آژانس مای‌کاستومر
آژانس مای‌کاستومر

خدمات سئو، طراحی سایت و …

آکادمی مای‌کاستومر
آکادمی مای‌کاستومر

دوره‌های آموزشی و پکیج ها

مشاوره خدمات
ورود به آکادمی
ورود به آکادمی

بک لینک چیست ؟ دریافت بک لینک قوی + تاثیر بک لینک روی سئو

بک لینک چیست ؟ دریافت بک لینک قوی + تاثیر بک لینک روی سئو
بک لینک چیست
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
اولین امتیاز رو ثبت کنید

بک لینک چیست؟ انتخاب بک لینک مناسب (Choosing the right backlink) چگونه انجام می‌شود؟ شاید این‌ها سوالی باشد که ذهن خیلی از شما را درگیرکرده است. در این مقاله می‌خواهیم با توجه به الگوریتم‌های گوگل، انتخاب بک لینک مناسب را برای شما توضیح دهیم. تاثیر بک لینک بر رتبه بندی سایت بسیار زیاد است. البته در چند سال گذشته تعداد بک لینک‌های دریافتی سایت مهم بود. اما در سال‌های اخیر کیفیت بک لینک‌های دریافتی ملاک گوگل قرار گرفته است.

الگوریتم‌های جدید گوگل بک لینک‌های دریافتی را بررسی می‌کند و اگر کیفیت خوب و مناسبی داشت به سایت شما اعتبار می‌دهد. در گذشته بک لینک برای سایت ارزشمند بود اما امروزه تمام بک لینک‌ها، ارزش یکسانی ندارد. حتی بعضی از آن‌ها باعث افت رتبه سایت می‌‌شوند. صرف نظر از پیچیدگی، بک لینک‌ها، برای سئو بسیار مهم هستند.

بک لینک چیست؟ (Backlink)

اگر بخواهیم به طور خلاصه شرح دهیم تعریف بک لینک عبارت است از هر متن یا تصویری که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری منتقل می‌شویم. حال اگر سایت یا دامنه اینترنتی دیگری به یکی از صفحات شما لینک داده باشد اصطلاحاً به آن بک لینک می‌گوییم. به عبارت دیگر بک لینک یعنی لینک سازی و برقرار کردن ارتباط بین یک وب‌سایت با وب‌سایت دیگر.

ما از طریق بک لینک به سایت خودمات اعتبار می دهیم. در واقع سایت های دیگر با منبع قرار دادن سایت ما و درج لینک سایت ما، باعث افزایش اعتبار سایت ما می‌شوند.

در واقع زمانی که کسی لینک سایت یا صفحه‌ای از سایت شما را در سایت خود قرار دهد گفته می‌شود شما از آن یک بک لینک گرفته‌اید. به بک لینک‌ها، لینک‌های ورودی هم می‌گویند. این لینک‌ها در سئو از اهمیت بالایی برخوردار هستند. متن لینک انکر تکست نام داشته و قابلیت کلیک دارد.

چرا بک‌ لینک‌ ها اهمیت دارند؟

چرا بک‌ لینک‌ ها اهمیت دارند؟

به طور کلی بک لینک‌ها از ۳ نظر حیاتی و مهم‌اند:

الف) تأثیر در رتبه‌بندی

موتور جستجو گوگل به بک لینک‌ها به عنوان یک رای اعتماد نگاه می‌کند. هر چه رای اعتماد یک وب سایت بیشتر باشد شانس بیشتری برای ارتقاء رتبه در گوگل دارد.

ب) بهبود دیده شدن

از مهم‌ترین اهداف به کارگیری اصول بک لینک، دیده شدن است. اگر وب سایت شما یک بک لینک از سایتی پربازدید داشته باشد، امکان دیده شدن صفحات سایت شما نیز افزایش پیدا می‌کند. بک لینکی که از طریق یک رپورتاژ از سایت‌های معروف و پربازدید دریافت می‌کنید به ربات‌های گوگل کمک می‌کند سایت شما را شناسایی کند.

پ) افزایش ترافیک ارجاعی

وجود بک لینک‌ها باعث می‌شود کاربران بیشتری به صفحات و محتوا‌های سایت شما رجوع کنند و ترافیک ارجاعی دریافت می‌کنید. در نتیجه مخاطبان بیشتری جذب می‌کنید. در این زمینه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پربازدید بسیار موثر است.

تاثیر انتخاب بک لینک مناسب در سئو سایت

حال که دانستید بک لینک چیست بهتر است از تاثیر بک لینک صحبت کنیم. با استفاده از بک لینک، بازدیدکنندگان از سایت‌های دیگر به سایت شما مراجعه می‌کنند. به طور کلی، بک لینک به معنای لینک‌های برگشتی از سایت‌های دیگر یا صفحات داخل سایت خودتان است. بک لینک باعث می‌شود تا توجه گوگل به سایت شما بیشتر شود که در بهبود سئو سایت بسیار موثر است.

هنگامی که از بک لینک استفاده می‌کنید؛ علاوه بر کسانی که مستقیم به سایت شما وارد می‌شوند؛ از سایت‌های دیگر هم بازدیدکننده به سایت شما هدایت می‌شود و تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا می‌کند. بک لینک یک روش عالی برای بازاریابی اینترنتی به حساب می‌آید و عامل اصلی برای تولید رپورتاژ است.

برای تعیین ارزش و تأثیر یک بک لینک بر سئو فاکتور های متعددی مورد سنجش قرار می‌گیرند که مهم ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • فالو یا نوفالو بودن لینک
 • اعتبار دامنه لینک دهنده
 • محل قرارگیری لینک در صفحه
 • انکر تکست انتخاب شده برای لینک
 • تعداد لینک های خروجی صفحه ارجاع دهنده
 • ارتباط موضوعی سایت شما و صفحه ارجاع دهنده

رعایت اصول بک لینک سازی در سئو نقش مهمی دارد. عوامل زیادی برای افزایش رتبه سایت در گوگل اهمیت دارند. این عوامل شامل ایجاد طراحی سایت ، تولید محتوای متنی و بک لینک سازی اصولی است. علاوه بر این شما باید تلاش کنید که به گوگل نشان دهید سایت شما یک منبع قابل اعتماد و ارزشمند است.

یکی از بهترین راه‌ها برای جلب اعتماد گوگل اینکه بک لینک‌های با کیفیت ایجاد کنید. لینک‌هایی که به سایت شما داده می‌شوند به نوعی اعتبار و ارزش وب سایت شما را بالا می‌برد. در واقع گوگل فرض می‌کند که اگر سایت‌های قابل اعتماد به سایت شما لینک می‌کنند. بنابراین شما باید سایت قابل اعتماد و ارزشمندی داشته باشید.

معرفی انواع بک لینک

به طور کلی طبق استراتژی ساخت بک لینک، بک لینک ها را می‌توان به 4 دسته تقسیم کرد:

 1. بک لینک داخلی: در این نوع بک لینک‌ ها ارتباط بین صفحات داخلی سایت رخ می‌دهد.
 2. بک لینک خارجی: ارتباط در داخل سایت رخ نمی‌دهد. از وب‌سایت دیگر به وب‌سایت شما لینک داده می شود.
 3. بک لینک فالو: لینکی است که توسط موتور جستجو دنبال شده و به طور مستقیم بر رتبه‌بندی نتایج جستجو تأثیرگذار است.
 4. بک لینک نو فالو: توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می‌شود. از ارزش و اعتبار بالایی برای سئو برخوردار نیست اما می‌تواند به طبیعی جلوه دادن بک‌لینک پروفایل سایت کمک کند.

بک لینک خوب و بد؛ انتخاب بک لینک مناسب

بک لینک خوب به بک لینکی گفته می‌شود که از وب سایت قابل اعتماد و معتبر به سایت شما لینک داده باشد. هر چند که دریافت بک لینک از سایت‌های معتبر سخت تر است اما ارزش آن بیشتر خواهد بود.

 

گرفتن بک لینک از وب سایت‌هایی که به راحتی به سایت‌های دیگر بک لینک می‌دهند فایده ای ندارد. بهتر است از بک لینک‌هایی که به شکل درون محتوا هستند استفاده کنید. گرفتن بک لینک از مقالات بلند و باکیفیت ارزش بالایی دارد. زمانی بک لینک با ارزش خواهد بود که از طرف ویراستار اضافه شود. در این زمینه تیزر تبلیغاتی موثر است.

از ویژگی های بدِ بک لینک نیز به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • لینک هایی که از طرف گوگل جریمه شده‌اند به شما داده شود.
 • تعداد زیاد لینک باعث پنالتی شدن سایت می‌شوند.
 • تبادل لینک اصلا مورد پسند نیست پس از این کار بپرهیزید.
 • بک لینک از شبکه وبلاگی به شما داده شده باشد.
 • لینکی که از سمت وبسایت هک شده داده شود.
 • بک لینکی که به صورت خودکار ایجاد می‌شود برای سایت شما مضر است.

نکات دریافت بک لینک باکیفیت

نکات دریافت بک لینک باکیفیت

واضح است که بهترین راه برای دریافت بک لینک باکیفیت، در نظر گرفتن معیارهایی است که گوگل تعیین می‌کند. در ادامه 10 راهکار برای دریافت یک بک لینک قوی را بررسی می‌کنیم.

Trust flow بالا

Trust flow معیاری برای تعیین میزان کیفیت یک سایت است. این پارامتر نشان می‌دهد که سایت شما تا چه اندازه، بر اساس بک لینک‌های دریافتی قابل اعتماد شده است و بک لینک‌های دریافتی با کیفیت هستند یا خیر. همچنین trust citation به تعداد بک لینک‌های دریافتی اشاره می‌کند. هر دو این‌ها، امتیازی بین 1 تا 100 دارند. معمولا امتیاز 50 به بالا برای Trust flow، عالی است. امتیاز بین 11 تا 49 معمولی و 10 به پایین ضعیف به شمار می‌آید. اگر می‌‌خواهید انتخاب بک لینک مناسب داشته باشید؛ باید حتما Trust flow سایتی که قصد دارید از آن لینک بگیرید را بررسی کنید.

Page rank بالا در انتخاب بک لینک مناسب

Page rank یکی از ویژگی‌های بک لینک مناسب است که امتیاز آن بین 1 تا 10 برای هر صفحه وب متغیر است. معمولا عمر دامنه در این امتیاز تاثیر بالایی دارد. توجه داشته باشید که Page rank سایتی که می‌خواهید از آن بک لینک خریداری کنید؛ حتما بالاتر از Page rank سایت شما باشد. هرچه این امتیاز بیشتر باشد می‌تواند رتبه سایت شما را در گوگل افزایش دهد. Page rank بالا عمر دامنه طولانی سایت، بک لینک‌های دریافتی باکیفیت، اصولی بودن سئو، تعداد زیاد صفحات ایندکس شده در گوگل و میزان بازدید زیاد روزانه از سایت را نشان می‌دهد که همه این‌ها ارزش سایت را افزایش می‌دهد.

 Domain authority بالا

یکی از ویژگی‌های دیگر برای انتخاب بک لینک مناسب ، Domain authority بالاست. هر صفحه سایت یک امتیاز اتوریتی دارد که قدرت صفحه را نشان می‌دهد و فقط برای زمانی که می‌خواهید از یک صفحه سایت بک لینک بگیرید مناسب است. اما اگر بخواهید در کل صفحات وب سایت دیگر، لینک سایت شما نشان داده شود باید به امتیاز Domain authority توجه کنید. امتیاز Domain authority، مقداری بین 1 تا 100 است و هر چه این عدد بیشتر باشد به این معناست که اعتبار دامنه بیشتر است. برای خرید بک لینک باید دقت کنید که Domain authority سایت، از سایت شما بالاتر باشد.

اعتبار صفحه یا page Authority

اعتبار صفحه مانند اعتبار دامنه است. اما دامنه برای یک صفحه ویژه محاسبه می‌شود. دامنه سایت ممکن است از اعتبار زیادی برخوردار باشد اما صفحه ای که لینک در آن قرار می‌گیرد اعتبار کمی در دامنه داشته باشد. اعتبار یک صفحه، برحسب لینک سازی درون وب سایت و آن صفحه مشخص می‌شود. صفحه‌هایی که لینک سازی درونی مناسبی داشته باشند اعتبار زیادی هم دارند مثلاً صفحه هایی که در لیست اصلی سایت هستند و اعتبار ترین صفحه های دامنه است. پس باید هنگام انتخاب بک لینک مناسب این ویژگی را هم در نظر بگیرید.

Spam score پایین

Spam score یک پارامتر برای رتبه‌بندی سایت است و نشان می‌دهد که چه میزان سیگنال‌های اسپم منفی روی سایت تاثیر گذاشته است. Spam score بالا به معنای کیفیت پایین دامنه، ضعیف بودن مطالب سایت، عدم هماهنگی لینک با موضوع صفحه، وضعیت نامناسب بک لینک‌ها وغیره است. هنگام خرید بک لینک حتما توجه داشته باشید که Spam score سایت امتیاز پایینی داشته باشد. چون پایین بودن Spam score یک راه برای انتخاب بک لینک مناسب محسوب می‌شود. اگر شما از سایتی با Spam score بالا که مورد تایید گوگل نیست بک لینک دریافت کنید؛ باعث ضعف دامنه سایت شما می‌شود و تاثیرات مخرب روی رتبه سایت شما در موتور جستجو دارد.

تعداد بک لینک‌های سایت معیاری برای انتخاب بک لینک مناسب

گوگل تعداد بک لینک‌های سایت را مورد بررسی قرار می‌دهد. مثلا اگر سایت شما توسط یک سایت رپورتاژ، بک لینک گرفته باشد گوگل اعتبار کمتری برای این لینک در نظر می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود تا سایت‌های رپورتاژ اعتبار کمتری داشته باشند و از آنها تنها برای جذب مخاطب استفاده کرد. دامنه‌ای که به سایت شما لینک می‌دهد به سایت‌های دیگر هم لینک داده است. هرچه تعداد وبسایت‌های که در یک صفحه، لینک شده‌اند زیاد باشد ارزشی که به هرکدام می‌رسد کمتر است. وب‌سایت‌هایی که در حوزه رپورتاژ و فروش بک لینک کار می‌کنند باعث کم شدن اعتبار لینک سازی می‌شود.

خرید و انتخاب بک لینک مناسب با توجه به شباهت موضوعی

اگر دو سایت دارای تمام ویژگی‌های خوب باشد ممکن است قرار دادن بک لینک در دو هر سایت، تاثیر متفاوتی داشته باشد. فرض کنید سایتی با موضوع سئو دارید و دو سایت دیگر در زمینه طراحی وب و آشپزی با امتیاز و شرایط یکسان وجود داشته باشد. صد در صد دریافت بک لینک سایت، با موضوع طراحی سایت موثرتر خواهد بود..

انکر تکست

انکر تکست، متن قابل کلیک روی پیوند است و از ویژگی‌های مهم در انتخاب بک لینک مناسب به حساب می‌آید. در گذشته کارشناسان سئو از کلمات کلیدی در انکر تکست استفاده می‌کردند که نتایج خوبی هم داشت. اما امروزه این کار با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد. شما باید در انکر تکست، درکناره کلمه کلیدی از کلمات مرتبط و هم خانواده و آدرس URL استفاده کنید. همچنین باید پروفایل انکرتکست شما متنوع باشد. بک لینک با انکر تکست کلمه کلیدی، تاثیر زیادی دارد اما نباید انتظار داشته باشید که تنها با استفاده از آن در سئو سایت وردپرسی موفق شوید.

قیمت

ممکن است تصور کنید که هرچه قیمت بک لینک بالاتر برود کیفیت آن بیشتر است اما این گونه نیست. سایت‌هایی وجود دارند که با دستکاری ابزار moz بک لینک بی کیفیت را با قیمت بالا می‌فروشند. قبل از خرید بک لینک، سایت هدف را به دقیق آنالیز کنید و این موارد را چک کنید:

 • تعداد بک لینک
 • تعداد دامنه اجرا شده سایت ها با آن سایت
 • عمر دامنه
 • ارتباط موضوع با سایت هدف
 • درصد یونیک بودن سایت
 • سرعت ایندکس مطالب

استراتژی ساخت بک لینک قوی

بک لینک‌ ها به طور متفاوت ایجاد می‌شوند. لازم است بدانیم که بک لینک‌ های با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارند. چند مورد از ویژگی های بک لینک‌ های با کیفیت شامل موارد زیر می‌باشند:

تولید محتوای ارزشمند

از جمله بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای بالا بردن رتبه الکسا وب سایت، استفاده از تولید محتوای متنی باکیفیت می‌باشد. همانگونه که اکثر شما خوب می‌دانید گوگل به تولید محتواهای یکتا و غیر تکراری اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و هر چه بتوانید از تولید محتوای متنی تک استفاده کنید، می‌توانید به راحتی توجه کاربران بسیار زیادی را به طرف وب سایت خود جلب کنید.

ارتباط موضوعی

برای انتخاب یک سایت برای ساخت لینک، بهتر است وب‌سایت ارتباط موضوعی با کسب و کار شما داشته باشد. در استراتژی ساخت بک لینک باید ارتباط موضوعی سایت را حتما در نظر گرفت.

اعتبار سایت

هر چه اعتبار یک سایت بیشتر باشد نتایج بهتری هم حاصل می‌گردد. اعتبار یک وب‌سایت به کیفیت و تعداد بک لینک‌ های اشاره‌شده به آن بستگی دارد.

ترافیک سایت

بک لینکی که از یک سایت پرترافیک به‌دست‌آمده ارزش بیشتری دارد.

کیفیت لینک های خروجی وب‌سایت‌ های لینک دهنده

زمانی وب‌سایت ها کیفیت محتوای بالاتری دارند که به منابع با کیفیت مرتبط شوند. توجه به این نکته قبل از دریافت لینک از یک وب‌سایت ضروری است که حتما به یکی از موارد زیر توجه کنیم:

 1. چه تعداد لینک به بیرون دارند؟
 2. آیا ارتباطی بین لینک های خارجی آن‌ها وجود دارد؟
 3. آیا لینک های خارجی آن‌ها به وب‌سایت‌های معتبر است؟

قابلیت ایندکس

مهم ترین نکته یک بک لینک خوب سرعت ایندکس آن است. هر چه اعتبار سایت بالاتر باشد، سریع‌تر ایندکس خواهد شد. درصورتی‌که لینک شما ایندکس نشود، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

تجربه و تحلیل رقبا

یکی از مهم‌ترین استراتژی ساخت بک لینک اینکه بدانید چه کسی به رقبای شما لینک می‌دهد. این یک پیروزی بزرگ برای شما محسوب می‌شود. بک لینک‌های رقیب در سایت‌هایی وجود خواهند داشت که به جایگاه شما در رتبه سایت مربوط می‌شوند. بنابراین باید بدانید آن‌ها بک لینک‌های با کیفیتی برای سئو هستند.

برای اینکه از بک لینک های رقیب مطلع شوید، ابزارهای زیادی وجود دارد. از ین طریق می‌توانید پروفایل‌های بک لینک رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید. به‌عنوان مثال یکی از این ابزارها، ابزار Online Backlink Checker است. همچنین می‌توان با نرم افزارهای دیگر نیز این روند را طی کرد.

برای استفاده از این ابزارها باید URL رقیب را وارد کنید و روی Check backlinks کلیک کنید. با این این ابزار می‌توانید دامنه را بررسی می‌کند. سپس یک نمایه بک لینک، شامل تعداد بک لینک‌ها، درصد بک لینک‌های dofollow و داده‌های تاریخی را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید در استراتژی ساخت بک لینک بررسی رقبا جز مهم ترین اصول می باشد.

به‌دست آوردن بک لینک‌ های از دست رفته

یافتن دوباره بک لینک‌های از دست رفته یکی دیگر از استراتژی ساخت بک لینک است. علاوه بر دریافت بک لینک‌های جدید، باید بفهمید کدام یک از بک لینک‌های قبلی خراب شده یا از بین رفته است. در SEO SpyGlass، به نمایه Backlink > Backlinks بروید و اطلاعات صفحه بک لینک را برای وب سایت خود به روز کنید. این ابزار صفحات انتخاب شده را دوباره بررسی می‌کند. سپس نشان می‌دهد که آیا برخی از لینک‌ها گم شده‌اند.

از ابزار Ahrefs نیز می‌توانید برای این کار استفاده کنید. در این ابزار می‌توانید بک لینک‌های از دست رفته سایت را در قسمت Site Explorer > Backlink Profile > Backlinks > Lost مشاهده کنید.

به دلایل زیر لینک‌ها از دست می‌روند:

 • ممکن است صفحه از نمایه سازی محدود شده باشد.
 • صفحه بک لینک ممکن است از بین رفته باشد. (صفحه یافت نشد)
 • ممکن است لینک توسط صاحب سایت جایگزین شده باشد. (لینک موجود نیست)
 • وب سایت ممکن است در حال حاضر از کار افتاده باشد. (سایت از کار افتاده است)

مهم‌ترین کار برای بازیابی بک لینک از دست رفته، اینکه با صاحبان سایت تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. البته این کار بستگی دارد به اینکه بدانید مشکل چیست. در این صورت باید از آن‌ها بخواهید که اگر صفحه قبلی حذف شده است، لینک شما را در صفحه دیگری قرار دهند.

همچنین اگر بک لینک حذف شده بود، آن را بازیابی کنند یا دستورالعمل‌های noindex را از صفحات خود حذف کنند.

برای این کار بهتر است که مشتریان خود را برای لینک‌دهی وب سایت تشویق کنید. همین‌طور از آنجایی که هر برند از تعداد زیادی مشتری برخوردار است بنابراین بهتر است که با راهبرد و برنامه ریزی مناسب، توجه آنها را به صفحات وب سایت خود جلب کنید. همچنین از آنها بخواهید که محصولات سایت‌تان را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارند.

معروفیت جهانی

هرچه طراحی سایت دارای بک‌لینک‌های بیشتری باشد کیفیت آن نیز بیشتر است. به عنوان مثال می‌توان به سایت ویکی‌ پدیا اشاره کرد، این سایت به دلیل میزان زیاد بک‌لینکی که دارد باعث شده است که به محبوبیت بسیار بالایی دست یابد.

محبوبیت محلی رو یک مسئله ویژه

از دیگر ترفندها برای بک‌لینک‌ها این است که وب سایت شما بر مبنای یک موضوع خاص صحبت کند. به طور مثال وب سایت بازاریابی تنها در خصوص بازاریابی و انواع آن مقاله می‌نویسد و لینک‌های آن به دلیل تک بودن ارزش بیشتری در گوگل دارند.

اشتراک در شبکه‌ های اجتماعی

در صورتی که درون شبکه‌های اجتماعی و در زمینه سئو فعالیت می‌کنید ارزش لینک بلدینگ را بهتر از موارد دیگر بلد هستید. بنابراین می‌توان گفت که این استراتژی در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی از هر چیزی واجب‌تر است. بنابراین برای این استراتژی باید روشی را در نظر بگیرید که توجه کاربر به سمت مطالب وب سایت شما جلب کند.

به‌روزرسانی

گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید لینک‌های درون سایت یا همان بک‌لینک‌ها قدیمی شوند. این موضوع بسیار مهم است که بتوانید با استفاده از راهبرد بازاریابی هرچند مدت یکبار بک‌لینک‌های جدید را دریافت کنید. برای این کار تنها کافیست مطالب جدیدی را تولید محتوا کرده و آن را به مطالب قبلی اضافه کنید.

انکر تکست در استراتژی ساخت بک لینک

یکی از مهمترین سیگنال‌ها در موتورهای جستجوی گوگل تکست‌ها هستند که اکثرا برای رتبه بندی وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال اگر دوتا لینک با کلمات کلیدی مناسب، به یک صفحه اشاره کنند؛ رتبه آن صفحه بالا می‌رود.

لینک‌ های مورد اعتماد

وقتی یک لینک را به صفحات خود وارد می‌کنید باید حتما از طریق سیستم موتورهای جستجو، بک‌لینک‌ها را اعتبار سنجی کنید. شاید بپرسید انجام این کار چه لزومی دارد؟ ولی بهتر است بدانید که با انجام این کار از اسپم‌ها جلوگیری می‌کنید، زیرا اسپم‌ها می‌توانند به وبسایت شما آسیب زیادی وارد کنند و شما را به دردسر بندازند.

وب سایت‌های زیادی از جمله سازمانی، دولتی و غیره باید حتماً دارای لینک‌های مورد اعتماد و با اعتبار بالا باشند. همچنین دریافت یک لینک بین صفحه سایت شما و صفحات وب سایت‌های دیگر می‌تواند در افزایش رتبه سایت شما در گوگل کمک شایانی کند.

لینک‌ دهی همسایه

هیچی بدتر از این نیست که از لینک‌های بد استفاده کنید یا اینکه به سایت‌های دیگر، لینک‌های اسپم شده بدهید. این کار باعث جریمه خواهد شد و با این وضعیت باید جریمه و تاوان آن را بپردازد. بنابراین در لینک‌دهی بسیار مراقب باشید.

به عنوان مثال اگر قصد دارید یک لینک را در وب سایت دیگر منتشر دهید بهتر است که آن لینک را به وب سایتی بازنشر دهید که در آن موضوع مربوط به سایت مبدأ وجود داشته باشد و از وب سایت‌های متفرقه صرف‌نظر کنید.در این جاست که موتورهای جستجوی گوگل متوجه خواهند شد که این دو وب‌ سایت ارتباط نزدیکی بهم دارند و همچنین به وب سایت مبدا یک امتیاز مثبت می‌دهد.

اشتباهات رایج در استراتژی ساخت بک لینک

اشتباهات رایج در استراتژی ساخت بک لینک

گاهی اوقات برخی از بک لینک‌ها به سایت آسیب وارد می‌کند. بهتر است با اجتناب کردن از آنها برای افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کنیم. در ادامه به چندین روش اشاره خواهیم کرد.

لینک‌ های بی‌ربط

برخی از لینک‌ها هستند که هیچ ارتباطی با برند سایت‌تان ندارند. این لینک ها کمک زیادی به افزایش رتبه سایت نمی‌کنند. بنابراین بهتر از لینک‌هایی استفاده کنید که با سایت‌تان مرتبط هستند. این مورد به بهبود استراتژی ساخت بک لینک شما کمک میکند.

کیفیت پایین و نداشتن شهرت

همانطور که از عنوانش مشخص است باید از تک لینک‌های بی کیفیت یا بی شهرت پرهیز کنید. بیشتر به تولید محتوای متنی بپردازید که دارای بک لینک‌های مفید هستند و با بررسی کردن آنها از آسیب رسیدن به سایت‌تان جلوگیری کنید. این مورد به بهبود استراتژی ساخت بک لینک شما کمک میکند.

 وجود بیش از حد لینک‌ در وب سایت

برخی از سایت‌ها وجود دارند که معمولا مملو از لینک هستند. ممکن است برای استراتژی ساخت بک لینک‌ شما را گمراه کنند.

انکر تکست نامرتبط

انکر تکست ها می‌توانند اشتباهات جبران ناپذیری در فرآیند لینک‌سازی باشند. متن‌های انکر شامل (اینجا، آنجا و بیشتر بخوانید) گاهی اوقات می‌توانند در جمله شما جای بگیرند. این متن ها به علت تکرار زیاد حالت اسپم گرفته و برای سئو مناسب نیستند.

از انکر تکست های مرتبط و بهینه استفاده کنید. رعایت این نکته نیز به بهبود استراتژی ساخت بک لینک شما کمک میکند.

روش های ایجاد بک لینک

بک لینک‌ها با روش‌های زیر ایجاد می‌شوند:

بک لینک ارگانیک

زمانی که مخاطب، لینک صفحه‌ای از سایت شما را در سطح اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اشتراک‌گذاری کند به طور طبیعی بک لینک ساخته می‌شود. بنابراین کیفیت محتوا و مفید بودن آن مهم است.

بک لینک دستی

می‌توانید خودتان لینک سایت را به روش‌های مختلف مثلا شرکت در تالار‌های گفتگو و ثبت نظر در بخش دیدگاه‌های یک وب سایت معتبر ایجاد کنید. اگر چه این کار توصیه نمی‌شود.

ساخت بک لینک

مؤثر‌ترین راه استفاده از بک لینک ساخت آن است. به همین منظور می‌توانید با صاحبان وب سایت‌ها و وبمستران صحبت کنید که به سایت‌تان لینک بدهند.ما در مای کاستومر اماده ارائه خدمات بک لینک هستیم.

مراحل ساخت بک لینک

اصول بک لینک سازی برای بازاریابی محتوا دارای مراحلی است که ما در ادامه این مطلب به 5 مرحله مهم آن می‌پردازیم. رعایت این اصول در کنار موارد دیگر می‌تواند در ارتقای رتبه بندی سئو سایت شما تاثیرگذار باشند. بنابراین با انجام بک لینک سازی اصولی به محتوای خود ارزش بالاتری دهید.

مرحله 1: محتوایی با ارزش بالا را برای مخاطبین تولید کنید

یکی از اصول بک لینک سازی تولید محتوایی است که مردم به مطالعه آن علاقه‌مند شوند. مردم به دنبال محتوایی هستند که لذت بخش، مرتبط و مفید باشد. شما باید بدانید که دقیقاً برای چه نوع مخاطبی چه نوع محتوایی تولید کنید. باید کاملاً آگاه باشید که مخاطبان امروزی از چه موضوع و محتوا هایی بیشتر استقبال می‌کنند. ما در مای کاستومر اماده ارائه اطلاعات تکمیلی در این باره به شما هستیم.

تحقیق کنید و ببینید چه نوع محتوایی بیشترین مصرف و اشتراک گذاری را دارد. این نوع محتواها را فهرست کنید و ایده‌هایی نو را برای نوشتن مقاله مشابه با زاویه‌ای متفاوت به کار ببرید. مطمئن شوید که این مقاله‌ای است که می‌توانید به خوبی اجرا کنید. زمانی که بتوانید مخاطبان بیشتری از طریق محتوای خود جذب کنید قطعاً بک لینک‌های زیادتری از سایت‌های دیگر دریافت خواهید کرد.

مرحله 2: تحقیق و توسعه محتوا

یکی دیگر از اصول بک لینک سازی تحقیق و توسعه محتوا است. شما باید ایده‌های خود را با تحقیق در مورد کلمات کلیدی اجرا و تقویت کنید. با تحقیقات متوجه می‌شوید دنبال‌کنندگان شما به دنبال چه هستند و برای چه چیزی ارزش قائل هستند. بر اساس این یافته‌ها شروع به تولید محتوا کنید.

سعی کنید محتوای خود را با یک کلمه کلیدی یا عبارت استراتژیک خاص ایجاد کنید. بنابراین کلمات کلیدی به تولید محتوای با کیفیت کمک می‌کند. سپس تولید محتوای با کیفیت منجر به لینک سازی سایت شما می‌شود.

مرحله 3: محتوای خود را منتشر کنید

مهم‌ترین اصول بک لینک سازی هنگام طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی انتشار محتوا است. ایجاد یک وبلاگ شرکتی منبعی قوی برای تولید بک لینک است. اگر مقالاتی با کیفیت بالا ایجاد ‌کنید که برای مخاطبان خود جالب هستند، افراد محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند و دوباره به وبلاگ شما لینک می‌شوند.

با انتشار محتوای خود در وبلاگ خود، به ترافیک سایت و ایجاد بک لینک سازی خود کمک خواهید کرد. ایجاد وبلاگ فعال که در ماه حداقل یک یا دو پست برای کاربران منتشر می‌کند. به این معنا است که به کاربران خود نشان می‌دهید سایت شما منبع اطلاعاتی ارزشمندی است.

مرحله 4: محتوای خود را به اشتراک بگذارید

از دیگر اصول بک لینک سازی اشتراک گذاری محتواهای خود است. محتوای خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات دیجیتال منتشر کنید. نکته کلیدی این است که استراتژی یا پلتفرمی را انتخاب کنید که تعداد زیادی از مردم آن را مشاهده خواهند کرد. اگر محتوای شما توانسته به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

پس اکنون زمانی است که پست با ارسال مجدد و بک لینک‌ها سرعت بیشتری بگیرد. این زمانی است که افراد دیگر شروع به ارجاع و به اشتراک گذاری محتوای شما می‌کنند و این کار باعث موفقیت شما در سئو می‌شود.

شما می‌توانید بعد از طراحی سایت با استفاده از هدایا و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی افراد را به اشتراک گذاری محتوای خود تشویق کنید. همچنین با ایجاد انگیزه در آن‌ها برای اشتراک گذای محتوا می‌توانید دسترسی به پست خود را افزایش دهید.

مرحله 5: درخواست لینک

توجه داشته باشید در کنار تولید محتوای متنی توجه به لینک ها مهم است و بهترین اصول بک لینک سازی درخواست لینک است. شما می‌توانید از سایت‌های دیگر با مخاطبان مشابه بپرسید که آیا به محتوای شما لینک می‌دهند. این اساساً روابط عمومی دیجیتال است. با سایت‌ها و نشریات دیگر ارتباط برقرار کنید.

سپس آن‌ها را آگاه کنید که محتوای شما ممکن است برای مخاطبان آن‌ها مرتبط و ارزشمند باشد. این سایت‌ها و نشریات را تشویق کنید که مجدداً به سایت شما پست ارسال کنند و به سایت شما لینک دهند. از ارائه برخی از مبادلات، پیوندهای تجاری یا ارائه برخی محصولات و خدمات رایگان در ازای لینک‌ها استقبال کنید.

این 5 مرحله از مهم‌ترین اصول بک لینک سازی در تولید محتوای متنی بوده‌اند. استفاده از محتوای استراتژیک یکی از سودمندترین راه‌ها برای ایجاد بک لینک است. زیرا به‌طور همزمان به روش‌های مختلف به سئو شما کمک می‌کند. ارسال محتوا به‌صورت ثابت نشان می‌دهد که گوگل سایت شما فعال است.

همچنین تمرکز روی کلمات کلیدی مختلف به گسترش شبکه سئوی شما کمک می‌کند. اشتراک‌گذاری محتوا کمک می‌کند تا دسترسی شما به افراد بیشتری افزایش یابد. همین‌طور هر بک لینک به شما کمک می‌کند تا در رتبه‌بندی بالاتر بروید، زیرا می‌توانید هرچه‌بیشتر اعتماد گوگل را کسب کنید.

از چه سایتهایی بک لینک بگیریم؟

برای این موضوع که از کجا بک لینک بگیریم ؟ باید بگوییم دریافت بک لینک با کیفیت کار سختی است. اما راه های هوشمندانه ای نیز برای ایجاد بک لینک وجود دارد تا وب سایت های معتبر را به سایت خود پیوند دهید که مستلزم تلاش و صرف زمان است. می توان گفت یک بک لینک با کیفیت، بهتر از 100 بک لینک بی کیفیت است پس افزایش رتبه در موتورهای جستجو به کیفیت بک لینک بستگی دارد نه کمیت آن.

پس از کجا بک لینک بگیریم ؟ سعی کنید از سایتی بک لینک بگیرید که اعتبار بالایی داشته باشد چون اگر سایتی اعتبار بالایی داشته باشد با بک لینک به سایت شما نیز اعتبار می بخشد.

4 سایت بک لینک برای رشد سئو

4 سایت بک لینک برای رشد سئو

برای کسب یک بک لینک موفق ابتدا باید محتوای ارزشمند تولید کنید. سپس سایر سایت‌های معتبر از محتوای خود به شما به‌عنوان منبع برای خوانندگان خود لینک می‌دهند. به همین جهت قصد داریم بهترین سایت‌های بک لینک که منجر به رشد سئوی شما می‌شود را معرفی می‌کنیم.

SourceBottle .1

از چه سایتهایی بک لینک بگیریم؟ در جواب این سؤال باید بگوییم SourceBottle یکی از بهترین سایت‌ها برای یک لینک است. این سایت یک پلت فرم مؤثر برای وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و نویسندگان است. آن‌ها از این طریق اطلاعات خود را به‌دست می‌آورند و بک لینک‌های موثری ایجاد می‌کنند. این کار رتبه بندی سایت شما را تقویت می‌کند.

موضوعات در SourceBottle به سلامت، فرزندپروری، روابط، سبک زندگی، زیبایی و تجارت می‌پردازد.

دو روش برای کسب بک لینک در این سایت:

موضوعات فراخوانی

در خواست برای تفسیر حرفه‌ای و یا با یک متخصص مصاحبه کنید. همچنین می‌توانید از یک متخصص برای تکمیل نوشته‌های خود نقل قول داشته باشید. مثلاً:

هنگامی که به سایت یک متخصص لینک می‌دهید، در معرض دید متخصصان قرار می‌گیرید. اگر متخصص محتوای شما را دوست داشته باشد، به مقاله شما لینک می‌دهد. بنابراین دنبال کنندگان به مقاله شما دسترسی خواهند داشت. نوشتن با کیفیت بالا منجر به این امر خواهد شد..

یک منبع متخصص برای شخص دیگری به انتخاب شما:

شما موضوعات فراخوانی را انتخاب می‌کنید. سپس ثبت نام می‌کنید که سؤالاتی را در دریافت کنید، چیزی که SourceBottle به آن می‌گوید، Drink Up!. سپس بر اساس سوالا مردم، نظرات و نقل قول‌های خود را در مورد موضوعات مورد علاقه‌ای که انتخاب کرده‌اید را ارائه می‌دهید.

شما به سایر وبلاگ نویسان یا روزنامه نگاران اطلاعات ارزشمندی می‌دهید که ممکنه رتبه بالایی داشته باشند. آنها لینکی به نمایه و وب سایت شما در مقاله خود قرار می‌دهند زیرا شما یکی از منابع آن‌ها هستید.

BizSugar .2

از چه سایتهایی بک لینک بگیریم؟ یکی دیگر از بهترین سایت‌ها برای بک لینک BizSugar است. این سایت برای مشاغل کوچک مناسب خواهد بود. این پلتفرم از شما دعوت می‌کند که محتوا را به اشتراک بگذارید.

مثلاً این سایت برای ارسال محتوا به نویسندگان اجازه می‌دهد به اطلاعات مرتبط به‌صورت رایگان دسترسی پیدا کنند. سپس می‌توانند آن را با خوانندگان به اشتراک بگذارند. در این صورت شما در معرض تبلیغات بیشتر و توانایی ایجاد بک لینک به وب سایت خود قرار می‌گیرید.

مطمئن شوید که با سایت آشنا شده‌اید که محتوای مناسب را به اشتراک بگذارید. شما برای تایید و انتشار باید محتوایی با کیفیت بالا داشته باشد.

Medium .3

از چه سایت‌هایی هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی بک لینک بگیریم؟ Medium یکی دیگر از سایت‌های بک لینک معتبر است. این سایت یک پلت فرم رسانه اجتماعی شناخته شده است. از طریق این پلتفرم می‌توانید به راحتی از طریق لینکدین، گوگل و توییتر به آن متصل شوید.

شما می‌توانید محتوای جدید بنویسید یا محتوای موجود را سندیکای کنید. با افزودن بک لینک به محتوای منتشر شده خود در آنجا، افراد بیشتری را به وب سایت خود دعوت می‌کنید. محتوای ارزشمند باعث می‌شود خوانندگان روی لینک‌های شما کلیک کنند که درباره شما بیشتر بدانند.

اگر مقاله‌ها را در Medium منتشر کنید، یک لینک rel=canonical دریافت می‌کنید. این لینک به موتورهای جستجو می‌گوید که یک کپی از نسخه اصلی است. همچنین برای جذب فالوورها بیشتر می‌توانید از پنج هشتگ همراه مقاله خود استفاده کنید.

مانند سایر پلتفرم‌ها می‌توانید در این سایت بحث و رابطه ایجاد کنید. در نهایت، شما با بک لینک‌های ارگانیک می‌توانید رابطه‌های مفید داشته باشید.

Quora .4

Quora یکی دیگر از سایت‌های بک لینک است. این پلتفرم یک مکان محبوب برای Googlers است که به دنبال پاسخ به سؤالات هستند. در این سایت می‌توانید به موضوعی بپیوندد که در مورد آن اطلاعات زیادی دارید. همچنین به خوبی در مورد موضوعی تحقیق می‌کنید که به یک راه حل کمک کند.

به‌عنوان مثال، در اینجا چند سؤال مطرح شده است:

می‌توانید در پاسخ‌های خود به وب سایت خود بک لینک اضافه کنید. به این ترتیب، دیگران اگر پاسخ‌های شما را دوست داشته باشند از این لینک با شما ارتباط می‌گیرند.

برای شروع، یک حساب کاربری باز می‌کنید. سپس پاسخ‌های مرتبط، دقیق و مفید در زمینه‌هایی که به آن‌ها آگاه هستید را ارسال می‌کنید. در صورت لزوم، ایجاد لینک به سایر سایت‌های معتبر علاوه بر سایت خودتان، به افزایش رتبه شما کمک می‌کند. سعی کنید یک منبع عالی اطلاعات باشید. در این صورت بک لینک شما در کنار تولید محتوای متنی بسیار موفق آمیز خواهد بود.

هنگامی که به دنبال سؤالاتی برای پاسخ هستید، به دنبال سؤالاتی باشید که با مقالات شما مرتبط هستند. سپس منطقی است که لینک‌هایی را به آن‌ها در پاسخ‌های خود ایجاد کنید.

در دنیای آنلاین ایجاد لینک بسیار رایج است. ممکن است شخصی در مقاله‌ای که می‌نویسد به وب سایت شما بر اساس محتوای خود، لینک دهد. همچنین هنگامی که در سایت Quora شرکت می‌کند لینک شما را به شخص دیگری پیشنهاد می‌دهد و این روند ادامه پیدا می‌کند.

آشنایی با ۵ وبلاگ برای دریافت بک لینک

آشنایی با ۵ وبلاگ برای دریافت بک لینک

همه ما که می‌خواهیم در حوزه سئو کار کنیم می‌دانیم که دریافت لینک های معتبر چقدر میتواند به افزایش سئو و بهبود وضعیت رتبه سایت ما در گوگل کمک کند. یکی از بهترین روش ها برای دریافت بک لینک، ثبت مقاله در سایت ها، مجلات و وبلاگ های خارجی است. وبلاگ خارجی Foreign blog با توجه به اعتباری که به سایت ما میدهد، میتوانیم امیدوار باشیم که سایت ما در پرتو لینک های گرفته شده رشد کند. ما در این مقاله به بررسی 5 وبلاگ مهم برای دریافت بک لینک میپردازیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همراه باشید.

حال می‌خواهیم به معرفی 5 وبلاگ برای دریافت بک لینک بپردازیم. می‌توان گفت این 5 وبلاگ جزو بهترین وبلاگ ها برای دریافت لینک هستند.

ویرگول

اولین و شاید بهترین وبلاگ در این لیست وبلاگ ویرگول باشد در این سایت می توانید مقالات خودتان را با استاندارد ترین مواردی که برای نوشتن یک مقاله وجود دارد بنویسید و منتشر کنید بدیهی است گذاشتن عکس و تگ های اچ ۲ اچ ۳ و غیره جزو مواردی است که هر نویسنده محتوایی باید با آن آشنایی داشته باشد.

ویرگول تمام مواردی که از ارزشمند بودن انتخاب های وبلاگ های خارجی داشت را دارد و همچنین پست ها به زودی توسط گوگل ایندکس می شوند.

البته باید به مقررات این سایت توجه کنید چرا که ممکن است در غیر این صورت حساب کاربری شما به صورت دائمی مسدود شود.

امیگو

سایت امیگو نیز از بهترین وبلاگ های خارجی برای دریافت بک لینک می باشد. در این سایت شما می توانید علاوه بر متن، ویدئو، پادکست و حتی پست های کوچک در قالب توییت قرار بدهید. این سایت مخاطبان زیادی دارد و همچنین دارای دسته بندی های گوناگونی برای قرار دادن مطلب در آنها می باشد.

مداد

مداد یکی دیگر از سایت های ایرانی برای دریافت بک لینک می باشد در مداد نیز شما مانند دو سایت قبلی میتوانید مقالات خود را به اشتراک بگذارید. بدیهی است که ایندکس شدن صفات شما بستگی به تعداد کلمات تایپ شده، بررسی استاندارد و رعایت قوانین الگوریتم های گوگل دارد.

مدیوم

آخرین سایت این لیست سایت مدیوم می باشد. در این سایت هم شما می توانید لینک خود را دریافت کنید. البته یک مشکلی که این سایت برای افراد فارسی زبان دارد این است که به صورت خودکار راست چین نمی باشد و باید مقالات فارسی خود را به صورت چپ چین مشاهده و منتشر کنید.

در این مقاله به معرفی ۵ وبلاگ خارجی برای دریافت بک لینک پرداختیم و امیدواریم که توانسته باشیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

بلاگ اسکای

بلاگ اسکای نیز از سایت های معروف برای دریافت بک لینک می باشد. البته شاید به گستردگی و داشتن مخاطب به اندازه سایت های قبلی نباشد اما باز هم جزو بهترین وبلاگ هایی است که شما می توانید در آن ها به انتشار مطالب و مقالات خود بپردازید.

انواع استراتژی ساخت بک لینک

انواع استراتژی ساخت بک لینک

همانطور که گفتیم این سازی بسیار اهمیت دارد و به طور کلی یک قسمت بزرگ از سئو بهینه سازی است. لینک سازی در سایت لینک سازی داخلی و خارجی استفاده می شود اما این دو نوع چگونه می‌توانند به سایت ما کمک کنند؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

لینک سازی داخلی

در ابتدا به لینک سازی داخلی می‌پردازیم. لینک سازی داخلی برای پیوندهای درون سایت استفاده می‌شود که می‌توانید مقالات خود را به آن پیوند بزنید. همچنین لینک سازی داخلی به شما کمک می‌کند که صفحات را در طراحی سایت خود ایجاد کرده و آنها را رتبه‌بندی کنید.

رعایت اصول پیوندهای داخلی بسیار مهم است و وب‌سایت‌تان را بسیار تقویت می‌کند، زیرا لینک سازی داخلی در سئو از ارزش فراوانی برخوردار است و در نتایج موتورهای جستجو رتبه بسیار بالایی به سایت‌تان خواهد داد.

اصول لینک سازی داخلی

لینک سازی برای این استفاده می‌شود که کاربران از یک صفحه به صفحه دیگر هدایت شوند که این کار باعث افزایش بازدید و تبلیغات سایت خواهد شد. لینک سازی داخلی دارای اصولی است که باید حتماً آن را رعایت کرد، زیرا یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمینه سئو است. پیوندهای داخلی عبارتند از:

 • اعتبار بخشیدن به یک صفحه
 • ایندکس صفحات با استفاده از لینک‌های داخلی
 • قرار دادن لینک‌های داخلی با استفاده از تگ فالو
 • لینک دادن به صفحات مهم یا دسته‌بندی‌ها در منو
 • از بین بردن لینک‌های شکسته داخلی پیوندهای ۴۰۴
 • لینک صفحات و نوشته در فوتر صفحه جهت ایندکس راحت‌تر
 • پیونددهی در تولید محتوای متنی و در قالب یک پیوند مناسب
 • لینک دادن به صفحه مقصد با استفاده از انکر تکست و کلمه‌های کلیدی
 • بهره‌گیری از فرمت آدرس برای پیشگیری از به وجود آوردن تولید محتوای تکراری
 • گذاشتن لینک داخلی آدرس اصلی سایت جهت کاهش تعداد درخواست و بالا بردن سرعت

مزایای لینک‌سازی داخلی

 1. بالا بردن زمان ماندگاری کاربر در داخل سایت
 2. به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد که ارزش و اعتبار صفحه را در مهمترین صفحات سایت ارائه دهد.
 3. علاوه‌بر بهبود عملکرد سایت در ایندکس بهتر و سریع‌تر صفحات به وسیله گوگل کمک بسیاری می‌کند.
 4. با استفاده از پیوندهای داخلی می‌توان موتورهای جستجوی گوگل را به یک مسیر روشن انتقال داد و آنها را در وب سایت راهنمایی کرد.
 5. لینک سازی داخلی باعث افزایش محتوای صفحات می شود و آن را در سطح عمیق تری اتصال می دهد تا گوگل بتوانند به راحتی ساختار و ایجاد سلسله مراتب وب سایت را درک کند.
 6. در نتیجه برای ایجاد یک لینک سازی داخلی به یک سری پیوندهای اصولی و باکیفیت نیاز است و هرچه کیفیت پیوندها بیشتر باشد ارتباط محتوایی نیز بهتر شکل می‌گیرد. کارشناسان ما در مای کاستومر اماده ارائه خدمات مناسب در این زمینه به شما هستند.

اصول لینک سازی خارجی

به زبان ساده لینک سازی خارجی برای لینک‌های خارج از سایت گفته می‌شود و زمانی اهمیت پیدا می‌کنند که از سایت خود به سایت‌های دیگر یک پیوند بدهید و به مقاله یا محصولات آن سایت اشاره کنید. بنابراین زمانی که از طریق وب‌سایت خود به یک دامنه دیگر لینک می‌دهید یعنی پیوند خارجی انجام داده‌اید. پیوندهای خارجی نیز مانند لینک‌های داخلی می‌توانند در افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر مثبتی بگذارند. در این زمینه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پربازدید می تواند موثر باشد.

مزایای لینک سازی خارجی

 • لینک سازی خارجی در اضافه کردن پیوندهای معتبر و آموزنده بسیار اهمیت دارند و باعث کیفیت و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود. البته این بستگی دارد که شما از لینک‌های استفاده می‌کنید اگر از لینک‌های بی‌کیفیت استفاده کنید، باعث ایجاد اسپم و آسیب رساندن به سایت‌تان خواهد شد.
 • لینک سازی خارجی باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شود البته این زمانی اهمیت پیدا می‌کند که لینک خارجی را به سایت‌های با ارزش و محبوب بدهید یا از لینک سازی استفاده کنید که به سایت‌تان مرتبط است.
 • یکی دیگر از مزایای لینک سازی خارجی می‌توان به ارتباط قوی در دنیای تولید محتوا و بازاریابی آژانس دیجیتال اشاره کرد. بنابراین زمانی که یک سایت لینک خارجی می‌دهید مطمئن باشید که آن سایت لطف شما را نیز جبران خواهد کرد که این موضوع به بالا رفتن بازدیدکنندگان صفحات سایت‌تان کمک بسیاری می‌کند. در نهایت با استفاده از لینک سازی خارجی می‌توانید یک ترافیک رایگان برای وب‌سایت‌تان ایجاد کنید.

استراتژی لینک بیلدینگ

استراتژی لینک بیلدینگ

استراتژی ساخت بک لینک یا به اصطلاح دیگر ایجاد بک‌لینک نیز گفته می‌شود که برای ایجاد لینک‌های خارجی سایت به کار می‌رود. این استراتژی بیشتر برای هزاران ترفند بهینه‌سازی در موتورهای جستجو استفاده می‌شود. می‌توان از آنها در صفحات وب پیمایش کرد و اکثرا برای سایت‌هایی با تعداد صفحات زیاد کاربرد دارد.

پس استفاده از استراتژی ساخت بک لینک ارتباط بین صفحات است که با استفاده از موتورهای جستجو به راحتی اینکار انجام می‌شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید موارد زیر را طی کرد:

تولید و آغاز هدف

استراتژی ساخت بک لینک نیز مانند دیگر بازاریابی‌ها نیاز به یک هدف مشخص دارد ولی یکی از معایب آن سخت بودن فعالیت برای اندازه‌گیری است. هرچند نمی‌توان گفت که موتورهای گوگل می‌توانند تا اندازه‌ای ارزش هر لینک را مشخص کنند؛ ولی به دست آوردن دیتای کامل، کاری غیر ممکن است. در ادامه یک سری از معیارهای لازم برای اعتبار سنجی لینک را معرفی خواهیم کرد:

رتبه‌بندی جستجوهای مرتبط

برای رتبه‌بندی یک صفحه باید کلمات کلیدی و عبارات تعریف شده آن را مورد جستجو قرار دهید. یعنی شما با استفاده از ابزارهایی که وجود دارند کلمه کلیدی را مشخص کنید و رتبه سایت خود را در گوگل نسبت به بقیه افزایش دهید.

Mozrank

با استفاده از این ابزار می‌توانید رتبه یک سایت را در گوگل نشان دهید. برای محبوبیت یک سایت بهتر است تا جایی که امکان دارد به صفحات آن لینک اضافه کنید.

بک‌لینک رقیب‌ها

برای به دست آوردن رتبه کلمات کلیدی می‌توانید آن را در ابزارهای گوگل وارد کرده و پس از به دست آوردن رتبه آنها میزان بک‌لینک را متوجه شوید.

میزان لینک‌های روی صفحه

طبق فرمولی که در رتبه‌بندی صفحات وجود دارد می‌توان گفت که ارزش لینک‌ها در کنار دیگر لینک‌ها مشخص می‌شود. به همین منظور این نکته را باید در نظر گرفت که اگر لینک‌های داخلی دارای ارزش یکتایی باشند بهتر است که میزان بک‌لینک ها، از دیگر وب سایت‌ها کمتر باشد و سبب افزایش رتبه سایت در گوگل  می گردد.

ترافیک

لینک بلدینگ تنها برای موتورهای جستجو به کار نمی‌روند بلکه می‌توان از آنها برای نرخ ترافیک ورودی در وب سایت و همچنین ورودی کاربران جدید استفاده کرد.

منظور از لینک بیلدینگ حرفه ای چیست؟

قرار گیری بک لینک‌های حرفه‌ای و با کیفیت در وب سایت‌های واقعی و پربازدید باعث می‌شود که سایت شما نیز معتبر شود. گوگل توجه خاصی به بک لینک‌های موجود در یک سایت می‌کند. با توجه به نظر متخصصان متخصص، بک لینک‌ها یکی از سخت‌ترین مرحله‌ها در بهینه کردن سایت هستند، به همین خاطر باید توجه خاصی به آنها کرد.

یک بک لینک باکیفیت در جلو افتادن سایت‌تان از رقبایش بسیار موثر است. به همین خاطر یک متخصص سئو همواره تلاش می‌کند که تمام قوائد یا اصول سئو و استراتژی ساخت بک لینک را رعایت کند و یک کار با کیفیت و باارزش را انجام دهد. سئوکاران در زمینه سئو و تولید محتوای متنی به شدت روی کیفیت لینک‌های تولید شده دقت می‌کنند، زیرا گوگل می‌تواند به راحتی سایت‌هایی با لینک‌های بی‌کیفیت را فیلتر کند.

چرا لینک بیلدینگ حرفه ای مهم است؟

چرا لینک بیلدینگ حرفه ای مهم است؟

چندان تفاوتی ندارد که الان با لینک بیلدینگ آشنا هستید یا شاید چند مدتی است که به ساخت لینک برای وب سایت خود مشغول شده باشید، ولی اطمینان داشته باشید با خواندن این مقاله اطلاعاتی جدید را کسب خواهید کرد. استراتژی سئو و لینک بیلدینگ همواره در حال به روز رسانی است و این روزها، تولید لینک هایی با کارایی بالا در افزایش رتبه سایت در گوگل اهمیت زیادی دارد.

اگر کسب‌وکار و فعالیت شما به اینترنت مربوط است، باید با اصطلاح لینک بیلدینگ آشنا شوید و از آن در کسب‌وکار خود بهره ببرید. در این مقاله از مای کاستومر سعی داریم استراتژی ساخت بک لینک را به صورت کامل به شما معرفی کنیم تا بتوانید در کم‌ترین زمان، بهترین نتایج را کسب کنید.

تفاوت لینک‌ سازی کلاه سفید با خاکستری

خیلی از افراد این دوتا لینک‌سازی را با هم اشتباه می‌گیرند ولی در حقیقت این دو تفاوت زیادی باهم دارند بنابراین برای درک بهتر استراتژی ساخت بک لینک در ادامه آنها را شرح می‌دهیم:

لینک‌ سازی کلاه سفید

این لینک‌سازی برای کشور ما مثل یک رویا است به طوری که حتی داخل خواب نیز نمی‌توان آن را تصور کرد. لینک‌سازی کلاه سفید تنها برای وب سایت‌هایی است که روی تولید محتوای خود سرمایه‌گذاری درستی انجام می‌دهند. این سایت‌ها از لحاظ تولید محتوا بسیار عالی عمل می‌کنند.

همواره برخی از وب سایت‌ها وجود دارند که به دلیل بالا بودن رتبه از آنها کپی می‌کنند و به اجبار آنها لینک می‌دهند. بنابراین می‌گوییم که بک لینک‌های آنها به صورت کاملا طبیعی و کلاه سفید هستند. ما در مای کاستومر اماده ارائه خدمات در این رابطه هستیم.

لینک‌ سازی کلاه خاکستری

همانگونه که فهمیدید لینک‌سازی کلاه سفید فقط در افسانه‌هاست و از آن استفاده نمی‌کنیم. زیرا همین حالا که در این صفحه هستید و در نظر دارید یک بک لینک بسازید، یعنی اینکه می‌خواهید خودتان به ساختن لینک اقدام کنید که این لینک سازی جزء لینک‌سازی کلاه خاکستری به شمار می آید. بنابراین مجبوریم لینک‌سازی را خودمان انجام دهیم. زیرا طبیعتا هیچکس وجود ندارد که به ما لینک اختصاص بدهد. به همین خاطر از لینک‌سازی کلاه خاکستری استفاده می‌شود.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل به سئوال بک لینک چیست و تاثیر آن بر سئو پاسخ دهیم. بهترین راه افزایش رتبه در موتورهای جستجو، کسب بک لینک های باکیفیت به وب سایت شما می باشد.

اگر کسب و کار اینترنتی دارید برای افزایش عملکرد سئو باید مطمئن شوید که بک لینک هایی با کیفیت به صورت سریع تر و بهتر از رقبای خود دریافت می کنید. از کجا بک لینک بگیریم؟ برای این کار می توانید از ابزارهای بسیاری استفاده کنید که مستلزم تلاش و صرف وقت فراوانی است ولی ارزش آن را دارد. مشاوه با متخصصان با تجربه آژانس دیجیتال مارکتینگ  مای کاستومر می تواند به شما کمک کند تا نتایج مطلوبی در این زمینه بدست آورید.

سوالات متداول
آیا دریافت بک لینک قوی به اندازه ایجاد لینک داخلی مهم است؟

بله قطعا! همانطور که در این مطلب توضیح داده شد سئو داخلی و خارجی مکمل هم هستند و برای افزایش ترافیک و اعتبار سایت باید حتما بک لینک قوی و حرفه ای بسازید.

چگونه از شبکه های اجتماعی بک لینک باکیفیت دریافت کنید؟

برای دریافت بک لینک از شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌کنیم در پیج خود فعال باشید، هر روز استوری درج کنید و محتوای باکیفیت تولید کنید. سعی کنید در استوری ها و پست های جدید لینک وبسایت خود را درج نمایید تا از این طریق کاربران به سایت شما رجوع کنند.

دریافت بک لینک از سایت خارجی بهتر است یا ایرانی؟

اگر وب سایت شما فارسی است و میخواهید بک لینک معتبر دریافت کنید یا یک بک لینک قوی و بایکیفیت خریداری کنید، باید از وب سایت های فارسی زبان استفاده کنید.

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
اولین امتیاز رو ثبت کنید
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *