myc-logo1

افزایش نرخ کلیک ctr با ۶ ترفند باورنکردنی!

افزایش نرخ کلیک ctr با ۶ ترفند باورنکردنی!
نرخ کلیک ctr
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید
5/5 - (1 امتیاز)

افزایش نرخ کلیک ctr یکی از فاکتورهای نشان دهنده میزان موفقیت یک کمپین تبلیغاتی به شمار می‌رود. با توجه به این می‌توان گفت به میزانی که دفعات کلیک روی لینک مورد نظر بیشتر باشد و تعداد کاربرانی که از تبلیغات شما بازدید می‌کنند افزایش یابد نتیجه بهتری برای کسب و کارتان به وجود خواهد آمد. پس در ادامه بیشتر درباره نرخ کلیک سایت توضیح خواهیم داد.

نرخ کلیک ctr چیست؟

ابتدا بهتر است با واژه CTR که مخفف شده عبارت Click Through rate است آشنا شوید که این عبارت به معنی نرخ کلیک است. زمانی که کاربران به دنبال موارد مختلف در گوگل هستند نتایج زیادی برای آن‌ها نمایش داده می‌شود که کاربر به انتخاب خود روی لینک یک سایت کلیک می‌کند. به نسبت کلیک کاربران بر روی هر سایت و بازدید آن‌ها نرخ کلیک یا همان CTR می‌گویند. به طور کلی می‌توان گفت نرخ کلیک ctr یکی از مهم ترین اهدافی کسانی است که مالکیت یک سایت را بر عهده دارد.

نرخ کلیک ctr چه اهمیتی دارد؟

نرخ کلیک ctr چه اهمیتی دارد؟

با توجه به اینکه رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو به خصوص گوگل برای صاحبان کسب و کار و مشاغل از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اگر سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج گوگل باشد و کسی بر روی اسنیپت سایت شما کلیک نکند رتبه‌ی بالای گوگل اهمیت زیادی نخواهد داشت. با این وجود می‌توان گفت افزایش نرخ کلیک سایت به اندازه‌ی رسیدن به صفحه‌ی اول نتایج جستجو از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین از عوامل تأثیرگذار بر رتبه‌ی سایت تعداد کلیک ها بر روی لینک سایت است. به طوری که افزایش نرخ کلیک سایت به میزان 3 درصد می‌تواند نتیجه خوبی در صفحه‌ی نتایج گوگل داشته باشد.

چگونه نرخ کلیک ctr را افزایش دهیم ؟

چگونه نرخ کلیک ctr را افزایش دهیم ؟

هنگام جستجو در گوگل سایت های مختلفی که متناسب با نیاز شما هستند نمایش داده می‌شوند که شما به اختیار خود می‌توانید روی لینک هر سایتی که دوست دارید کلیک کرده و نتایج دلخواه کسب کنید. عوامل مختلفی سبب می‌شود که کلیک کردن بر روی نرخ برخی از سایت ها از دیگر سایت ها بیشتر باشد. در ادامه به پرسش چگونه نرخ کلیک ctr را افزایش دهیم ؟ پاسخ داده و به معرفی مهم‌ترین پارامترهایی که موجب بهبود نرخ کلیک ctr می‌شود، پرداخته خواهد شد.

انتخاب عنوان جذاب و قدرتمند برای صفحات

از آنجایی که عنوان مطلبی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر مخاطب می‌گذارد و او را ترغیب به کلیک کردن روی لینک مورد نظر می‌کند بهتر است هنگام انتخاب و نوشتن عنوان به نکاتی چون استفاده از عنوان های دینامیک، استفاده از ابزارهای آنالیز عنوان، استفاده از پست های لیستی، تمرکز بر روی احساسات و انتخاب عناوین مختلف توجه کنید.

انتخاب توضیحات متای کاربردی و بهینه سازی آن از نظر سئو

 مطلب کوتاهی که در زیر عنوان در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود توضیحات متا است. برخی از موتورهای جستجو بخشی از مطالب مرتبط که با جستجوی کاربر ارتباط دارد را به عنوان توضیحات متا در نتایج جستجو نمایش می‌دهند. اگر این توضیحات را خودتان هدفمند انتخاب کنید تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب خواهد داشت. از این رو در انتخاب توضیحات متا دقت بیشتری به عمل آورید.

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا بسیار مهم است چرا که بهینه سازی توضیحات متا از نظر سئو می‌تواند در افزایش کلیک مؤثر واقع شود. بر همین اساس توضیحات متا باید مختصر و مفید انتخاب شود تا مخاطب درک بهتری از محتوای شما داشته باشد و برای کلیک کردن بر روی سایت ترغیب شود.

استفاده از تصاویر برای افزایش نرخ کلیک ctr

استفاده از تصاویر نیز تا حدود زیادی می‌تواند در افزایش نرخ کلیک ctr تأثیرگذار باشد. ولی انتخاب تصاویر درست می‌تواند بسیار مهم باشد. از آنجایی که استفاده از تصویر گیرایی بصری در مخاطب ایجاد می‌کند می‌توانید از مدل ها و انواع مختلفی از تصاویر که اثر بخشی لازم را دارد استفاده کنید.

استفاده از اسلاگ های معنادار

از دیگر عوامل مؤثر بر افزایش نرخ کلیک ctr ، تولید و استفاده از آدرس های معنادار است. زیرا تحقیقات به عمل آمده نشان می‌دهد که گویا بودن آدرس سایت تا میزان قابل توجهی در افزایش نرخ کلیک مؤثر است. آدرس صفحات معمولاً به طور خودکار توسط وردپرس از روی عنوان مطلب انتخاب می‌شود. پس بهتر است دقت کنید که آدرس تولید شده معیارهای زیر را داشته باشد:

  • اگر مطالب شما طولانی یا شامل اعداد و ارقام است آن را کوتاه کنید.
  • هنگام نوشتن اسلاگ انگلیسی از حروف بزرگ استفاده نکنید.
  • در صورت استفاده از اعداد آن‌ها را با خط تیره از حروف جدا کنید.

استفاده از اسکیما مارک آپ پاد رو

اسکیماها اطلاعات ساختار یافته‌ای هستند که در زمان تولید محتوا به صورت کد یا با کمک پلاگین های مخصوص در کنار محتوا درج می‌شوند. موتورهای جستجو از این اسکیماها برای نمایش بهتر سایت در نتایج جستجو استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود که صفحه‌ی سایت شما در بین دیگر رقبا بهتر به نظر آید و شانس کلیک بر روی این سایت بیشتر خواهد شد.

طراحی سایت و افزایش نرخ کلیک ctr

از دیگر مواردی که سبب می‌شود سایت شما با استقبال خوبی روبه رو شود و کلیک بیشتر بر روی لینک سایت شما صورت گیرد استفاده از طراحی سایت استاندارد است. انتخاب ایده برای طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد که یک تجربه مثبت و به یادماندنی در ذهن مخاطب ایجاد شود و علاوه بر کلیک کردن روی سایت باید این احساس را در مخاطب ایجاد کنید که زمان بیشتری در سایت شما بماند. همه‌ی این عوامل سبب فزایش رتبه‌ی سایت خواهد شد.

مشاوره سئو

سخن پایانی

در این مطلب با مفهوم نرخ کلیک ctr آشنا شدید و به سئوال چگونه نرخ کلیک را افزایش دهیم پاسخ دادیم. از آنجایی که نرخ کلیک سایت به اندازه‌ی رتبه‌ی سایت در نتایج گوگل مهم است بهتر است درباره افزایش نرخ کلیک سایت اطلاعات خود را بروزرسانی کنید و یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. باید توجه داشته باشید علاوه بر اینکه سایت شما از نرخ CTR خوبی برخوردار است نرخ تبدیل هم به همین مراتب خوب باشد. یعنی اینکه افراد بعد از کلیک کردن و وارد سایت شدن به سرعت سایت را ترک نکنند و مدتی بتوانید کاربران را سرگرم نگه دارید.

سوالات متداول
آیا سئو آف پیج (خارجی) بر افزایش نرخ کلیک تاثیر دارد؟

بله، صد در صد. شما با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، انتشار رپورتاژ آگهیی و بک‌لینکسازی به افزایش نرخ کلیک وبسایت و افزایش ترافیک آن کمک می‌کنید. 

آیا افزایش نرخ کلیک برای افزایش رتبه سایت در گوگل کافی است؟

خیر. شما باید علاوه بر افزایش نرخ کلیک، تمام تلاشتان را کنید تا کاربر زمان بیشتری را در وبسایت شما بماند و به سرعت از سایت شما خارج نشود. مدت زمانی که کاربر در سایت شما می‌ماند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

نرخ پرش و نرخ کلیک چه ربطی باهم دارند؟

این دو مفهوم دقیقا برعکس هم هستند. هرچقدر سایت شما از نظر الگوریتم‌های گوگل بهینه‌تر باشد نرخ کلیک وبسایت شما افزایش و نرخ پرش کاهش می‌یابد. 

مقالات پیشنهادی
star-rate
در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *