myc-logo1

رقص گوگل، وقتی گوگل سایت شما را می‌رقصاند!

رقص گوگل، وقتی گوگل سایت شما را می‌رقصاند!
رقص گوگل
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
اولین امتیاز رو ثبت کنید

رقص گوگل (Google dance)، چه نام جالبی! تصور کنید که مربی یک کلاس 30 نفره هستید. حال از شما خواسته شده باهوش‌ترین و با استعداد‌ترین شاگردتان را معرفی کنید. از کجا متوجه می‌شوید که کدام شاگرد بهترین است؟ احتمالا با گرفتن یک امتحان سخت که هرکسی از پس آن بر نیاید.

حال خیال کنید از بخت بد همه شاگردان شما نخبه هستند و در این امتحان نمره 20 دریافت کرده‌اند. حالا چگونه باید تشخیص دهید کدام یک بهترین‌اند؟ خوب گوگل بخت برگشته نیز با وب مسترها همین داستان را دارد. گاهی هزاران هزار وبمستر ماه‌ها تلاش می‌کند تا با بهینه سازی وب سایت خود به رتبه‌های بالای گوگل دست یابند.

اما گوگل نمی‌داند از میان این همه وب مستر زبر و زرنگ و لایق، سایت کدام یک را بالا بیاورد. در اینجاست که پدیده‌ای به نام رقص گوگل وارد میدان شده و مسئله را حل می‌کند. در ادامه این مطلب از مجله مای کاستومر قصد داریم شما را با این پدیده جالب بیشتر آشنا کرده و تاثیرات آن روی سایت را بررسی نماییم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

رقص گوگل چیست؟ این داستان: بالا و پایین‌ های سئو!

“گوگل دنس روشی قدیمی است که گوگل از آن برای تشخیص وب سایت‌های ارزشمندتر و همچنین انجام یک رتبه بندی عادلانه و اصولی کمک می‌گیرد.”

همانطور که می‌دانید میلیون‌ها سایت در جهان برای کسب رتبه بالاتر با یکدیگر رقابت می‌کنند. حال گاهی هزاران وبسایت به طور همزمان بهترین عملکرد را از لحاظ سئو داشته و تمامی قوانین گوگل را رعایت کرده‌اند. اما گوگل که نمی‌تواند همه آن‌ها را در رتبه اول نمایش دهد. پس باید از میان آن‌ها لایق‌ترین و بهترین وبسایت را برگزیند.

در نتیجه گوگل به نوبت این وبسایت‌ها را به رتبه یک می‌آورد. سپس صبر می‌کند تا واکنش کاربران را ببیند. حال اگر کاربران سایتی را دوست داشته باشند و با محتوای آن تعامل برقرار کنند، گوگل متوجه می‌شود که این وب سایت لایق بهترین هاست و او همچنان در رتبه یک باقی می‌ماند. اما بالعکس اگر پس از بالا رفتن رتبه توسط گوگل، سایت مورد نظر نتواند توجه کاربران را جلب کند، رتبه‌اش کاهش یافته و سقوط خواهد کرد. به این پدیده رقص گوگل گفته می‌شود.

رقص گوگل چیست؟

یک مثال جالب و خواندنی برای درک بهتر رقص گوگل

بیایید برای درک بهتر عملکرد گوگل دنس یک مثال ساده بزنیم. تصور کنید یک وبسایت فروشگاهی دارید. در این وبسایت همه نکات فروشگاهی را رعایت کرده‌اید. از تولید محتوای با کیفیت گرفته تا بک لینک سازی و این صحبت‌ها. اما با این وجود هیچ تغییری در رتبه سایت شما ایجاد نشده است. در حالی که رقبایتان در رتبه‌های اول جا خوش کرده‌اند و پایین بیا هم نیستند. در این حالت احتمالا چند بد و بیراه درست و حسابی نثار گول بیچاره می‌کنید و فاتحه سایت و فروشگاه اینترنتی را می‌خوانید. اما ما به شما می‌گوییم:

” اندکی صبر، رقص گوگل نزدیک است!”

اگر تمام نکات سئو را رعایت کرده‌اید همین امروز و فرداست که گوگل به سایت شما هم نظر کرده و افزایش رتبه سایت در گوگل را مشاهده کنید. پس نا امیدی ممنوع، چون گوگل دنس به همه فرصت می‌دهد و شما هم جز این همه هستید.

رقص گوگل چقدر طول می‌ کشد؟

رقصاندن وب سایتتان توسط گوگل هیچ معیار مشخصی ندارد. مثلا ممکن است گوگل صلاح ببینند سایت شما ماه‌ها در حال رقصیدن باشد. گاهی هم ممکن است تنها به چند روز رقصیدن بسنده کند. پس گوگل دنس مابین چند روز تا چند ماه به طول می‌انجامد و مدت زمان آن کاملا بستگی به شرایط وب سایتتان دارد. حال اگر هوس کرده‌اید گوگل سایت شما را هم برقصاند، اینگونه که می‌گوییم عمل کنید.

ابتدا با رعایت اصول و قوانین موتورهای جستجو تغییرات گسترده‌ای در سایتتان ایجاد کرده و تمام بخش‌های آن را به روز رسانی کنید. حالا منتظر باشید تا موتورهای جستجو تغییرات را رصد کنند. به محض رصد کردن، گوگل دنس شما نیز آغاز خواهد شد.

رقص گوگل بیشتر به سراغ چه وبسایت‌ هایی می‌رود؟

گوگل دنس بیشتر به سراغ سایت‌هایی با شرایط زیر می‌رود:

نو پا بودن

گوگل دنس برای وب سایت‌هایی که جدیداً راه اندازی شده و در حال پیشرفت هستند بیشتر اتفاق می‌افتد.

رقابت شدید

اگر سایتی از کلمات کلیدی بسیار پر رقابت استفاده کند، احتمال اینکه در جریان گوگل دنس قرار بگیرد بالاتر است.

تغییرات گسترده

سایت‌هایی که به تازگی تغییرات بسیار زیادی داشته‌اند نیز بیشتر از سایرین رقص گوگل را تجربه می‌کنند.

تاثیر رقص گوگل بر دنیای سرچ و جستجو

حال می‌خواهید بدانید گوگل دنس چه تاثیری بر جهان جستجو داشته است؟ پس با دقت بخوانید. سال‌ها پیش گوگل معیارهای خاصی برای اهدا کردن رتبه به سایت‌ها نداشت. در نهایت هر سایتی که از کلمات کلیدی و بک لینک‌ها استفاده می‌کرد فورا می‌رفت آن بالا بالاها! اینطور شد که گوگل تبدیل شد به یک گاگول به تمام معنا!

چون وب مسترها به سادگی دستش می‌انداختند و با خرید بک لینک و استفاده از کلمات کلیدی موفق به کسب رتبه می‌شدند. اما گوگل گاگول هم دیگر هوشمند شده و به نظرات کاربران بیشتر از هر چیزی اهمیت می‌دهد. اینگونه بود که رقص گوگل تغییرات زیادی در دنیای جستجو ایجاد کرد و سبب شد رتبه دهی بیشتر بر حسب نظر کاربران صورت گیرد.

رقص گوگل چگونه تشخیص داده می‌شود؟

تشخیص دادن اینکه وب سایت شما درگیر چرخه رقص گوگل شده، کار ساده‌ای نیست. حتی قدرترین و مدعی‌ترین وب مسترها نیز گاها در این خصوص اشتباه می‌کنند. مثلا گاهی محتوای کپی شده، ایندکس نشدن صفحات و مواردی از این قبیل سبب افت رتبه‌اتان می‌شوند. اما شما تصور می‌کنید که گوگل دنس این کار را انجام داده و زانوی غم بغل می‌گیرید.

پس اگر رتبه سایتتان به صورت ناگهانی دچار افت و نوسان شده، ابتدا بررسی کنید که مشکلی پیش نیامده باشد. اگر مشکلی نبود، می‌توانید به پایین آمدن رتبه سایتتان توسط رقص گوگل شک کنید.

۵ تکنیک شگفت انگیز برای موفق شدن در رقص گوگل

ما می‌گوییم که گوگل دنس یک فرآیند است و شما باید در این فرآیند موفق شوید. چگونه؟ با تکنیک‌های راهبردی زیر:

۵ تکنیک شگفت انگیز برای موفق شدن در رقص گوگل

  • بک لینک سازی حرفه‌ای انجام دهید، در زمینه لینک سازی کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.
  • عناوین جذاب استفاده کنید، همان عناوین ترغیب کننده‌ای که مخاطب را در سایتتان میخکوب می‌کنند.
  • تولید محتوا را بیشتر برای کاربر انجام دهید، نه صرفا فقط برای گوگل!
  • بر تکنیک‌های متنوع تمرکز کنید و فقط به رعایت عده محدودی از نکات سئو اکتفا نکنید.
  • تبلیغات حرفه‌ای انجام دهید تا ورودی‌های بیشتری بگیرید.
  • و در نهایت از هر راهی برای بهبود تجربه کاربری وارد شوید تا بالاخره رقص گوگل به نفعتان تمام شود.

سخن آخر

در این مطلب از مجله مای کاستومر به بررسی فرآیند رقص گوگل و تاثیر آن بر دنیای سرچ و جستجو پرداختیم. گوگل دنس می‌تواند برای سایت شما یک‌ اتفاق شگفت ‌انگیز خوشحال کننده باشد، یا بالعکس یک فاجعه جبران ناپذیر! در حقیقت همه چیز بستگی به عملکرد خودتان دارد. شرکت دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر ارائه دهنده خدمات سایت، سئو و شبکه‌های اجتماعی در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت مشاوره اختصاصی رایگان با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا رقص گوگل نوعی الگوریتم است؟

خیر، معمولا کارشناسان سئو حرفه‌ای از آن به عنوان نوعی الگوریتم یاد نمی‌کنند.

گوگل دنس چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

گوگل دنس راه صد ساله‌ای که قرار است برای افزایش رتبه سئوی سایتتان طی کنید را یک شبه می‌رود. همچنین بالعکس این مسئله نیز صادق است و گاهی گوگل دنس با کاهش رتبه، ماه‌ها تلاش شما را بر باد می‌دهد.

بهترین کار هنگام رقص گوگل( کاهش رتبه) چیست؟

خونسرد باشید و تغییرات زیادی در سایت خود ایجاد نکنید. بلکه فقط و فقط بر روی بهبود تجربه کاربری متمرکز شوید.

star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
اولین امتیاز رو ثبت کنید
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *