myc-logo1

آشنایی با بهترین زمان پست گذاری در لینکدین

آشنایی با بهترین زمان پست گذاری در لینکدین
زمان پست گذاری در لینکدین
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
اولین امتیاز رو ثبت کنید

لینکدین یکی از بهترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیاست که در سال‌های اخیر موفق به جذب صدها میلیون کاربر شده است. حال برای دیده شدن و جذب مخاطب در این پلتفرم نیاز است که پست گذاری مستمر و مداوم داشته باشید. اما زمان و تایم پست گذاری در لینکدین نیز بسیار مهم است.

چرا که اگر در تایم مناسبی این کار را انجام ندهید، پست شما به اندازه کافی توسط کاربران دیده نشده و نتیجه مطلوب را کسب نخواهید کرد. درست مثل سخنرانی که بدون پر شدن صندلی تماشاگران شروع به سخنرانی کند! همینقدر بی فایده! اما بهترین زمان پست گذاری در لینکدین (Time to post on LinkedIn) چه زمانی است؟

در ادامه این مطلب از مجله مای کاستومر قصد داریم به این سوال پاسخ داده و نحوه یافتن بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین را نیز به شما عزیزان آموزش دهیم. پس تا انتها با مای کاستومر همراه بمانید.

آیا بهترین زمان پست گذاری در لینکدین وجود دارد؟

نه! هیچ زمانی بهترین زمان برای پست گذاشتن در لینکدین نیست! تعجب نکنید. چون مناسب ترین زمان انتشار محتوا در این پلتفرم بستگی به عوامل مختلفی دارد و ممکن است برای هر صفحه متفاوت باشد. در نتیجه متخصصین این حوزه در این خصوص اختلاف نظر داشته و هنوز به نتیجه یکسانی نرسیده‌اند. مثلا ممکن است انتشار محتوا در ساعت ۱۰ صبح برای یک صفحه خاص بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. در حالی که انتشار محتوا در همین ساعت برای صفحه‌ای دیگر نه تنها نتیجه مطلوب نداشته، بلکه تعامل کاربران را نیز کاهش دهد.

 

آیا بهترین زمان پست گذاری در لینکدین وجود دارد؟

بهترین زمان پست گذاری در لینکدین برای ایرانی‌ ها

درست است که هنوز زمان واحدی در این خصوص اعلام نشده، اما با تکیه بر آمار گوگل نیز می‌توان مناسب‌ترین تایم پست گذاری لینکدین را تخمین زد. برای مثال طبق همین آمار بهترین تایم پست گذاشتن برای ایرانی‌ها روزهای یکشنبه تا چارشنبه و در ساعات ۷ صبح تا ۵ عصر است. چرا؟ چون در این روزها اکثر افراد در محل کار خود حضور داشته و از لینکدین استفاده خواهند کرد. همچنین ساعت کاری بسیاری از شرکت‌ها و ادارات در ایران ۷ تا ۵ بعد از ظهر خواهد بود و این یعنی انتشار محتوای کاری در اوج تایم کاری ایرانیان!

بهترین زمان پست گذاری در لینکدین برای مخاطبان بین المللی

و اما جریان برای خارجی‌ها کمی فرق دارد. چون به هر حال آن‌ها در آن طرف کره زمین ساعات کاری متفاوتی نسبت به ایرانی‌ها دارند. پس اگر مخاطبین شما در کشور‌های دیگر ساکن هستند باید بدانید که بهترین ساعت پست گذاری برای آن‌ها ۱۰ صبح تا ۵ عصر است. همچنین بهترین روزهای پست گذاری نیز سه شنبه تا جمعه خواهند بود. چرا؟ چون مخاطبین بین المللی روزهای کاری هفته‌اشان از دوشنبه شروع شده و شنبه و یکشنبه تعطیل هستند. مانند همان پنجشنبه و جمعه‌های تعطیل خودمان.

بهترین زمان پست گذاری در لینکدین برای مخاطبان بین المللی

بدترین زمان پست گذاری در لینکدین

و اما بیایید تا بدترین تایم انتشار محتوا در لینکدین را هم بررسی کنیم. طبق آمار و ارقام بدترین تایم این کار در ایران ساعات ۸ شب تا ۷ صبح فرداست. بدترین روزهای پست گذاری نیز پنجشنبه و جمعه هستند. همچنین بدترین روز پست گذاری برای مخاطبین بین المللی شنبه و یکشنبه در ساعات ۸ شب به بعد خواهند بود. چرا؟ چون در این تایم‌ها هیچ فردی سرکار نبوده و انتظار نداشته باشید که مخاطبان در روزهای تعطیل نیز محتوای کاری لینکدین را چک کنند.

چرا بهترین زمان پست گذاری در لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است؟

چه سوال خوب و به جایی! اگر توجه کرده باشید بهترین تایم پست گذاری در اینستاگرام و یوتیوب خارج از ساعات کاری و روز‌های تعطیل هفته می‌باشد. در حالی که برای لینکدین بهترین تایم روزها و ساعات کاری هستند. اما چرا؟ چون لینکدین یک شبکه کاری است و اینستا و یوتیوب شبکه‌هایی تفریحی!

انتظار ندارید که یک مدیر عامل شرکت در روز جمعه که مشغول استراحت است، وارد امور کاری لینکدین شده و کار گزینش نیرو را انجام دهد؟ یا مثلا یک کارمند وظیفه شناس در اوج تایم کاری‌اش مشغول چک کردن محتوای سرگرم کننده اینستاگرام باشد؟ در نتیجه همین مسئله سبب می‌شود که بهترین زمان پست گذاری در لینکدین با سایر شبکه‌ها متفاوت باشد.

یافتن بهترین زمان پست گذاری در لینکدین با ۳ ترفند کاربردی!

یادتان هست که گفتیم بهترین تایپ انتشار پست برای هر صفحه متفاوت است؟ پس باید خودتان تایم مناسب را پیدا کنید. خوب، برویم به سراغ معرفی ترفندهایی که به شما کمک می‌کنند بهترین تایم پست گذاشتن صفحه خود را بیابید:

 

یافتن بهترین زمان پست گذاری در لینکدین با ۳ ترفند کاربردی!

۱_ آزمون و خطا کنید

اولین روش آزمون و خطا کردن است. مثلا می‌توانید پست‌های خود را در چندین تایم مختلف به اشتراک بگذارید. سپس بررسی کنید که در کدام تایم تعامل با پست‌هایتان بیشتر بوده و همان زمان را برای این کار انتخاب نمایید.

۲_ از ابزارها کمک‌ بگیرید

ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس نیز به شما در یافتن بهترین زمان پست گذاری در لینکدین کمک خواهند کرد. چرا که داده‌ها و اطلاعات کاربر را در اختیار شما قرار داده و اینگونه می‌دانید که در چه ساعاتی تعامل کاربران با پست‌هایتان بیشتر بوده است.

۳_ منطقه جغرافیایی مخاطبان را در نظر بگیرید

از آنجایی که بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین برای ایرانی‌ها با کاربران خارجی متفاوت است، قطعا توجه به موقعیت جغرافیایی نیز بسیار کمک کننده خواهد بود. چون اینگونه می‌دانید بهترین تایم کاری مخاطبان با توجه به محل سکونتشان چه زمانی است.

هر چند وقت یک بار در لینکدین پست بگذاریم؟

زمان پست گذاری در لینکدین در طول هفته بسیار مهم است. توصیه می‌کنیم در طول هفته حداقل ۲ و حداکثر پنج پست را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. چرا که الگوریتم‌های لینکدین در صورت فعالیت کمتر یا بیشتر از این میزان، امتیاز صفحه شما را کاهش می‌دهند. همچنین توجه داشته باشید که‌ پست‌های شما در طول هفته باید کاملا متنوع باشند‌. مثلا اگر محتوای پست دوشنبه شما ویدئویی است، محتوای سه شنبه‌اتان متنی و محتوای چهارشنبه هم تصویری باشد.

سخن آخر

در این مطلب از مجله مای کاستومر به بررسی بهترین زمان پست گذاری در لینکدین پرداختیم. پست گذاشتن در تایم مناسب قطعا می‌تواند نتایج فوق العاده‌ای را در پی داشته باشد. پس هرگز این فاکتور را دست کم نگیرید. شرکت دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر ارائه دهنده خدمات سایت، سئو و شبکه‌های اجتماعی در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت مشاوره اختصاصی رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا محتوای صفحه نیز برای انتخاب تایم پست گذاری مهم است؟

بله، چون گاهی تعامل کاربران با برخی محتواها ممکن است در ساعات خاصی بیشتر یا کمتر باشد.

اگر به زمان پست گذاری در لینکدین توجه نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پست‌هایتان بازدید چندانی نداشته و صفحه‌اتان با افت شدید مواجه خواهد شد‌.

چرا دوشنبه خارجی‌ها و شنبه ایرانی‌ها بدترین تایم پست گذاری است؟

چون شلوغ‌ترین روزهای هفته هستند و‌ احتمالا کاربران در این تایم‌ها فرصت چک کردن محتوای لینکدین را ندارند.

https://mycustomer.ir/

star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
اولین امتیاز رو ثبت کنید
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *