موشن گرافیک

موشن گرافیک ( motion Graphics )

به ویدئوهایی که تصاویر، محتوا و مفهوم را به‌صورت متحرک نشان می‌دهند، موشن گرافیک می‌گویند. برای طراحی موشن گرافیک ، با استفاده از نرم افزارهای مربوطه تصاویر متحرک می‌گردند، آنگاه بر روی ویدئو صداگذاری می‌شود و پیام به شکل بسیار ساده و قابل فهمی به مخاطب انتقال داده می‌شود.

موشن گرافی یکی از بهترین روش‌ها برای انتقال مفاهیم است، چراکه در زمان کوتاه با مشاهده ویدئو، هم می‌توانید لذت ببرید و هم پیام مربوطه را دریافت نمایید.

اگر در موشن گرافی ترکیب صدا و تصویر به‌خوبی صورت گرفته باشد و بر اساس داستان جالبی باشد، به ابزار بسیار مناسبی برای بازاریابی محصولات و خدمات شما تبدیل خواهد شد و استقبال زیادی از آن می‌شود.

مزایای موشن گرافیک

به‌طور کلی موشن گرافیک به سبب نوع ساختاری که دارد، اغلب مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع افراد بسیاری برای معرفی کسب و کارشان به سراغ موشن گرافیک می‌روند. در ادامه مهم‌ترین مزایای موشن گرافیک را برای شما معرفی می‌کنیم.

موشن گرافیک باعث افزایش فروش می‌شود

در ابتدا به نظر غیرممکن می‌رسد که یک ویدئو شصت ثانیه‌ای، مخاطب را متقاعد کند که از محصولات خریداری نماید؛ اما این درست کاری است که موشن گرافیک می‌کند. موشن گرافی در یک زمان کوتاه و به یک شیوه‌ای متفاوت، ویژگی‌های محصولات را بیان کرده و شما را تشویق به خرید محصول می‌نماید.

ویدئوها بهترین روش برای انتقال محتوا هستند

از آنجا که ویدئوها تأثیر زیادی بر مخاطب می‌گذارند و معمولاً موضوع جذابی دارند، مخاطبان می‌توانند آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

در نتیجه یک ویدئوی موشن گرافیک ، بارها و بارها توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده و سبب شهرت کسب و کار یا برند شما می‌شود.

موشن گرافیک ها چشم نواز هستند

معمولاً مخاطبان ارتباط خوبی با ویدئوها برقرار می‌کنند. برای مثال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای آنکه ساعت‌ها یک کتاب را بخوانند، فیلم مربوط به داستان آن کتاب را تماشا کنند. به این صورت ویدئوهایی همچون موشن گرافی بیشتر بر ذهن بیننده تأثیر می‌گذارند و در خاطر او باقی می‌مانند.

از موشن گرافی می‌توان چیزهای بسیاری آموخت

ویدئوهایی همچون موشن گرافی یک راه حل عالی برای به دست آوردن سریع اطلاعات می‌باشند. به همین سبب مخاطب برای بدست آوردن اطلاعات در رابطه با محصول یا خدمات مورد نظر ترجیح می‌دهد که یک ویدئو در رابطه با آن را مشاهده کند.

تحقیقات نیز نشان می‌دهد افراد تنها 10% از چیزهایی را که شنیده‌اند، بعد سه روز به خاطر می‌آورند، در صورتی که حدود ۶۵% چیزهایی را که از طریق ویدئو مشاهده کرده‌اند را می‌توانند پس از سه روز نیز به خاطر بیاورند.

موشن گرافیک ها داستان می‌گویند

شما می‌توانید در کنار نمایش محصولاتتان در موشن گرافی، آن را در غالب یک داستان نیز بیان کنید. برای مثال می‌توانید بگویید که چگونه ایده محصولتان را به واقعیت تبدیل کرده‌اید و توانستید آن را تولید نمایید. با این روش تأثیر زیادی بر ذهن مخاطب می‌گذارید و او را جذب کسب و کار خود می‌کنید.

با توجه به آمارهای بالا متوجه می‌شویم، موشن گرافی و محتواهای ویدئویی نقش اساسی و مؤثری در ارائه خدمات و محصولات دارند، بنابراین از این محتوا بهره ببرید. تیم خلاق و حرفه‌ای مای کاستومر با داشتن سابقه مفید در زمینه موشن گرافیک، می‌تواند به شما در این امر کمک کند و ویدئوهای جذابی برای کسب و کارتان بسازد.

معرفی انواع موشن گرافیک

در این سبک از طراحی، لوگوی مجموعه به حالتی خاص و جذاب، به نمایش گذاشته می‌شود.

همانطور که از آن نام پیداست تمامی تصاویر روی یک صفحه انجام می‌شود. درواقع شخصیت‌ها و صحنه‌ها بعدی ندارند.

برای طراحی این نوع موشن، از صحنه سه بعدی استفاده می‌شود اما کاراکترها دوبعدی می‌باشند.

از این نوع موشن برای تبلیغات حرفه‌ای استفاده می‌شود. قیمت انیمیشن سه بعدی با توجه به ریزه کاری‌هایی که دارد، بسیار بیشتر از موشن گرافی دو بعدی است.

این سبک از موشن در طول ویدیوهای واقعی به‌صورت نوشته و تصاویر مشاهده می‌شود.

تعرفه ساخت و طراحی موشن گرافیک

قیمت ساخت موشن گرافیک با توجه به نوع پروژه شما تعیین می‌شود. در واقع عواملی همچون هدف ویدئو، نوع مخاطب، زمان تیزر، دوبعدی یا سه بعدی بودن کار و سناریو بر روی قیمت ساخت موشن تأثیرگذار هستند. با توجه به این موضوع نمی‌توان برای تمامی پروژه‌ها قیمت واحدی را در نظر گرفت.

تیم مای کاستومر همواره با ارائه قیمتی مناسب و شفاف سازی خدمات، توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید و خدمات بی‌نظیری را در این زمینه ارائه دهد. برای کسب اطلاع بیشتر از هزینه‌ها و تعرفه‌های مربوط به موشن گرافیک با کارشناسان تیم مای کاستومر در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره در مورد خدمات موشن گرافیک با شماره همراه 09124777487 و شماره‌های ثابت 02126408816 – 02126408817 تماس حاصل کنید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برخی از پروژه های موشن گرافیک

سایر خدمات
جدیدترین مقالات
جهت طراحی و سفارش موشن گرافیک با ما تماس بگیرید