راه حل هایی برای رفع ارور ۴۰۴ سایت

راه حل هایی برای رفع ارور 404 سایت

ارور 404 سایت یک کد وضعیت HTTP است. به این معنا که صفحه‌ای که می‌خواهید در یک وب‌سایت بازدید کنید، در سرور آن‌ها یافت نمی‌شود.

در واقع خطا نشان می‌دهد که خود سرور قابل دسترسی است. اما صفحه‌ای که دنبال آن هستید، قابل دسترسی نیست. خطای 404 Not Found اغلب توسط وب سایت‌های شخصی سفارشی می‌شوند. بنابراین، خطا ممکن است به شکل‌های مختلف نشان داده شود، این به وب سایتی که در جستجوی آن هستید، وابسته است.

در این مقاله در مورد ارور 404 سایت و همه آن چیزی که نیاز است در این مورد بدانید صحبت خواهیم کرد.

چگونه می‌توان ارور 404 سایت را دید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

در ادامه چند روش رایج وجود دارد که در آنها ممکن است ارور HTTP 404 نمایش داده می‌شود:

  • خطای 404؛
  • 404 پیدا نشد؛
  • URL درخواستی [URL] در این سرور یافت نشد؛
  • HTTP 404؛
  • خطای 404 یافت نشد؛
  • فایل یا دایرکتوری 404 یافت نشد؛
  • HTTP 404یافت نشد؛
  • صفحه 404 یافت نشد؛
  • خطای 404 صفحه‌ای که به دنبال آن هستید یافت نمی‌شود.

این‌ها ارور 404 سایت هستند که می‌توانند در هر مرورگر یا هر سیستم عاملی ظاهر شوند. اما معمولاً در داخل پنجره مرورگر نمایش داده می‌شود، مانند صفحات وب.

خطای 404 دریافت شده در لینک‌های برنامه‌هایی مانند مایکروسافت و آفیس یک پیام را ایجاد می‌کند.

علت خطاهای HTTP 404

به لحاظ فنی، ارور 404 سایت یک خطا از سمت سرویس گیرنده است. به این معنی که این اشتباه از طرف شما است یا به این دلیل که URL را اشتباه تایپ کرده‌اید. همچنین ممکنه صفحه درخواستی شما از وب سایت منتقل یا حذف شده است و شما نمی‌دانستید.

البته این احتمال هم وجود دارد که یک وب سایت یک صفحه یا منبع را جا به جا کرده باشد. اما بدون اینکه URL قدیمی را به آدرس جدید منتقل کرده باشد. به همین جهت شما با ارور 404 روبرو می‌شوید.

نحوه رفع ارور 404 سایت

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

افرادی که با اینترنت زیاد سروکار دارند قطعاً با این خطا بسیار روبرو شده‌اند. اما باید بدانید روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با انجام آنها این ارورها را برطرف کنید.

بازیابی

در گام اول باید صفحه وب را رفرش کنید. این کار را می‌توانید با فشار دادن F5 انجام دهید. همچنین می‌توانید روی دکمه بازخوانی مجدد کلیک کنید. همین طور می‌توان URL از نوار آدرس را دوباره بازیابی کنید.

ارور 404 سایت ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. بنابراین گاهی اوقات یک به روز رسانی ساده اغلب صفحه مورد نظر شما را بارگذاری می‌کند.

خطاهای موجود در URL

 اغلب اوقات خطا 404 به این دلیل است که URL اشتباه تایپ شده است. همچنین ممکنه به URL مورد نظر خود اشتباه لینک داده باشید.

سطح دایرکتوری را در URL

هر بار یک سطح دایرکتوری را در URL به بالا ببرید تا زمانی که به چیزی دست یابید. برای مثال، اگر www.web.com/a/b/c.htm ارور 404 سایت را به شما داد، به www.web.com/a/b/ بروید. اگر در اینجا چیزی دریافت نکردید، به www.web.com/a/ بروید. این فرآیند باید شما را به سمت چیزی که به دنبالش هستید برساند یا حداقل تایید کند که صفحه از دسترس خارج شده است. .

جستجوی صفحه از یک موتور جستجوگر

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از دلایل خطای 404 ممکن است این باشد که شما آدرس اینترنتی اشتباهی داشته باشید. در این صورت یک جستجوی سریع در گوگل یا بینگ باید شما را به صفحه‌ای که می‌خواهد برساند.

اگر صفحه مورد نظر خود را پیدا کردید، نشانک خود را به روز کنید که از خطای HTTP 404 در آینده جلوگیری کنید.

کش مرورگر خود را پاک کنید

اگر نشانه‌ای وجود دارد که ارور 404 سایت ممکن است از طرف شما باشد، کش مرورگر خود را پاک کنید. برای مثال، اگر می‌توانید از طریق تلفن خود به URL دسترسی پیدا کنید. سپس پاک کردن حافظه پنهان مرورگر می‌تواند کمک کننده باشد.

شاید با پاک کردن حافظه پنهان خود ارور رفع نشود. در این صورت ممکن است پاک کردن کوکی‌های مرورگر خود یا مرتبط با وب سایت مورد نظر نیز نتیجه بخش باشد.

تغییر سرورهای DNS مورد استفاده رایانه

سرورهای DNS مورد استفاده توسط رایانه خود را تغییر دهید، این می‌تواند در رفع خطا کمک کند. اما این در صورتی کارساز است که فقط کل یک وب سایت به شما ارور 404 سایت بدهد.

404s در کل یک وب‌سایت خیلی رایج نیست. مگر اینکه ISP یا دولت شما وب‌سایت‌ها را فیلتر کرده باشند. اگر این اتفاق بیفتد، امتحان کردن مجموعه دیگری از سرورهای DNS گام خوبی برای رفع خطا است.

مستقیماً با وب سایت تماس بگیرید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

اگر هیچ کدام از روش‌های زیر نتیجه بخش نبود با وب سایت مورد نظر تماس بگیرید. آن‌ها شما را به‌درستی راهنمایی خواهند کرد. اگر صفحه مورد نظر شما را حذف کرده باشند، پس این ارور به‌درستی رخ می‌دهد.

اگر آنها صفحه‌ی درخواستی شما را منتقل کرده‌اند و آن را به صفحه جدید انتقال نداده‌اند. سپس این خطا ایجاد می‌شود که با تماس شما باید آن را برطرف کنند. در هر صورت مشکل از هرجا که باشد با تماس با وب سایت می‌توانید آن را برطرف کنید.

صبر کنید

اگر همه راه‌ها را رفتید و باز هم خطای 404 رفع نشد می‌توانید از ابزارهایی مانند DeadLinkChecker.com و ATOMSEO استفاده کنید. این برنامه‌ها می‌توانند خطاهای 404  در وب سایت را پیدا کنند.

نتیجه گیری

سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر همیشه تلاش کرده است که به بازاریابان در تولید محتوای متنی کمک کند. این سایت مقالات و آموزش‌های زیادی برای شما آماده کرده است که باعث رشد سئو سایت شما شود. همچنین با مطالعه این مقالات آموزشی می‌توانید در افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کنید.

 در این مقاله هم تلاش کردیم که در مورد ارور 404 سایت بگوییم. سپس راه حل‌هایی را پیشنهاد دادیم که بتوانید با کمک آنها این خطاها را برطرف کنید. در نهایت امیداواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها