سایزبندی پست اینستاگرام

سایزبندی پست

آیا می دانید سایزبندی پست ها در شبکه های مجازی به چه صورت می باشند؟ برای برخی از افراد اندازه عکس برای پست و استوری کردن اهمیت پندانی ندارد، اما کسانی که از طریق رسانه های اجتماعی کسب درآمد کرده و به منظور رشد و توسعه نام تجاری خود استفاده می‌کنند دارای اهمیت می‌باشد.

در گذشته اینستاگرام اجازه آپلود عکس و فیلم‌هایی که طول و عرضشان یکسان و استاندارد نبود را نمی‌داد. اخیراً این محدودیت حذف شده و امکان آپلود کرد عکس با ابعاد مختلف وجود دارد. این خصوصیات جدید باعث جذاب‌تر شدن اینستاگرام شده است.

سایزبندی پست عکس

اگر به تاریخچه اینستاگرام نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم اندازه عکس‌ها فقط می‌توانست مربعی و استاندارد باشد. در ابتدا سایز عکس‌ها می‌بایست 612 پیکسل در 612 باشند. پس از مدتی این اندازه به 640 پیکسل در 640 تغییر کرد و در انتها اندازه تصاویر در اینستاگرام به 1080 در 1080 پیکسل تغییر یافت تا بتواند در صفحه نمایش وضوح تصویر بالاتری داشته باشند.

پس از تمام این تغییرات اینستاگرام این قابلیت را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند در سایز های مختلف عمودی و افقی عکس‌های خود را پست کنند. در ادامه این مقاله در مورد سایز های جدید پست ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

سایزبندی پست ها و اندازه‌های جدید اینستاگرام

اکنون اینستاگرام 3 بخش مختلف تصویری دارد:

مربع:

سایزبندی پست های عکس و فیلم اینستاگرام به صورت مربعی تا حداکثر 600 پیکسل در 600 می‌باشد. همان‌طور که گفتیم در روزهای اول هم اینستاگرام این قابلیت را داشت و امروزه به اندازه 1080 در 1080 پیکسل رسیده است. بهتر است تصاویری با اندازه 1080 در 1080 پیکسل ایجاد کنید که بعداً بتوانید از آن‌ها مجدداً در پلتفرم های دیگر استفاده کنید.

لنداسکیپ (افقی):

در عکس‌های افقی باید نسبت ابعاد 1.91:1 حفظ شود. با این ابعاد کیفیت عکس افقی شما در اینستاگرام محفوظ خواهد ماند.

پرتره (عمودی):

سایز ایده آل عکس‌ها و فیلم‌های عمودی اینستاگرام 1080 در 1350 پیکسل می‌باشد. بهتر است در سایزبندی پستهای عکس و فیلم به صورت عمودی نسبت 4:5 را رعایت کنید. اگر عکسی که پست می‌کنید از حالت استاندارد خارج شود اینستاگرام آن را برش می‌دهد و قطعاً این مورد در کیفیت تصویر تأثیرگذار است.

سایزبندی استوری اینستاگرام چقدر است؟

ابعاد استاندارد برای بارگذاری عکس و فیلم در اینستاگرام 1:9:1 تا 9:16 می‌باشد.

سایزبندی پست های ویدئو در اینستاگرام به صورت آی جی تی وی می‌باشد.IGTV اینستاگرام قابلیت جدیدی که در سایزبندی پست های فیلم خود ایجاد کرده است

در گذشته فیلم‌های اینستاگرام باید حتماً به صورت عمودی با نسبت 9:16 بودند اما اخیراً اجازه آپلود ویدئو های افقی را هم به صورت آی جی تی وی به کار بران خود داده است.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 ابعاد کلی در سایزبندی پست

با توجه به توضیحاتی که تا این قسمت از مقاله گفته شد، اکنون می‌توانید به‌طور خلاصه و کلی سایزبندی پست های مختلف را با توجه به اندازه پیکسل آن بدانید و در اختیار داشته باشید:

  • عکس مربع : 1080px x 1080px
  • عکس افقی: 1080px x 608px
  • عکس عمودی:  1080px x 1350px
  • عکس استوری اینستاگرام: 1080px x 1920px
  • سایز آی جی تی وی: 420px x 654px
  • فیلم مربعی اینستاگرام: 1080px x 1080p
  • فیلم افقی: 1080px x 608px

کلام آخر

دانستن سایزبندی پست ها در شبکه‌های مجازی به شما کمک می‌کند تا عکس و فیلم‌های باکیفیت‌تری به اشتراک بگذارید. برای ایجاد تصاویر بهتر و پست‌هایی باکیفیت بالاتر، باید روی کیفیت عکس‌های خود تمرکز کنید تا بتوانید مخاطب‌های بیشتری جذب کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

مقالات مرتبط

خدمات ما

پخش ویدئو

نوشته های اخیر

برچسب ها