعث می‌شوند مخاطبینی پست‌های شما را ببینند که اصلا شما را دنبال هم نکرده‌اند. در نتیجه اینگونه احتمال فالوی صفحه شما توسط آن‌ها افزایش می‌یابد. چه چیزی بهتر از جذب فالوئر؟ آن هم برای یک پیج کاری!

جذب مشتری در اینستاگرام

اهمیت استفاده از پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام در سال  2024

وقتی قصد اشتراک گذاری پستی در اینستاگرام را داشته باشید، با یک‌ سرچ‌ ساده انواع و اقسام هشتگ برای پست اینستا را پیدا خواهید کرد. اصلا مگر داریم فراوان‌تر از هشتگ، آن هم در پلتفرم محبوبی مثل اینستاگرام! اما چیزی که اهمیت دارد استفاده از هشتگ های پربازدید است. بی شک میزان بازدید هشتگ های اینستاگرام با یکدیگر متفاوت است. برخی هشتگ‌ها وجود دارند که میلیون‌ها بازدید داشته و بالعکس بعضی دیگر نیز حتی هزار بازدید را هم مگر در خواب‌شان ببینند!

حال به هشتگ های پربازدید اینستاگرام، هشتگ های تاپ یا ترند گفته می‌شود. استفاده از این هشتگ ها باعث افزایش بازدید پست‌ها گردیده و به این ترتیب شاهد ورود مخاطبان جدیدی به صفحه‌اتان خواهید بود. به همین دلیل شما لزوما نباید از هشتگ‌ها استفاده کنید، بلکه باید از هشتگ های پربازدید استفاده کنید که میان مخاطبان محبوب و پرطرفدار هستند.

۵ نکته طلایی هنگام استفاده از هشتگ برای اینستاگرام

برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام می‌بایست به نکات مهم زیر توجه نمایید:

 1. هنگام استفاده از هشتگ پیج خود را به حالت عمومی در آورید.
 2. تعداد کلماتی که برای ساخت هشتگ از آن‌ها استفاده می‌کنید تا حد امکان کم باشند. مثلا هشتگی طولانی مثل: #بهترین_سالن‌_های_زیبایی_تهران برای پیج شما مفید نیست. اما هشتگی کوتاه مثل: #سالن_زیبایی_تهران قطعا بازدید بیشتری دارد.
 3. هشتگی که استفاده می‌کنید باید با موضوع پیج شما ارتباط داشته باشد. مثلا چه دلیلی دارد پست پیج لوازم آرایشی در هشتگ املاک نمایش داده شود! چون هیچ ربطی به هم ندارند.
 4. استفاده بیش از حد از هشتگ در اینستاگرام نتیجه عکس دارد. این کار نه تنها سودی برای صفحه‌اتان ندارد بلکه گاها سبب اسپم شدن پست شما می‌شود. پس  زیاده‌روی نکنید. شما مجازید در هر پست نهایتا از ۳۰ هشتگ استفاده کنید.
 5. تاثیر هشتگ‌ها بر روی صفحه‌اتان را بررسی کنید. برخی نرم افزارها وجود دارند که برای این کار به شما کمک می‌کنند. پس همیشه میزان موفقیت هر هشتگ را سنجش کرده و مواردی که سودی برای پیجتان نداشته‌اند را دیگر استفاده نکنید.

محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام در سال 2024

هشتگ‌ها در سال ۲۰۲۴ همچنان بر افزایش بازید پست موثر اند.  در اینجا پرطرفدارترین هشتگ‌ های اینستاگرام در سال 2024 را به طور کلی معرفی کرده‌ایم که توصیه می‌کنیم هر هشتگ را باتوجه به محتوا و کسب‌کار خود انتخاب کنید و به‌کار بگیرید. 

#طراحی ـ داخلی

#عشق

#هنر

#غذا

#سلامتی

#عکاسی

#مشاور ـ املاک

#الهام ـ بخش

#دکور ـ خانه

#مسافرت ـ رفتن

#کسب ـ و ـ کار ـ کوچک

#محلی ـ مغازه

#خودمراقبتی

#عکاسی

#معماری

#سبک ـ زندگی

#طبیعت

#مغازه ـ کوچک

#مراقبت ـ از ـ پوست

#تناسب ـ اندام

#سلامت ـ روان

#عکس ـ روز

#حمایت ـ محلی

#کسب ـ و ـ کار

#طراحی ـ خانه

#اینستا ـ فود

#عروسی

#کارآفرین

#دلال ـ معاملات ـ ملکی

آشنایی با محبوب‌ ترین و پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام

و حالا برویم به سراغ هشتگ های پربازدید اینستاگرام که روزانه میلیون‌ها بازدید دارند. بهترین هشتگ های میلیونی و ترند اینستاگرام عبارت‌اند از:

هشتگ Fashion

اصلا مگر می‌شود صحبت از اینستاگرام باشد و حرفی از مد و فشن به میان نیاید. در این هشتگ می‌توانید میلیون‌ها پست مرتبط با مد و پوشاک، آرایش، استایل و … را مشاهده کنید. چرا که مد و استایل همیشه حرف اول را میان کابران اینستاگرام می‌زند.

هشتگ Beautiful

بیوتیفول به ترجمه فارسی همان لغت زیبا می‌شود. در این هشتگ شما هرچیزی که زیبا باشد را مشاهده می‌کنید. برای مثال احتمال کاربری هنگام اشتراک گذاری پست یک گل، لباس و یا حتی یک کودک زیبا از این هشتگ استفاده کند. به همین دلیل محتواهای درون آن ممکن است کاملا متفاوت باشند.

هشتگ Happi

این لغت انگلیسی به معنای خوشحالی است و جز پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام به شمار می‌رود. آنقدر پربازدید که بیش از ۵۰۰ میلیون پست دارد. این هشتگ در ایران معمولا برای تبریک تولد یا جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس در حالت کلی می‌توان آن را انتخابی عالی برای افراد خوش انرژی دانست.

هشتگ love

کلمه عشق پرطرفدارترین هشتگ اینستاگرام است‌. در واقع این کلمه میان کاربران اینستاگرام محبوبیت فوق العاده‌ای داشته و می‌توانید حدود یک میلیارد پست را در این هشتگ مشاهده کنید.

هشتگ Photooftheday

معنای این هشتگ‌ عکس روز است. در واقع می‌توان آن را پرکاربردترین هشتگ میان عکاسان و علاقه‌مندان به فتوشاپ دانست. اگر به این هشتگ وارد شوید با بیش از ۵۰۰ میلیون تصویر مواجه خواهید شد. به همین دلیل عکس روز نیز جز لیست پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام قرار می‌گیرد.

لیست هشتگ های پربازدید فارسی

اینکه از هشتگ برای پست اینستا استفاده کنیم تنها یک طرف ماجراست. طرف دیگر نیز زبان هشتگی است که در صفحه‌تان به کار می‌برید. شما فارس زبان هستید و طبیعتا اکثر مخاطبین شما نیز با این زبان می‌توانند با صفحه‌اتان تعامل برقرار کنند. پس بهتر است    پیش از هر چیزی با هشتگ‌های محبوب و پرطرفدار فارسی در اینستاگرام نیز آشنایی داشته باشید. در زیر به بررسی پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام  که مناسب برای تبلیغات در پیج های اینستاگرام پر بازدید هستند می‌پردازیم

هشتگ های کسب و کار

اینستاگرام بهشت کسب و کارهای آنلاین است. پس ابتدا به سراغ هشتگ های فارسی ‌کسب و کار می‌رویم‌. پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام در این زمینه عبارت‌اند از:

#کسب_ و_ کار

#کسب_و_ کار_ اینترنتی

#کسب_ درآمد

#کسب_ ثروت

#کسب_ و_ کار_ موفق

#بازاریابی_ شبکه_ ای

#بازاریابی_ محتوا

هشتگ های انگیزشی

هشتگ های انگیزشی فارسی نیز جز لیست پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام قرار می‌گیرند. چرا که پست‌های مربوط به داشتن انگیزه، موفقیت و توسعه فردی در اینستاگرام محبوب ویژه‌ای دارند. به هر حال هیچکس از موفقیت بدش نمی‌آید. حال پربازدیدترین هشتگ ها در این زمینه نیز عبارت‌اند از:

#موفقیت

#انگیزشی_موفقیت

#انگیزشی

#حال_خوب

#توسعه_فردی

#راز_ موفقیت

#مثبت_ اندیشی

# انگیزه

هشتگ های آرایش و زیبایی

بیشترین تعداد کاربران اینستاگرام را خانم ها تشکیل می‌دهند. حال خانم‌ها طبیعتاً علاقه زیادی به مشاهده محتواهای مربوط به آرایش و زیبایی دارند.‌ آن‌ها عاشق زیبایی و زیبا دیده شدن هستند. به طوری که ساعت‌ها در طول روز به تماشای کلیپ‌های آموزش میکاپ، مدل مو و … می‌نشینند. پس قطعا هشتگ‌های این حوزه نیز بازدید فوق العاده‌ای دارند. پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام در این زمینه عبارت‌اند از:

#مدل_ مو

#شینیون

#مراقبت_ پوست

#میکاپ

#میکاپ_ عروس

#شینیون_ عروس

#ناخن_خوشگل

#کراتینه_ مو

هشتگ های آشپزی

آشپزی کردن جز لذت بخش‌ترین کار‌های دنیا به شمار می‌رود. به همین دلیل هشتگ‌های فارسی آشپزی نیز بازدید چشمگیری دارند. اصلا این هشتگ ها به پاتوق علاقه مندان غذا تبدیل شده‌اند، مخصوصا شکموهای بانمک و دوست داشتنی! پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام در زمینه آشپزی فارسی را در زیر ذکر نموده‌ایم:

#آشپزی

#فودبلاگر

#آشپزی_خاص

#رستوران_ گردی

#غذای_خونگی

#آشپزی _خانگی

#آشپزی_در_طبیعت

#آشپزی _ایرانی

هشتگ های عاشقانه

هشتگ های عاشقانه فارسی هم بدون شک از پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام هستند. اصلا کلمه love به خودی خود از هر چیزی در اینستاگرام محبوب‌تر است. حال بیایید هشتگ‌های محبوب عشاق اینستاگرام را هم بررسی کنیم:

#عاشقانه

#عاشقانه_شاد

#عاشقانه_ها

#عاشقانه_احساسی

#عاشقانه_غمگین

هشتگ‌های ورزشی

احتمالا شماهم جز علاقه مندان به فوتبال هستید.‌ شاید هم ورزش‌های رزمی را دوست دارید. به هر حال کاربران اینستاگرام به رشته‌های ورزشی مختلف علاقه زیادی دارند و محتوای این حوزه نیز میانشان محبوب و پرطرفدار است. پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام که می‌توانید در این زمینه استفاده کنید عبارت‌اند از:

#ورزش

#ورزش_در_منزل

#ورزشکاران

#فوتبال_اروپا

#ایروبیک

#فیتنس

هشتگ‌ های پربازدید اینستاگرام را چگونه پیدا کنیم؟

برای یافتن پربازدید‌ترین هشتگ های اینستاگرام (Most popular instagram hashtags) روش‌های مختلفی وجود دارد. در درجه اول می‌توانید با سرچ کلمه مورد نظر به محبوب‌ترین هشتگ‌های آن دسترسی یابید. سپس با آنالیز هر یک از این هشتگ‌ها پر بازدید ترین آن‌ها ‌را انتخاب کنید. البته این روش کمی زمان بر است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از ابزارها و وبسایت‌های آنالیز هشتگ کمک بگیرید.‌ چرا که به شما در یافتن و حتی ساخت هشتگ‌‌های پر بازدید کمک می‌کنند.

از هشتگ ها در قسمت کپشن استفاده کنیم یا کامنت؟

استفاده از هشتگ اینستا چه در کامنت و چه در کپشن به افزایش بازدید پیج شما کمک می‌کند. بنابراین این بستگی به خودتان دارد که در کدام قسمت هشتگ‌ها را درج کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر قصد دارید هشتگ های اینستاگرام در بخش کامنت  درج کنید باید این‌کار را بلافاصله پس از درج پست انجام دهید. 

۶ نکته طلایی برای ساخت هشتگ پربازدید در اینستاگرام

و اما چگونه هشتگ پربازدید بسازیم؟ سوالی پرتکرار و بسیار مهم! برای ساخت هشتگ تاپ و ترند به نکات طلایی زیر توجه نمایید:

 1. برای ساخت هشتگ استراتژی، هدف و برنامه ریزی داشته باشید.
 2. موضوع جذابی را برای هشتگ خود انتخاب کنید. در واقع موضوع آن باید مخاطب پسند و پرطرفدار باشد.
 3. پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام نیز از طریق تبلیغات به این نقطه رسیده‌اند. پس هشتگ خود را تبلیغ کنید، آن هم توسط اینفلوئنسرهای معروف!
 4. روش استفاده از هشتگ ساده باشد. هیچ کاربری هشتگ پیچیده را دوست ندارد.
 5. هشتگ کوتاه باشد. در کمتر مواقعی پیش می‌آید که یک هشتگ طولانی ترند و پربازدید شود.
 6. و در آخر، هشتگ شما با موضوع کسب و کارتان مرتبط باشد.‌

آخرین سخن

در این مطلب از مجله مای کاستومر به بررسی پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام پرداختیم. استفاده از برخی از این هشتگ‌ها می‌تواند سبب هجوم ناگهانی کاربران به صفحه‌اتان شود. پس تاثیر آن‌ها در رشد پیج را دست کم‌ نگیرید.

برای ارتباط با مشاورین مای کاستومر و اخذ مشاوره رایگان (شماره تماس) تماس حاصل نمایید. مای کاستومر در راستای جلب رضایت شما عزیزان پکیج کامل خدمات مدیریت اینستاگرام را با نهایت کیفیت و هزینه مقرون به صرفه ارائه می‌نمایید. مای کاستومر اینجاست تا رشد و پیشرفت را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

سوالات متداول
برای هر پست از چند هشتگ پربازدید اینستاگرام استفاده کنیم؟

بهتر است از ۵ تا ۱۰ مورد آن‌ها استفاده کنید.

آیا استفاده زیاد از پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام سبب رشد پیج می‌شود؟

خیر، تنها استفاده اصولی و صحیح از این هشتگ‌هاست که به رشد صفحه‌اتان کمک می‌کند. استفاده زیاد و بیش از اندازه سبب ریپورت یا اسپم شدن پیج می‌شود.

پربازدیدترین هشتگ اینستاگرام چیست؟

پربازدیدترین و محبوب‌ترین هشتگ اینستاگرام کلمه love است.

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
4.7/5 - (8 امتیاز)
دیدگاه کاربران

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *