نکات مهم سئو فنی چیست؟

نکات مهم سئو فنی
برای دیدن فهرست مطالب کلیک کنید

نکات مهم سئو فنی Internal SEO checklist – در بین صاحبان وب‌سایت افرادی هستند که در مورد سئو فنی یا سئو تکنیکال اطلاعات چندانی ندارند. درواقع این افراد تنها به بهبود وضعیت سئو داخلی و خارجی وب‌سایت خود می‌اندیشند غافل از اینکه وب‌سایت خود را ازنظر نکات مهم سئو فنی نیز سازمان‌دهی کنند. خاطرنشان می‌کنیم که یک وب‌سایت زمانی از گوگل رتبه خوبی خواهد گرفت که ازهرجهت سئو شده باشد. درواقع سئو فنی یا سئو تکنیکال به مجموعه‌ای از اقدامات در راستای بررسی کردن و رفع مشکلات سایت گفته می‌شود.

از اقداماتی که در سئو فنی بر روی سایت صورت می‌گیرد بیشتر به مواردی نظیر موتورهای جستجو، کد نویسی سایت، ربات‌های گوگل و همچنین مسائلی فنی نظیر سرعت وب‌سایت مربوط می‌شود. کار کردن آسان و راحت کاربران با بخش‌های مختلف وب‌سایت و قابل‌درک کردن مفاهیم وب‌سایت ازجمله اهداف یک سئوکار از سو فنی محسوب می‌شود. برای بررسی کردن وب‌سایت ازنظر سئو فنی باید نکات مهم سئو فنی را در وب‌سایت موردتوجه قرار دهید. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی نکات مهم سئو فنی در وب‌سایت بپردازیم.

دلایل اهمیت سئو فنی وب‌سایت

این روزها باوجود سیستم‌های مدیریتی همچون ورد پرس کمتر کسی به فکر سئو فنی وب‌سایت است. یکی از دلایل کم‌توجهی به این قضیه این است که در سیستم مدیریت ورد پرس وب‌سایت به‌صورت خودکار ازنظر سئو فنی موردبررسی قرار می‌گیرد و اشکالات موجود در وب‌سایت رفع خواهد شد. اما این عدم توجه به سئو فنی در وب‌سایت امری خطرناک برای مدیریت فروشگاه های اینترنتی و سایت تلقی می‌شود و ازنظر رتبه‌بندی وب‌سایت مشکل‌ساز می‌شود.

بهتر است برای درک بیشتر اهمیت سئو فنی را با مثالی برایتان در این مقاله مطرح کنیم بهتر است برای درک بیشتر اهمیت سئو فنی را با مثالی برایتان در این مقاله مطرح کنیم؛ اگر شما صاحب وب‌سایتی در فضای مجازی هستید و شما با به‌کارگیری سیستم‌های مدیریتی ازجمله ورد پرس وب‌سایت را آماده طراحی کرده باشید. اگرچه همه موارد مربوط به سئو ازجمله بهبود سئو داخلی و خارجی، ظاهر جذاب، لینک سازی‌ داخلی را به‌درستی در متن بکار برده باشید. اما وب‌سایت را ازنظر سئو فنی موردبررسی قرار ندهید برخلاف تصورتان بازخورد خوبی از کاربران و گوگل نخواهید داشت.

نکات مهم سئو فنی ازجمله مواردی است که باید مانند سایر موارد دیگر در وب‌سایت خود به آن اهمیت بدهید. این روزها شاهد موارد این‌چنینی هستیم که افراد ازنظر سئو فنی اهمیت چندانی به این قضیه در وب‌سایت خود نمی‌دهند که این بازخورد خوبی از طرف کاربران و گوگل به همراه نخواهد داشت. سرعت لود بسیار پایین، بهینه نبودن کدها یا مشکلاتی در کد نویسی وب‌سایت ازجمله مواردی هستند که موجب خستگی کاربران یا به‌قول‌معروف موجب فراری دادن آن‌ها می‌شود.
اگرچه در نگاه اول سئو تکنیکال یا سئو فنی وب‌سایت برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما در بیشتر مواقع رتبه نگرفتن وب‌سایتتان در صورت عدم توجه به نکات مهم سئو فنی است که منجر به چنین مشکلاتی می‌شود.

آموزش سئو فنی در وب‌سایت

حتماً تا به اینجای متن به اهمیت سئو فنی یا همان سئو تکنیکال پی برده‌اید. در ادامه ما برخی از نکات مهم سئو فنی را برای شما بیان می‌کنیم تا با بکار بردن این نکات وب‌سایت شما از طرف گوگل رتبه بالایی کسب کند.
نکات مهم سئو فنی عبارت انداز:

انتخاب دامنه اصلی سایت

انتخاب دامنه اصلی سایت یکی از نکات مهم در سئو فنی به شمار می‌آید. این احتمال وجود دارد که بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها در مورد قابلیت‌های گوگل اطلاعات چندانی نداشته باشند و غافل از اینکه گوگل به‌طور خودکار می‌تواند آدرس وب‌سایت موردنظر را به شکل‌های مختلف شناسایی کند. به‌طور مثال گوگل این قابلیت را دارد که وب‌سایت شمارا با پیشوند یا بدون پیشوند شناسایی کند. یکی از نکات مهم سئو فنی این است که شما به‌عنوان صاحب وب‌سایت آدرس سایت‌های دیگر را به آدرسی که می‌خواهید گوگل آن را بشناسد، راهنمایی و درعین‌حال تغییر مسیر دهید.

بهبود سرعت سایت

بهبود سرعت وب‌سایت نیز یکی از نکات مهم در سئو تکنیکال به‌حساب می‌آید. درواقع گوگل برای رتبه‌بندی وب‌سایت اهمیت بالایی به‌سرعت سایت شما می‌دهد. در زمان ارتقا دادن رتبه گوگل در درجه اول سرعت وب‌سایت شمارا موردبررسی قرا می‌دهد. در این مواقع باید سرعت وب‌سایت شما در مقایسه با رقبای شما بالاتر باشد. اما چرا سرعت وب‌سایت ازنظر گوگل اهمیت بالایی دارد؟ در جواب این سؤال باید بیان کنیم که راحتی کاربر در دسترسی به شکل آسان‌ترین ممکن از اهداف گوگل به شمار می‌آید.

این روزها با بهبود سرعت اینترنت افراد به دنبال سایت‌هایی هستند که سرعت بالایی داشته باشد. باوجود سایت‌هایی که سرعت لود بالای دارند کمتر کسی به سراغ سایت‌هایی می‌رود که سرعت پایینی دارند. بنابراین گوگل با توجه به اهمیت این موضوع و بی‌میلی کاربران و در آخر ترک وب‌سایت رتبه خوبی به وب‌سایت موردنظر نخواهد داد. برای بهبود وضعیت وب‌سایت شما باید نکات مهم سئو فنی را به‌خوبی در وب‌سایت خود بکار ببرید تا وب‌سایت شما ازنظر رتبه‌بندی جایگاه بالایی را به خود اختصاص دهد.

معرفی سایت به گوگل

در نکات مهم سئو فنی باید سایت خود را به گوگل معرفی کنید. درواقع با رعایت کردن این نکته گوگل سایت شمارا می‌شناسد تا بعداً بتواند آن را بررسی و رتبه‌بندی کند. در بسیاری از مواقع این مشکل پیش می‌آید که افراد در زمینه طراحی سایت ماهرانه عمل نمی‌کنند و در زمان راه‌اندازی وب‌سایت با ورد پرس به گوگل به‌منظور شناسایی و بررسی وب‌سایت اجازه ایندکس را به گوگل نمی‌دهند.

برای رفع چنین مشکلی شما باید در سایت ورد پرس از قسمت تنظیمات پیشخوان ورد رس به قسمت تنظیمات خواندن بروید. در این قسمت شما عبارت از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند را پیدا کنید و تیک آن را غیرفعال کنید. بعد از مراحل فوق شما درخواست ایندکس به ربات‌های گوگل را از طریق سرچ کنسول بدهید.
برای تکمیل و ادامه کار معرفی وب‌سایت به گوگل در ادامه به URL inspection بروید و در سایت موردنظر درخواست ایندکس را انتخاب کنید. بدین شکل وب‌سایت شما برای گوگل شناخته می‌شود تا طی بررسی‌های صورت گرفته از طرف گوگل وب‌سایت شما رتبه‌بندی شود.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برقراری امنیت وب‌سایت

یکی از نکات مهم سئو فنی در وب‌سایت برقراری امنیت کاربران است. گوگل به این قضیه اهمیت زیادی می‌دهد طوری که اگر هکران به وب‌سایت شما دسترسی پیداکرده‌اند گوگل رتبه سایت شمارا کاهش خواهد داد. علاوه بر این گوگل وضعیت وب‌سایت شما و همچنین قضیه هکران سایت شمارا به کاربران اطلاع می‌دهد درنتیجه وب‌سایت شما رتبه پایین‌تری را کسب خواهد کرد.

بهینه‌سازی سایت برای موبایل

یکی از نکات مهم سئو فنی بهینه‌سازی سایت برای استفاده در موبایل است. قالب واکنش گرا یا ریسپانسیو سایت یکی از مواردی است که در صفحه نمایش وب‌سایت اهمیت بالایی دارد. در بسیاری از مواقع کاربران دسترسی به سیستم خانگی ندارند و ترجیح می‌دهند از طریق موبایل از صفحات وب دیدن کنند به همین خاطر باید وب‌سایت طوری طراحی‌شده باشد که در صفحه نمایشگر موبایل هم به‌خوبی نشا داده شود. در صورت رعایت نکردن این موارد کاربران وب‌سایت شمارا ترک خواهند کرد و درنتیجه رتبه سایت شما نیز کاهش خواهد یافت.

حذف صفحات تکراری در وب‌سایت

در وب‌سایت‌های فروشگاهی به‌مراتب صفحات تکراری زیادی دیده می‌شود. در این وب‌سایت‌ها به علت تبلیغ یک محصولی که رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی دارد صفحات تکراری زیادی دیده می‌شود. در صورت عدم رعایت کردن چنین مواردی از طرف گوگل به وب‌سایت موردنظر رتبه پایین‌تری داده می‌شود.

بهینه‌سازی آدرس وب‌سایت

بهینه‌سازی آدرس صفحات وب‌سایت از نکات مهم و ضروری در سئو سایت به شمار می‌آید. درواقع برای دسترسی بهتر کاربران به وب‌سایت شما سعی کنید برای صفحات سایت خود آدرس‌های کوتاه‌تری استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم برخی از نکات مهم سئو فنی را برای شما بیان کنیم. برای کسب رتبه بالای وب‌سایت شما علاوه بر کلمه کلیدی و سئو داخلی و خارجی باید نکات مربوط به سئو فنی را در وب‌سایت پیاده‌سازی کنید. اگر در مورد سئو فنی اطلاعات چندانی ندارید شما باید از مجموعه‌های معتبری همچون آژانس دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. این مجموعه درزمینه سئو، مدیریت اینستاگرام، تولید محتوا و…در فضای مجازی فعالیت می‌کند. شما با کمک گرفتن از این مجموعه می‌توانید وب‌سایت خود را از هر نظر بهینه کنید

سوالات متداول
آیا کاهش قیمت‌ها نیز در افزایش وفاداری مشتری موثر است؟

بله، چون این روزها قیمت یکی از مهمترین معیارهای مشتریان هنگام خرید است.

جذب مشتری جدید یا وفادار سازی مشتریان؟

قطعا وفادار سازی مشتریان، چون هزینه‌های کمتری را در بر خواهد گرفت.

چه عواملی باعث کاهش وفاداری مشتریان می‌شوند؟

مشخص است دیگر، مواردی مثل بالا بودن قیمت‌ها، رفتار نامناسب، انتقاد پذیر نبودن، بدقولی، بی اعتمادی، محصول بی کیفیت و … باعث کاهش وفاداری مشتریان خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *