myc-logo1

نحوه ساخت لینک در ویکی‌پدیا

نحوه ساخت لینک در ویکی‌پدیا
لینک در ویکی‌پدیا
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
اولین امتیاز رو ثبت کنید

ویکی‌پدیا یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های امروزی است که در رتبه هفتم فهرست ۵۰۰ سایت برتر جهان قرار دارد. تقریباً غیرممکن است که یک عبارت جستجوی اطلاعاتی را پیدا کنید که ویکی‌پدیا را در جایی در 10 نتیجه برتر قرار ندهد.

با این حال، ایجاد لینک در ویکی‌پدیا (Link on Wikipedia) کار ساده‌ای نیست. تمامی ویرایش ها و اضافات مقاله تحت نظارت دقیق یک تیم اختصاصی از ویراستاران داوطلب است. آنها کار خود را برای حفظ یکپارچگی و کیفیت ویکی‌پدیا بسیار جدی می‌گیرند، بنابراین تنها در صورتی لینک در ویکی‌پدیا دریافت خواهید کرد که محتوای واقعاً ارزشمندی داشته باشید.

خوشبختانه، چند کار وجود دارد که می‌توانید برای شناسایی دقیق بهترین فرصت‌ها برای ایجاد لینک در ویکی‌پدیا انجام دهید. در این مقاله به طور کامل نحوه ساخت لینک در ویکی‌پدیا را به شما آموزش می‌دهیم.

آیا لینک در ویکی‌پدیا فالو است؟

ممکن است برخی از شما فکر کنید، «آیا همه لینک های ویکی‌پدیا nofollow نیستند؟ پس چه فایده ای دارد؟»

با این حال، لینک های nofollow می توانند از بسیاری جهات به همان اندازه لینک های dofollow قدرتمند باشند!!! اگر هنوز شک دارید، مقالات زیادی وجود دارد که می توانید در مورد nofollow در مقابل dofollow کاوش کنید. اما، این مساله مورد تمرکز این مقاله نیست.

تاثیر لینک های شکسته بر لینک در ویکی‌پدیا

تاثیر لینک های شکسته بر لینک در ویکی‌پدیا

 • لینک‌های شکسته اولین راه برای ایجاد لینک در ویکی‌پدیا هستند. این سایت به قدری بزرگ است که لینک های ورودی و خروجی زیادی دارد که به روز نگه داشتن همه چیز در آن تقریبا غیرممکن است.
 • درست مانند هر وب‌سایت دیگری در اینترنت، بسیاری از لینک های خروجی ویکی‌پدیا به صفحاتی اشاره می‌کنند که دیگر وجود ندارند، یا به وب‌سایت‌هایی که کاملاً منحل شده‌اند.
 • شما می‌توانید با شناسایی این لینک‌های خراب و با میزبانی محتوای مرتبط در وب‌سایت خود که می‌توانید جایگزین لینک خراب شوید، از مزایای آن بهره ببرید.
 • یک راه عالی برای اطمینان از اینکه محتوایی که ایجاد می‌کنید به‌عنوان مرجع جایگزین توسط ویراستاران داوطلب ویکی‌پدیا پذیرفته می‌شود، بررسی ظاهر محتوای اصلی از طریق یک سرویس ذخیره‌سازی است.
 • این کیفیت اولیه و چارچوب بندی محتوایی را که شایسته مرجع ویکی پدیا تلقی می شد نشان می دهد، و سپس می توانید آن را با محتوای خود مقایسه کنید تا مطمئن شوید در مسیر درستی هستید.

اطلاعاتی که نیاز به استناد دارد

مانند لینک های خراب، اطلاعاتی که نیاز به استناد دارند، نکاتی هستند که بدون استناد اولیه یا منبع مرجع به مقالات ویکی‌پدیا اضافه شده‌اند. پذیرش محتوای شما به عنوان مرجع برای یک بخش خاص از اطلاعات می تواند دشوارتر باشد، زیرا استنادهای مستقیم معمولاً از وب سایت ها و مطالعات با اعتبار بالا استفاده می کنند.

با این حال، همچنان ارزشمند است که محتوای خود را به عنوان منبع مرجع برای صفحاتی که نیاز به استناد دارند ارائه دهید. تنها چیزی که لازم است چند موفقیت برای برخی لینک های قدرتمند از ویکی پدیا است!

چگونه لینک های شکسته و صفحاتی را که نیاز به مرجع دارند برای لینک در ویکی‌پدیا پیدا کنیم؟

قبلا، سئوکارها برای یافتن این فرصت‌ها در بسیاری از مقاله‌های ویکی‌پدیا به صورت دستی با مشاهده صفحات جداگانه یا از طریق استفاده از عبارت‌های جستجوی هوشمندانه استفاده می‌کردند. خوشبختانه، اکنون ابزاری وجود دارد که به میزان قابل توجهی میزان کار خسته کننده ناشی از جستجوی دستی مورد نیاز را کاهش می دهد.

WikiGrabber یک ابزار ساده و رایگان برای استفاده است که ویکی‌پدیا را برای همه مقاله‌های مرتبط با یک کلیدواژه مشخص جستجو میکند. سپس تمام موارد لینک های خراب و غیر استناد را در آن مقالات جمع آوری می کند. فهرستی قابل خواندن به شما ارائه میدهد، بنابراین می‌توانید فوراً شروع به بررسی هر مقاله کنید.

نحوه ارسال لینک

 • اکنون که فهرستی دقیق از امکانات WikiGrabber دارید، می توانید لینک سازی را شروع کنید.
 • ابتدا یک حساب ویکی پدیا (رایگان) راه اندازی کنید و با ویرایش در آن آشنا شوید. این ایده خوبی است که پیش بروید و چند صفحه را که برای شما جالب هستند اصلاح کنید، حتی اگر قرار نیست از آنها برای ایجاد لینک استفاده کنید.
 • می‌توانید از بهترین شیوه‌های ویرایش استفاده کنید، و این به تیم ویرایش نشان می‌دهد که نه تنها به خودتان، بلکه میخواهید به کل سایت Wikipedia.org کمک کنید.
 • پس از اینکه با فرآیند ویرایش و دستورالعمل‌ها آشنا شدید، به نتایجی که WikiGrabber به شما ارائه داده بازگردید و بررسی آنها را یکی یکی شروع کنید. اگر موضوع ربطی به کسب و کار شما ندارد، آن مقاله را رها کنید و به سراغ گزینه بعدی بروید.

وقتی لینک شکسته یا فرصت استنادی نامناسب را پیدا کردید که به صنعت شما مرتبط است، می توانید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 1. یک لینک به محتوای مناسبی که قبلاً در وب سایت شما وجود دارد بدهید.
 2. محتوای جدیدی را در وب سایت خود ایجاد کنید که به صورت سفارشی ساخته شده است تا به عنوان جایگزین لینک شکسته یا به عنوان منبع استناد معتبر عمل کند.
 3. سپس، بنشینید و منتظر بمانید تا روند تایید به طور کامل اجرا شود. اگر محتوای شما به طور قانونی به نفع مقاله باشد، احتمالاً به عنوان جایگزینی برای لینک خراب یا به عنوان منبع استناد پذیرفته می شود. اگر نه، به صفحه اصلی برگردید یا به لینک خراب بعدی بروید. در این زمینه کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ به شما مشاوره تکمیلی خواهند داد.

ساخت بک لینک با وبلاگ

آیا برای شروع لینک در ویکی‌پدیا آماده هستید؟

با اندکی پشتکار، روندی که در بالا ذکر شد، قبل از اینکه متوجه شوید، تعدادی لینک در ویکی‌پدیا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید: تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری یا کلاه سیاه در هنگام ایجاد لینک در ویکی‌پدیا ضعیف خواهند بود. ویراستاران داوطلب باهوش هستند و هر کسی را که بخواهد ویکی‌پدیا را برای منافع شخصی بازی بدهد به سختی مورد انتقاد قرار می‌دهد.

هنگامی که آماده ارائه محتوای خود به عنوان مقصد جدید لینک های خراب یا متن های بدون منبع هستید، یک دقیقه مکث کنید و از خود بپرسید، “آیا این چیزی است که میتواند به کسی کمک کند؟” اگر پاسخ شما چیزی غیر از “بله” قاطع باشد، ویرایش شما به سرعت رد خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم با شماره 02126408816 تماس بگیرید تا با یک استراتژیست در مورد اینکه چگونه آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر می تواند به شما کمک کند به اهداف بازاریابی دیجیتال خود برسید صحبت کنید .چنانچه نظری در اینباره داشتید یا میخواستید مشاوره سئو بگیرید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول
آیا ویکی پدیا معتبر است؟

همانطور که خود ویکی پدیا ذکر کرده است: اعتبار یکی از اهداف ویکی‌پدیا است که همواره در پی کسب آن بوده است. از آنجایی که ویکی‌پدیا به هر کسی اجازه می‌دهد محتوایش را ویرایش کند، هرگز از نظر نویسنده نمی‌تواند اعتبار لازم را کسب کند. یک استاد دانشگاه ممکن است مطلبی را در یک مقاله وارد کند و این مطلب توسط یک فرد ناآگاه دیگر (با نیت خیرخواهانه یا بدخواهانه)، به سادگی قابل بازنویسی و تغییر است.

ورود به سایت ویکی پدیا چگونه است؟

وقتی برای خودتان حساب کاربری در ویکی‌پدیای فارسی ایجاد می‌کنید، اطلاعاتی نظیر آدرس ایمیل، نام کاربری و کلمهٔ عبور از شما خواسته می‌شود. اگر نام کاربری شما قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد، حساب کاربری شما در ویکی‌پدیا ایجاد خواهد شد و شما به سامانه وارد می‌شوید. از دفعات بعدی که به ویکی‌پدیا سر می‌زنید، با استفاده از لینک «ورود به سامانه» که در بالای تمام صفحات ویکی‌پدیا وجود دارد، می‌توانید به صفحهٔ ورود به سامانه بروید.

آبا ساخت لینک در ویکی پدیا به بهبود سئو کمک می‌کند؟

همانطور که در این مطلب شرح دادیم باتوجه به اینکه ویکی پدیا برای اکثر کلمات کلیدی جزو ۱۰ لینک برتر است، لینکسازی در ویکی پدیا موجب جذب کاربران بیشتر به وبسایت ما می‌شود. 

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
اولین امتیاز رو ثبت کنید
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *