myc-logo1

گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست + چگونه وارد آن شویم؟

گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست + چگونه وارد آن شویم؟
گوگل دیسکاور
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
4.3/5 - (6 امتیاز)

گوگل دیسکاور (Google Discover) یک ابزار بسیار جدید است که با کمک آن بدون سرچ کردن در گوگل می‌توانید موضوعات مورد علاقه تان را در مرورگر موبایل مشاهده کنید.

با گوگل دیسکاور می‌توانید برند کسب و کار خود را به بازدیدکنندگان زیادی نشان دهید. از طرفی برای معرفی محصولات و خدمات خود نیاز به پرداخت هزینه های زیاد برای تبلیغات اینترنتی ندارید. تنها کافیست با روش های متفاوت در وب سایت خود ترافیک ایجاد کنید تا سایت تان با خدمات کشفیات گوگل در معرض دید میلیون‌ها کاربر قرار بگیرد. در این ارتباط از مشاوره دیجیتال مارکتینگ بهره بگیرید.

گوگل دیسکاور چیست؟ (Google Discover)

گوگل دیسکاور یعنی از طریق گوگل در گوشی های هوشمند برای نمایش دادن مقالات و ویدیوهای مختلف مورد علاقه تان به نمایش گذاشته می شود. در حقیقت گوگل محتویات متنوع را توسط جستجوها و استوری های مناسب به طور اصولی شخصی سازی می‌کند.

البته خوب است بدانید که نتایج در دیسکاور بر اساس علایق کاربران و محتویاتی که به تازگی منتشر شده‌اند مدام تغییر می‌کند. با این حال باید گفت گوگل دیسکاور یکی از قدرتمندترین محرک‌های هوشمند است که می‌تواند بدون جستجوهای معمولی وب سایت شما را به کاربران زیادی پیشنهاد دهد.

به زبان ساده از طریق گوگل دیسکاور (google discover) میتوانید مطالب مورد علاقه تان را بدون جستجو در صفحه مرورگر موبایلتان به آسانی مشاهده کنید. درست مثل اکسپلور اینستاگرام!

راه اندازی گوگل دیسکاور

راه اندازی گوگل دیسکاور

الگوریتمی که گوگل سایت‌ها و مقالات را برای گوگل دیسکاور انتخاب می‌کند صرفا به کیفیت محتوا و میزان جذابیت آنها برای کاربر اهمیت می‌دهد.

برای سایت‌هایی که عمومی هستند باید سراغ موضوعات جالبی بروید که مردم دوست دارند. شما نباید فکر کنید که موضوعات ازنظر کلمات کلیدی دشوار یا آسان هستند. یا نمی‌توانید این موضوعات را سئو (SEO) کنید؛ زیرا گوگل دیسکاور هیچ ربطی به سئو و نتایج صفحه اول گوگل ندارد. هر محتوایی را از سایت شما که احساس می‌کند برای مخاطبانش خوب است، نمایش می‌دهد.

به همین دلیل باید سعی کنید مطالب جالبی پیدا کنید. راه‌حلی که خودمان را روی یکی از پروژه‌هایمان آزمایش کردیم و به این نتیجه رسیدیم این بود که با یک تحقیق جامع کلمات کلیدی، موضوعاتی را وارد کردیم که هیچ‌کس وارد آن نشده بود. یا تعداد کمی از سایت‌ها وارد آن شده و محتوای ناقص تولید کرده بودند.

یکی دیگر از مواردی که گوگل مقاله‌ها و صفحات شما را شایسته گوگل دیسکاور (Google Discover) می‌داند این است که سایت شما را به یک سایت مرجع در موضوعات تخصصی بداند؛ یعنی سایت تخصصی که تمام نیازهای کاربران آن حوزه را در نظر گرفته و در مورد آن صحبت می‌کند. یکی دیگر از مواردی که تأثیر زیادی دارد این است که مخاطبان شما با مقاله شما درگیر شوند و محتوای شما را منتشر کنند.

چگونه وارد گوگل دیسکاور شویم؟

چگونه وارد گوگل دیسکاور شویم؟

اگر می‌خواهید با برخی تکنیک‌های معمولی یک وب سایت بسیار خوب داشته باشید؛ از طرفی با کمترین هزینه بیشترین ترافیک را ایجاد کنید و به گوگل دیسکاور وارد شوید بهتر است به طور مداوم اقدامات مناسبی را انجام دهید که در ادامه به معرفی این موارد می‌پردازیم.

محتوای عالی بسازید

برای وارد کردن وب سایت خود به گوگل دیسکاور باید تمرکز زیادی بر روی تولید محتوای باکیفیت و جذاب داشته باشید. چون برای کشفیات گوگل تولید محتویات عالی ارزش زیادی دارد. پس بهتر است با کمک ابزارهای پیشرفته‌ی تجزبه و تحلیل همیشه ناب ترین محتوا را در وب سایت خود منتشر کنید.

محتوای خود را بهبود ببخشید

اگر تمایل دارید در زمان کمی به گوگل دیسکاور وارد شوید باید محتوای شما عالی‌تر از بقیه باشد. پس برای تولید محتویات سایت خود سعی کنید پاسخ مناسبی برای سؤالات مبهم کاربران داشته باشید. مطمئناً استفاده از تصاویر باکیفیت و مناسب نه تنها باعث ورود شما به گوگل دیسکاور می‌شود بلکه می‌تواند از طرف موتورهای جستجوگر برایتان رتبه عالی کسب کند.

مطالب را به موقع بنویسید

اگر چه باکیفیت بودن محتویات ارزش بالایی در گوگل دیسکاور دارد ولی در حقیقت زمان انتشار محتویات و منظم بودن وب سایت بسیار مهم است. قطعاً بروز رسانی عکس، متن و فیلم های وب سایت می‌تواند عملکرد خوبی در کشفیات گوگل داشته باشد. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید همیشه سئو وب‌سایتتان را سبز نگه دارید‌.

قابل اعتماد و معتبر باشید

یکی از مهم‌ترین مواردی که گوگل و خدمات دیسکاور به آن اهمیت می‌دهد تخصص و اعتبار شما در مورد مطالب انتشار داده از طرف وب‌سایتتان است.

پس شما باید با استفاده از مدارک معتبر و اطلاعات دقیق بتوانید محتویات خود را تولید کنید. ضمن اینکه نباید اطلاعات گمراه کننده و حتی خطرناک منتشر کنید؛ چرا که برای وارد شدن به گوگل دیسکاور اول از همه باید برای کاربران خود قابل اعتماد باشید.

با داده های ساختاری از حوزه خود پشتیبانی کنید

اگر چه برای نمایش دادن محتویات مختلف در کشفیات گوگل احتیاجی به داده های ویژه ندارید ولی همیشه سعی کنید تنظیم و انجام برنامه ریزی محتویات شما خاص و درجه یک باشد. پس بهتر است برای توصیف مطالب سایت حتماً در مورد حوزه کاری خود اطلاعات زیادی به دست آورید تا مطالب شما عین حقیقت باشد.

در واقع اگر بتوانید با استفاده از داده های ساختاری خوب مطالب خود را پشتیبانی کنید مطمئناً موتورهای جستجو با درک دقیق مطلب شما رتبه بالایی را به وب‌سایتتان خواهند داد.

جنبه بصری را فراموش نکنید

یکی از اصلی ترین بخش های بهینه سازی سئو برای ورود به گوگل دیسکاور ساخت عکس و فیلم جذاب است. چون کاربران زمانی که موضوعی را با چشم خود مشاهده می‌کنند مطمئناً با انگشت روی آن ضربه می‌زنند. پس همیشه تصاویر برجسته و مرتبط می‌توانند تمرکز گوگل دیسکاور را به سمت وب سایت شما جذب کنند‌.

البته قبل از انتشار ویدیو و تصاویر مختلف حتماً اندازه آن‌ها را بررسی کنید تا با شکل مناسبی در دیسکاور نمایش داده شوند‌. عکس هایی که منتشر می‌کنید باید حداقل عرض آن‌ها به اندازه 1200 پیکسل باشد. همچنین اگر شما بتوانید ویدیوهای با کیفیتی را تولید کنید قطعاً به نفع شما خواهد بود.

سایت خود را بهبود ببخشید

همیشه تصور می‌کنید که تنها تولید محتوای عالی باعث افزایش ترافیک در وب سایت شما می‌شود. در صورتی که برای وارد شدن به گوگل دیسکاور باید سایت شما بتواند در گوشی های هوشمند هم قابل استفاده باشد. این موضوع یک نکته کاربردی است که می‌تواند سریعاً شما را به دیسکاور برساند.

Google Web Stories را امتحان کنید‌

امروزه شما با استفاده از گوشی های هوشمند می‌توانید به دیسکاور دسترسی پیدا کنید. البته شما در این میان به یک ابزار پیشرفته به اسم گوگل وب استوری هم نیاز دارید‌. زیرا دیسکاور اهمیت زیادی به وب استوری می‌دهد. به همین دلیل تماشای استوری های مختلف با استفاده از تلفن همراه بسیار آسان است.

بنابراین با تولید استوری های متنوع و سرگرم کننده می‌توانید به سادگی به فید گوگل دیسکاور وارد شوید. البته مطمئن شوید که صفحه های وب سایت شما برای گوشی های هوشمند مناسب است.

سخن پایانی

شما با کمک دیسکاور می‌توانید بدون اینکه موضوعی را در گوگل سرچ کنید به مطالب مختلفی دسترسی پیدا کنید. چنانچه تمایل دارید تا وب‌سایتتان را جزو موضوعات دیسکاور قرار دهید یعنی شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید باید برخی تکنیک‌های اساسی را در سایت خود پیاده سازی کنید.

اگر تجربه زیادی در مورد سئو خارجی و ورود به گوگل دیسکاور ندارید ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر می‌توانیم علاوه بر طراحی وب سایت های مختلف امکان افزایش رتبه سایت در گوگل را برایتان فراهم کنیم. در واقع ما با ارائه تکنیک‌های خاص سئو سایت وردپرسی، انجام تبلیغات بنری در سایت و از همه مهم‌تر با مدیریت وب‌سایت‌های مختلف ترافیک وب‌سایتتان را افزایش می‌دهیم.

ضمن اینکه شما می‌توانید برای وارد کردن کسب‌وکار خود به خدمات گوگل دیسکاور از تیم حرفه ای ما مشاوره دیجیتال مارکتینگ بگیرید و با موفقیت بیشتری در دنیای مجازی فعالیت کنید.

سوالات متداول
مهمترین ویژگی برای نمایش دادن یک مقاله در گوگل دیسکاور چیست؟

برای وارد کردن وب سایت خود به گوگل دیسکاور باید تمرکز زیادی بر روی تولید محتوای باکیفیت و جذاب داشته باشید.

نحوه عملکرد گوگل دیسکاور به چه صورت است؟

گوگل بر اساس سابقه جستجوهای شما در موبایل، محتواهایی را پیشنهاد می‌دهد.

برای وارد شدن به گوگل دیسکاور عکس‌ها باید چگونه باشند؟

عکس‌ها باید جذاب، برجسته و کم حجم باشند. همچنین عکس هایی که منتشر می‌کنید باید حداقل عرض آن‌ها به اندازه 1200 پیکسل باشد. 

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
4.3/5 - (6 امتیاز)
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *